Užitočné nápady

Ako vyčistiť rýchlovarnú kanvicu z vodného kameňa: hacky a užitočné tipy pre dokonalú čistotu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako vyčistiť rýchlovarnú kanvicu od vodného kameňa - to je otázka, ktorú si kladú mnohé hostesky. Rýchlovarná kanvica je nepochybne praktická a praktická vec, ktorá sa vám vždy hodí.

Z času na čas sa však v tomto zariadení hromadí stupnica, a ak sa s ním nezaoberá v čase, bude veľmi problematické ho odstrániť neskôr. Preto je dôležité pravidelne vykonávať postup odstraňovania okovín.

Škála sa tvorí vo všetkých elektrických kanviciach bez ohľadu na model.

Šupina negatívne ovplyvňuje chuť a kvalitu samotnej vody.

Pena môže nepriaznivo ovplyvniť činnosť rýchlovarnej kanvice

Príčiny úpravy mierky

Ako viete, na boj s akýmkoľvek negatívnym javom musíte poznať dôvody jej výskytu. Horčík a vápnik, ktoré sú súčasťou vody z vodovodu v dôsledku jeho varu, tvoria tento notoricky známy kvet. Okrem týchto látok v zložení vody existujú spravidla aj ďalšie soli. Z vodovodného kohútika tečie uhličitanový typ vody, ktorý určuje stupeň jeho tvrdosti, ktorý je buď stredný alebo vysoký.

Voda z kohútika - hlavný zdroj povlaku na kanvici

Hlavným dôvodom výskytu vodného kameňa je vysoká tvrdosť vody z vodovodu. Z tohto dôvodu pri vriacej vode vzniká veľké množstvo soli, ktorá sa nakoniec usadí na vnútorných stenách a spodnej časti kanvice. Zároveň sa z dôvodu rozsahu môže výrazne znížiť životnosť elektronických varných kanvíc. Preto je vhodné ho pravidelne čistiť.

Tento typ má rýchlovarnú kanvicu, ktorá nepodlieha pravidelnému odvápňovaniu.

Klasické metódy čistenia kanvice od vodného kameňa

Váha je tvorená hlavne na vykurovacích predmetoch vnútri kanvice, ako aj na jej stenách a spodku. Tieto časti je potrebné vyčistiť.

Existuje niekoľko spôsobov, ako rýchlo odvápniť rýchlovarnú kanvicu. Tradične sa na boj proti nepríjemnej stupnici používajú tieto výrobky: ocot, sóda, soľ, kyselina citrónová. Navrhovatelia modernejších prístupov navrhujú použitie Coca-Coly. Je to užitočné v hospodárstve a slanom náleve a dokonca aj šupke zemiakov. Pri použití týchto prostriedkov nemusíte míňať peniaze navyše.

Sada na likvidáciu kanvice zo spodiny: ocot, kyselina citrónová, sóda

Medzi ďalšie, modernejšie možnosti riešenia rozsahu patrí použitie zakúpených chemických prípravkov, ako je napríklad Antinakipín. V takom prípade už musíte na ich nákup minúť peniaze. Na úvod zvážte populárne spôsoby riešenia rozsahu.

Niektoré ľudové prostriedky na odstránenie vodného kameňa

Snáď najslávnejším ľudovým liekom proti šupinám je použitie kyseliny citrónovej. Je to jednoduchý a zároveň veľmi efektívny spôsob. Najskôr nalejte do kanvice lyžicu kyseliny citrónovej a nalejte na ňu vodu. Potom vodu prevarte. Ďalej musíte kanvicu dôkladne opláchnuť pod tečúcou vodou a znova ju prevariť.

Nalejte kyselinu citrónovú priamo do kanvice

Pomocou tohto nástroja môžete dokonale vyčistiť steny kanvice, avšak mnoho „testerov“ tejto metódy si sťažuje, že týmto spôsobom nemôžete prekonať spodinu vytvorenú v spodnej časti. Všetko záleží na kanvici a úrovni stupnice.

Kyselina citrónová pomôže vyčistiť steny kanvice akéhokoľvek modelu.

Odvápnenie kyseliny citrónovej z rýchlovarnej kanvice je spoľahlivým a osvedčeným spôsobom, ako sa zbaviť povlaku. Ak vám však opísané metódy nevyhovujú alebo nemáte potrebné „incidenty“, existuje ďalší populárny spôsob odstránenia mierky. Zvážte, ako odvápniť kanvicu octom. Mimochodom, tento nástroj môže byť tiež užitočný v boji proti plesniam v byte.

Tip: Na tieto účely je lepšie použiť 9% stolný ocot.

Do kanvice nalejte 1,5 litra vody a 200 ml. ocot. Výsledná zmes sa nechá stáť asi 20 minút. Potom vodu prevarte octom. Potom musí byť kanvica opäť prepláchnutá vodou. Nalejte čerstvú vodu a niekoľkokrát prevarte. Kanvicu vypustite a znova opláchnite, aby ste odstránili všetok zvyškový ocot. Výsledkom je, že v kanvici budete mať absolútne čistý a lesklý povrch. Ak však bola váha vytvorená pomerne dlho a príliš stvrdnutá, nemusí byť úplne odstránená. Táto metóda má však jednu nevýhodu - vôňu vytvorenú varom octu, ktorá zapĺňa celú kuchyňu. Na rozdiel od octu kyselina citrónová nezanecháva po použití nepríjemný zápach.

Ocot je bezpečný a spoľahlivý spôsob.

Ľudové lieky proti vodnému kameňu pomocou sódy

Ďalším populárnym spôsobom zaobchádzania so spodinou je použitie sódy. Rovnako ako v predchádzajúcom „recepte“ potrebujeme jednu polievkovú lyžicu prísady (t. J. Sódu). Naplňte ju čo najviac kanvica. Potom prevarte vodu a sódu a kanvicu opláchnite vodou z vodovodu.

