Užitočné nápady

18 skvelých nápadov na oživenie interiéru pomocou farby

Pin
Send
Share
Send
Send


V snahe, aby bol interiér svieži a zaujímavý, čo sa netýka iba majiteľov bytov: niekto začína generálne opravy a niekto sa zaoberá zdobením miestnosti.

Ale v skutočnosti môžete oživiť interiér pomocou niekoľkých plechoviek bežných farieb. V tomto prehľade čerstvé nápady na maľovanie, medzi ktorými každý nájde svoje vlastné.

1. Kontrastné oblasti

Fragmenty kontrastu na stenách.

Ak chcete skryť existujúce chyby dekorácie, upozorniť na neobvyklé predmety dekorácie alebo zamerať sa na určité kusy nábytku, pomôže vám to jasné farby v kontraste s hlavnou farbou stien.

2. Územný priestor

Priestorový priestor využívajúci farbu.

Na vymedzenie priestoru v miestnosti použite farbu. Tento trik vám umožní správne umiestniť akcenty v interiéri a osviežiť vzhľad miestnosti.

3. Rám dverí

Svetlé rámové dvere.

Vytvorte dvere jasným zvýraznením priestoru iba tak, že namaľujete jeho obrys a rám pomocou akejkoľvek kontrastnej farby.

4. Jasné batérie

Pôvodná maľba batérie.

Liatinové batérie vyzerajú v modernom interiéri veľmi nepríjemne, ale nie každý ich môže vymeniť. Na nápravu situácie môžete použiť pôvodný obraz starého žiariča. Mimochodom, teraz, zatiaľ čo vykurovacie obdobie ešte nezačalo - je čas.

Video bonus:

5. Lakovací nábytok

Elegantná maľba nábytku.

Úplné alebo čiastočné maľovanie starého nábytku vdýchne život nudnému zariadeniu. Pamätajte, že pomocou bielej farby môžete osviežiť akýkoľvek kus nábytku a pomocou jasne zafarbených častí - urobiť z toho niečo exkluzívne a jedinečné.

Video bonus:

6. Dôraz na detaily

Svetlé detaily.

Maľujte nočné stolíky a police v jasných farbách. Takéto nevýznamné detaily na prvý pohľad budú mať priaznivý vplyv na interiér puzdra a dodávajú mu jasné farby.

7. Steny police

Lakovacie police.

Akékoľvek otvorené police je možné transformovať opatrným natieraním ich vnútorných stien. Aktualizované police určite pritiahnu pozornosť a stanú sa skutočným vrcholom interiéru.

8. Nábytkové nohy

Nábytkové nohy maľované v jasných farbách.

Zvyšky farby môžu byť použité na transformáciu nôh nábytku. Taký malý trik vám umožní osviežiť interiér, urobiť ho originálnym a zaujímavým.

9. Dizajn dverí

Svetlý dizajn dverí.

Maľovanie dverí je ďalší spôsob, ako zvýšiť jas interiéru vášho domova. Na aktualizáciu dverí môžete použiť jeden tón a experimentovať s farebnými kombináciami a jednoduchými výtlačkami.

10. Neobvyklé riešenie

Široký farebný prúžok v interiéri.

Široký farebný pás, ktorý sa tiahne po podlahe, pozdĺž stien a stropu, sa stane jasným prízvukom v spálni alebo detskej izbe a umožní vám vizuálne zmeniť hranice priestoru.

11. Dvere

Svetlé dvere.

Oblúkové dvere, maľované v jasných šťavnatých farbách, sa stanú štýlovým detailom každého bývania a do interiéru vnesú nádych sviežosti a individuality. Tento obraz navyše netrvá príliš dlho a nevyžaduje značné investície.

12. Okenné rámy

Maľovanie rámu okna.

Drevené okenné rámy môžu byť v pohode a môžu byť farebné. Rám v modrej, červenej alebo žltej farbe sa stane veľkolepým detailom interiéru a zmení okno do ohniskového stredu miestnosti.

13. Kontrastný strop

Svetlý strop v interiéri.

Strop, natretý neočakávane, ale štylisticky spojený so zvyškom vnútorných prvkov, je odvážny, kreatívny a celkom skutočný. Tento trik dramaticky zmení interiér, jeho dynamiku a hranice.

14. Široký pás

Nezvyčajné maľovanie podlahy, stien a stropu.

Široké pásmo nakreslené po celom obvode miestnosti je zaujímavým riešením, ktoré prinesie dynamiku do interiéru a vizuálne rozšíri priestor.

15. Dvere

Dverové prevedenie.

Dvere, ktoré kontrastujú s hlavnou farbou stien, budú veľkolepým detailom domáceho prostredia a umožnia vám vytvoriť efekt wow na každého, kto vstúpi do vášho domu.

16. Tlačí

Jednoduché potlače na stenách.

Použite niekoľko odtieňov farby a maskovacej pásky, aby sa z nudných stien vášho domova stalo skutočné umelecké dielo. Povaha tlače závisí výlučne od vašich umeleckých schopností: môže to byť komplexný obraz, kresba pod šablónou alebo jednoduchý geometrický vzor.

17. Čierny pruh

Široký čierny pruh na stene.

Široký čierny pruh, natiahnutý pozdĺž steny v chodbe, nielen oživí nudný interiér, ale aj dotiahne sofistikovanosť, luxus a ušľachtilosť.

18. Podlahové dekorácie

Výzdoba parketovej podlahy.

Vynikajúce príklady použitia farby na osvieženie alebo obnovu nudnej parketovej podlahy. Parketové dosky natreté v niekoľkých odtieňoch prinesú do interiéru každého priestoru pozitívnu dynamiku.

Pin
Send
Share
Send
Send