Užitočné nápady

10 tipov pre profesionálny dizajn pre úzke kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send


Úzkou kuchyňou je prítomnosť dvoch radov skríň, ktoré sú oproti sebe, medzi ktorými zostáva hlavný priechod. Toto usporiadanie bude vyhovovať do kuchyne, malej i veľkej veľkosti a akéhokoľvek štýlu.

Je to priorita pre profesionálnych kuchárov, pretože poskytuje vysokú účinnosť a bezpečnosť pri varení. Tieto kuchyne vyzerajú ako lodné kuchyne na lodi, kde je všetko veľmi kompaktné.

1. Odhadnite vybavenie izieb

Interiér kuchyne od autorizovaných architektov Granit

Aj keď je toto usporiadanie vhodnejšie pre kuchyne s obmedzeným priestorom, dobre vyzerá v kuchyni strednej veľkosti. Je však potrebné si uvedomiť, že ak sú protiľahlé rady skriniek od seba vzdialené, je to iracionálne. Toto usporiadanie je vhodné do miestnosti, v ktorej je spolu s kuchyňou aj jedáleň.

2.Symetria a asymetria

Interiér kuchyne od architektov DHV

Pokiaľ ide o toto usporiadanie, existujú dva prístupy. Prvý je symetrický. To znamená, že kuchynské skrinky sú zrkadlové z oboch strán. Druhá metóda je asymetrická. Na jednej strane môžete inštalovať vysoké skrinky alebo rad kuchynských spotrebičov a na druhej strane nástenné skrinky. Môžete tiež kombinovať vysoké a nástenné skrinky na rovnakej stene.

3. Nainštalujte vysoké kuchynské skrinky na jednu stenu.

Interiér kuchyne od spoločnosti APT Renovation Limited

Ak plánujete takúto kuchyňu vybaviť, je vhodné inštalovať vysoké skrinky blízko jednej steny, v tomto prípade by dĺžka stien mala byť najmenej 3 metre, pri takej dĺžke steny bude umývadlo a kachle umiestnené v dostatočnej vzdialenosti. Nástenné skrinky sa dajú nainštalovať na stenu, na ktorej ste nainštalovali kachle a umývadlo. Na opačnú stranu umiestnite vysoké skrinky, police a chladničku. Takto máte veľa úložného priestoru, čo znamená, že v kuchyni bude vždy poriadok.

Interiér kuchyne od Chrisa Snooka

Ak ste zástancom asymetrie v usporiadaní, môžete nainštalovať vysoké aj nízke a nástenné skrinky na rovnakú stenu. Ak je napríklad stena dlhá asi 4 m, môžete nainštalovať tri sekcie vysokých skriniek na jednej a druhej strane. Môžu to byť závesné skrinky a závesné police, môžete tiež nainštalovať vysoké skrinky, ale s výklenkom na vrchu. Na druhej strane môžete tiež nainštalovať požadovaný nábytok alebo nechať stenu zadarmo. Toto usporiadanie funguje v prípade, že je kuchyňa pomerne úzka, bude to priestrannejšie.

5. Prechod medzi dvoma radmi nábytku

Interiér kuchyne v kuchyni

V závislosti od umiestnenia kuchyne v dome a jeho oblasti môže byť kuchyňa v odľahlom rohu alebo priechodná. Ak je kuchyňa kontrolným bodom a cez ňu sa môžete dostať do inej miestnosti alebo záhrady, mal by byť priechod dostatočne priestranný, najmä ak má rodina malé deti alebo zvieratá, ktoré je ťažké sledovať, keď bežia tam a späť cez kuchynskú miestnosť. Bezpečnosť by mala byť na prvom mieste, najmä ak je priechod dostatočne úzky. V takom prípade musí byť umývadlo a varná doska umiestnené na rovnakej stene. Je to veľmi výhodné, keď sú všetky zariadenia v blízkosti a počas varenia nemusíte prejsť na inú stenu.

6.Ak je kuchyňa v odľahlom rohu

Interiér kuchyne od BarlisWedlick Architects, Tribeca Studio

Toto usporiadanie kuchyne sa považuje za bezpečnejšie, pretože je tu iba jeden vchod a výstup z miestnosti a situáciu môžete ľahko kontrolovať. Ak je v kuchyni okno, potom maximum, čo môžete urobiť, je dať stoličku blízko okna, aby ste okrem iného pohodlne niečo napísali alebo si o ňom prečítali. V kuchyni na tieto účely môže byť špeciálna tabuľa so značkou alebo kriedou, kde môžu deti občas čerpať aj pod kontrolu. Ak nainštalujete zrkadlo, stane sa z neho ďalší zdroj svetla, pretože bude odrážať hlavné svetlo, a vizuálne rozšíri priestor.

7. Nainštalujte samostatný kuchynský ostrov.

Zrkadlo v interiéri kuchyne

Ak to priestor dovoľuje alebo je kuchyňa súčasťou jedálne alebo obývacej izby, môžete si nainštalovať samostatný kuchynský ostrov. V tejto kuchyni nahrádza autonómna zóna jednu zo stien, ktorá je funkčná aj svojím vlastným spôsobom. V tejto oblasti môžete nainštalovať umývadlo alebo sporák, ako aj množstvo skriniek a políc. V tejto kuchyni je umývadlo umiestnené oproti sporáku, čo vám umožňuje vykonávať menšie zákruty od sporáka k umývadlu a naopak počas varenia.

8.Uzkaya kuchyňa môže byť tiež miestom pre komunikáciu.

Interiér kuchyne od spoločnosti Barnes Design

Samostatný kuchynský ostrov je vynikajúcou príležitosťou na usporiadanie miesta, aby si príbuzní alebo priatelia mohli spolu s vami posedieť pri varení. V takom prípade musí byť povrch vždy čistý. Táto kuchyňa bola vytvorená pre kuchára, ktorý vytvára recepty a pracuje väčšinou doma. Deti v tejto dobe sú v bezpečnej vzdialenosti od kachlí a chodia za prácou, sedí za pracujúcim ostrovom. V takom prípade môžete dokonale komunikovať.

9. Extra miesta

Interiér kuchyne od LWK Kitchens London

Niekedy v úzkej kuchyni nájdete miesto na inštaláciu baru, mini-jedáleň, kde si môžete dať raňajky. Fotografie jasne ukazuje, že takáto lišta je umiestnená ďaleko od hlavnej pracovnej oblasti. Ak vám miesto v kuchyni umožňuje postaviť stôl, je to ešte lepšie. Hlavná vec je, že počas varenia by nič nemalo brániť a nestať v ceste. Môžete namontovať pojazdný stôl na kolesá av prípade potreby ho použiť ako ďalšiu pracovnú plochu.

10. Rozšírenie priestoru

Interiér kuchyne nábytkom Stonehouse

Pri plánovaní sa musíte vyhnúť efektu „chodby“, vďaka čomu sa zdá, že kuchyňa má opticky rovnomerný vzhľad. Môžete napríklad opustiť vysoké skrinky v prospech zavesenia alebo políc, čím uvoľníte priestor zdola. Vyberte si nábytok s lesklým povrchom, aby ste vďaka odrazu vizuálne rozšírili kuchyňu. Na dverách skriniek a zásuviek sa neodporúča žiadne rukoväte, pretože tieto časti sa vyskytujú aj fyzicky. Dôležitú úlohu hrá aj osvetlenie, správne vybrané nainštalované žiarovky zmäkčujú obraz kuchyne ako celku a vytvárajú príjemnú atmosféru.

Pin
Send
Share
Send
Send