Užitočné nápady

Nielen v potravinách, alebo ako používať soľ na iné účely

Pin
Send
Share
Send
Send


Zo všetkých zdrojov nám hovorí, že soľ je rovnomerná, pretože cukor je biela smrť, ale vieme, že všetko jednoducho potrebuje opatrenie a potom s týmito „priateľmi“ nebudú žiadne problémy.

Skutočnosť, že bez soli bude čerstvé a bez chuti, je dobre známa všetkým, ale pomocou nej môžete ľahko vyčistiť čokoľvek, odstrániť spálené mlieko a ľahko uvariť uvarené vajcia, o ktorých málokto pravdepodobne vie.

Odhaľujeme všetky tajomstvá!

Zabráňte postriekaniu oleja

Ak niečo často smažíte, pravdepodobne poznáte problém všadeprítomných požiarnych postrekov pri zahrievaní rastlinného alebo olivového oleja.

Najjednoduchší spôsob, ako zabrániť týmto problémom a udržať kachle čisté, je pridať štipku soli priamo do vykurovacieho oleja. Nebude sa tak nastriekať a na panvici si môžete položiť jedlo, bez obáv z popálenia alebo zašpinenia.

Odstráňte spálené mlieko

Striekanie masla sa nemusí zdať také nepríjemné ako škvrny od spáleného mlieka na sporáku.

Našťastie sa obyčajná soľ dobre vyrovná s takou pohromou: škvrny navlhčite vodou a potom ich posypte bielym korením. Po niekoľkých minútach môžete ľahko odstrániť všetky nečistoty.

Urýchlite čistenie vajíčok

Aby proces čistenia vajec už nebol taký únavný, odporúčame vám použiť soľ.

Keď začnete s varením vajíčok, pridajte ho priamo do vody. Soľ spôsobí, že škrupina bude silnejšia, a tak budú vajíčka menej praskať. Ale hlavná vec - ich čistenie po varení v slanej vode bude omnoho jednoduchšie a rýchlejšie.

Blokujte malé požiare

Na vytvorenie podošvy železa a odstránenie všetkého znečistenia nebudete potrebovať nič iné ako určité množstvo soli.

Na žehličke nastavte maximálnu teplotu, uistite sa, že je vypnutá funkcia pary, nalejte soľ na kúsok kartónu alebo papiera a riadne ju „vyžehlite“ žehličkou.

Čistíme riad a medený povlak

Soľ v kombinácii s citrónovou šťavou alebo octom poskytuje smrtiacu čistiacu zmes, ktorá dokáže zvládnuť takmer akékoľvek škvrny na vašom jedle alebo napríklad medenú kanvicu.

Po zmiešaní dvoch zložiek utrite kontaminovaný povrch a zistite, ako sa patina začne strácať pred vašimi očami.

Z drevených stolových dosiek odstraňujeme škvrny od vody.

Niekedy nestačí len chodiť po drevenej handričke navlhčenou handričkou, aby ste sa zbavili špiny - napríklad stopy špinavých pohárov alebo škvŕn od vody.

Soľ zmiešajte s vodou a opatrne, ale opatrne utrite dosku stola mäkkou handrou alebo špongiou.

Dosiahneme dokonalú lesklú kúpeľňu

Ak nemáte po ruke žiadne čistiace prostriedky, pomocou soli pridajte lesk do tupého kúpeľa.

Pripravte si soľ, terpentín alebo ocot v pomere 1: 1, špongiu položte na kúpeľňu, chvíľu vyčkajte a potom pokračujte v čistení. Roztok umyte teplou vodou. Vaňa bude žiariť ako nová. Mimochodom, rovnaká zmes dokonale zvládne hrdzu.

Bojuje s plesňou

Soľ opäť šetrí kúpeľňu: aby sa záclona v kúpeľni nikdy nezakryla plesňou, umyte ju slanou vodou.

Miešaním soli a citrónovej šťavy môžete ľahko odstrániť pleseň aj z dlaždíc a švov medzi ňou.

