Užitočné nápady

9 vecí, ktoré je potrebné okamžite prať pri umývaní

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdalo by sa, že by to mohlo byť jednoduchšie ako pranie?

Aj takéto bežné zamestnanie má však veľa jemností, ktoré ovplyvňujú životnosť vecí.

Zhromaždili sme pre vás bežné chyby, ktoré mnohí z nás robia pri starostlivosti o oblečenie.

1. Teplota je príliš vysoká

Pri praní pri nízkych teplotách si veci udržujú lepší tvar a farbu a menej sa nosia. Okrem toho, teplá a studená voda sa vyrovná so znečistením horším ako horúcimak máte dobré auto a prášok. Preto pri 60 ° C je potrebné umývať len bielizeň, uteráky a plienky, aby sa dezinfikovali. Pre všetko ostatné bude dosť nízkych teplôt.

2. Nakladanie vecí do auta škvrnami

Pred ich vložením do práčky by ste mali silno zašpinené veci vopred namočiť a zafarbiť veci - jemne na ne nalepte alebo odstráňte škvrny, V opačnom prípade sa veci nemusia vyprať.

Namiesto odstraňovača škvŕn môžete použiť dostupné nástroje., Napríklad citrónová šťava pomáha proti škvrnám potu, na tekuté škvrny sa môže aplikovať zmes tekutého pracieho prostriedku a octu a na škvrnu červeného vína sa môže použiť zmes vody a jedlej sódy 3: 1.

3. Príliš veľa prášku a aviváže

Príliš veľa prášku môže spôsobiť usadzovanie nečistôt na odevoch, upchatie nádoby na prací prostriedok a nepríjemný zápach z práčky. Z dôvodu príliš veľkého množstva vzduchu sa veci prajú horšie. teda Pozorne si prečítajte dávky uvedené na obaloch.a nezabudnite na odmerku. Ak sú veci veľmi znečistené, použite režim predprania alebo spustite dva cykly.

4. Používanie klimatizácie na všetky veci

Zmäkčovač tkanín robí veci jemnejším a ľahším žehlením, avšak časom znižuje absorpciu tkaniva. Preto je lepšie umývať uteráky, športové odevy a iné veci z mikrovlákna, elastánu a spandexu bez neho.

5. Automatické pranie bielizne.

S automatickým umývaním podprsenky sa rýchlo roztiahnu a prestanú udržiavať tvarpreto je lepšie ich umyť ručne. To isté platí pre ostatné krajkové spodné prádlo a plavky.

A tu nylonové pančuchy možno prať v aute, V takom prípade musíte postupovať podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel:

 • používať čistiaci prostriedok na jemné predmety;
 • prať pri 30 ° C malým počtom otáčok;
 • vložte pančuchy do špeciálneho vrecka na pranie;
 • otočte pančucháče naruby.

6. Bielidlo používajte na elastan, lycru alebo spandex

Chlórové bielidlo je dostatočne agresívne činidlo „oslabuje“ tkanivové vláknanemali by sa preto v zásade zneužívať. Platí to najmä o veciach z elastanu, lycry a spandexu, ktoré pri používaní bielidla rýchlo stratia elasticitu. Tu je niekoľko ďalších tipov, ako sa starať o veci vyrobené z týchto materiálov:

 • umyte ich iba v studenej vode;
 • Nepoužívajte aviváž;
 • Nesušte v automatickej sušičke;
 • nežehliť.

7. Príliš časté umývanie riflí

Výrobcovia džínsoviny majú v tejto veci radikálny názor: odporúčajú úplne prať v práčke, aby farba zostala dlhšia. Ak nie ste pripravení riadiť sa ich radami, optimálny interval medzi praním džínsov je 2 až 6 mesiacov v závislosti na intenzite ponožiek a individuálnych vlastnostiach organizmu.

8. Nesprávne sušenie

Nesprávne sušenie ovplyvňuje vzhľad vecí, ako aj nesprávne umývanie. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa chybám:

 • nezneužívajte automatické sušenie, pretože kvôli tomu sa veci rýchlejšie opotrebovávajú a strácajú farbu a nesušia v nej veci tenkých a jemných látok;
 • Nepreceňujte veci, pretože je ťažké ich vyžehliť;
 • Nezaväzujte pletené alebo vlnené veci tak, aby sa nestrácali, ale položte ich na uterák na vodorovný povrch;
 • pred zavesením veci zatrasteaby sa zabránilo silným modrinám a vráskam.

9. Zlá údržba práčky

Nečistoty, zvyšky prášku a všeobecne všetko, čo sa v priebehu času hromadí v práčke, skončí skôr alebo neskôr na vašom oblečení, čo spôsobí nepríjemný zápach a biele škvrny. Aby ste tomu zabránili, postupujte podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel starostlivosti o vaše zariadenie:

 • vzduch po každom praní vzduchom;
 • po každom praní odstráňte zvyškový čistiaci prostriedok z gumového tesnenia na dverách;
 • Pravidelne preplachujte nádobu na prací prostriedok;
 • asi raz mesačne spustite prázdny stroj s čistiacim prostriedkom a octom na dezinfekciu.

Pin
Send
Share
Send
Send