Odstráňte svrbenie po uhryznutí komárom

Hoci sezóna komárov nie je skoro, je užitočné poznať tento efektívny spôsob, ako sa zbaviť svrbenia, ktoré nás obťažuje už dávno po uhryznutí hmyzom.

Ak nemáte po ruke žiadnu špeciálnu masť, použite soľ: namočte mokrý prst do soli a uhryznite.

Umyte chladničku

Nemôžete už takú príšernú vôňu chladničky odstrániť? Stará dobrá soľ nám pomôže: zmiešajte vodu, soľ a sódu v miske. Utrite vnútro chladničky zmesou - efektívne odstránite nepríjemný zápach bez gramov zbytočnej chémie.

Odstráňte hrdzu

Keď poznáte túto účinnú techniku, hrdza už nie je dôvodom na obavy: zmiešajte soľ s citrónovou šťavou a na túto zmes posypte hrdzavé škvrny. Nechajte pôsobiť niekoľko minút, vytrite špongiou a navždy zabudnite na hodiny trením hrdze.

Vyčistite nádobu na kávu

Zrušte odtajnenie tajomstva: na čistenie starých škvŕn kávy z hrnca naplňte zmesou ľadu a soli. Lyžica intenzívne premiešajte ľad, zvyšujte trenie, opláchnite hrniec trochou vody a voily - škvrny sú preč! Rovnakým spôsobom môžete oživiť veľké hrnčeky na kávu.

Odstráňte škvrny od vína

Ach nie, niekto vylial červené víno na vašu obľúbenú prikrývku! Na škvrnu zľahka nalejte čo najviac soli a chvíľu to nechajte. Soľ absorbuje prebytočné víno a potom sa škvrna dá ľahko prať v práčke a namočiť textílie v studenej vode po dobu 30 minút.

Tuk z panvice očistite

Súhlasíte, je to hrozné, keď sa špongia na umývanie riadu zasekne vo vrstve tuku nahromadenej v panvici. Soľ nám znova pomôže! Znečistený povrch posypte, jemne utrite papierovou utierkou a ak to okolnosti vyžadujú, postup zopakujte.

Utrite kruhy z vody

Vodné škvrny na vašom obľúbenom drevenom stole vás môžu zblázniť! Môže sa dokonca zdať, že sa nedajú utrieť, ale nie je tomu tak: do pohára premiešajte soľ a rastlinný olej, jemne utrite kvapkanie, pokúste sa nepoškodiť lak a vychutnajte si výsledok.

Odstráňte škvrny od potu

Rozlúčte sa so škvrnami, ktoré antiperspiranty zanechávajú v oblasti podpazušia! Na čistiacu zmes budete potrebovať 4 polievkové lyžice soli na 250 ml horúcej vody. Zmiešajte ingrediencie a utrite handričku namočenou v roztoku - miesta ľahko a rýchlo zmiznú.

Znížte krvné škvrny

Existuje jednoduché a rýchle riešenie na odstránenie krvných škvŕn: namočte látku do studenej slanej vody, škvrnu nalepte do teplej mydlovej vody a ak je to možné, vyperte ju po praní - nezmiznú žiadne stopy. Pozor, nie všetky textílie môžu byť vystavené vysokým teplotám.

Chráňte sa pred mravcami

Zbavte sa nepríjemného hmyzu v dome soľou! Mravce neradi chodia v soli, takže sa im za každú cenu vyhnú. Posypte soľou na dverách, okenných rámoch a na všetkých miestach, kde sa mravce snažia dostať na svoje miesto. Zistíte, ako rýchlo opustia svoje prístrešky.

Bielenie zubov

Soľou získate dokonalý biely úsmev. Zmiešajte jednu časť jemnej soli a dve časti jedlej sódy. Nabrite si časť zmesi zubnou kefkou a jemne si utrite zuby. Je užitočné čistiť si zuby touto zmesou 2-3 krát týždenne a po 2 týždňoch si všimnete hmatateľný rozdiel.

Pin
Send
Share
Send
Send