Tip: Ak chcete dosiahnuť najlepší účinok, v prípade potreby drhnite spodinu drsnou stranou.

Potom znova v kanvici nalejte vodu a povarte. Je lepšie prevariť vodu a dvakrát ju vypustiť, aby zmizli posledné zvyšky sódy.

Soda je vhodná na čistenie elektrickej a bežnej kanvice. Čistiaci okruh

Vďaka tejto metóde sa stupnica na stenách a spodnej časti kanvice stáva voľnejšou, čo uľahčuje jej odstránenie. Táto metóda však nezaručuje úplné odstránenie vodného kameňa. Účinok však bude zreteľný. Pre ďalšiu možnosť odvápňovania okrem sódy potrebujete aj soľ. Nalejte do varnej kanvice dve polievkové lyžice sódy. Naplňte ju vodou a do výsledného roztoku pridajte aj lyžicu pravidelnej stolovej soli. Potom by mala byť voda v kanvici prevarená. Aby ste dosiahli najlepší účinok, nechajte výsledný roztok v kanvici asi 10 minút a potom vylejte všetku vodu.

Potom by sa kanvica mala z vnútra opláchnuť vodou z vodovodu. Varnú kanvicu niekoľkokrát varte a naplňte ju novou vodou. Takže konečne odstránite zvyšky zmesi. Stačí párkrát.

Po vyčistení sódou je kanvica pripravená na ďalšie použitie.

Zemiaková kôra - ekologický spôsob čistenia kanvice

Soľanka bude tiež vhodná ako alternatívny prostriedok boja proti vytvorenej spodine. Toto je skutočne osvedčený ľudový liek. Je to možné vďaka skutočnosti, že soľanka obsahuje ocot, ktorý, ako viete, dokonale rozdeľuje vodný kameň.

Plastové kanvice sa najlepšie čistia pomocou ľudových liekov.

Prostriedky potravinárskeho priemyslu na boj proti spodine

Nikomu nie je žiadnym tajomstvom, že dobre známy nápoj sýtený oxidom uhličitým Coca Cola možno ľahko nevhodne použiť a pomôcť pri riešení bežných problémov v domácnosti. Môže vám pomôcť vyčistiť a upraviť mierku kanvice. Je to možné vďaka prítomnosti kyseliny citrónovej v nápoji, ktorý, ako už vieme, pomáha odstraňovať vodný kameň. Potrebné množstvo sódy závisí od toho, aká veľká je vaša kanvica.

Plain Coca-Cola je vhodná na čistenie kanvice

Nápoj nalejte na polovicu do kanvice. Nechajte pôsobiť najmenej 15 minút. To je nevyhnutné, aby sa všetok plyn dostal z Coca-Coly. Potom zariadenie uvarte, vypnite a nechajte ho stáť asi 30 minút. Nechajte vodu vychladnúť a potom vypustite koks do umývadla. Vnútro kanvice utrite z vodného kameňa pomocou špongie na umývanie riadu. Potom je potrebné kanvicu dôkladne umyť zvnútra, prevariť už obyčajnú čistú vodu. Bude tiež potrebné ju vypustiť.

Vonkajšie steny kanvice môžete použiť na čistenie Coca-Cola.

Tip: Všetky výrobky by sa nemali pridávať do horúcej vody. Používajte iba studenú vodu. V opačnom prípade môžete dostať najočakávanejšiu chemickú reakciu.

Aby čistenie kanvice z vodného kameňa neprinieslo mučenie, mali by ste systematicky vykonávať preventívne opatrenia, ktoré zabránia tvorbe plaku. Na varenie je preto lepšie používať nie tvrdú chlórovanú vodu z kohútika, ale filtrovanú alebo destilovanú vodu. Pravidelné čistenie kanvice zabráni aj mnohým problémom. Preto sa odporúča vykonávať „čistiace opatrenia“ najmenej raz mesačne.

Čistite kanvicu bez vodného kameňa vo vnútri

Nezabudnite, že pri použití všetkých vyššie uvedených prostriedkov proti vodnému kameňu by ste kanvicu mali niekoľkokrát opatrne prevariť a prepláchnuť, aby v nej nezostali žiadne stopy čistiacich prostriedkov, a to ani v prípade, že sú prírodné. Kyseliny nie sú pre telo nebezpečné. Teraz sa vo vašom arzenáli určite objavili nové nástroje na odstránenie vodného kameňa z rýchlovarnej kanvice.

Ako vyčistiť rýchlovarnú kanvicu z vodného kameňa: spôsoby pre sklenenú kanvicu

Samostatné zváženie je otázkou, ako odvápniť sklenenú rýchlovarnú kanvicu.

Vyššie opísané možnosti sú v zásade vhodné aj na čistenie sklenenej kanvice, ako napríklad:

  • sóda;
  • ocot;
  • kyselina citrónová.

Malo by sa však pamätať na to, že pri čistení sklenenej kanvice nie je možné použiť tvrdú stranu špongie, pretože môže poškriabať citlivý povrch.

Zväčšenie elektrickej sklenenej kanvice je vlastne celkom jednoduché.

Ako alternatívu čistiacich prostriedkov zo skla môžete použiť citrón a ocot. Na tento účel sa dve polievkové lyžice citrónovej šťavy (kyselina citrónová) a dve polievkové lyžice octu zmiešajú s litrom vody. Zmes sa musí variť asi 10 minút. Potom utrite navlhčenou špongiou (mäkká strana). Potom pomocou už známeho vzoru vypláchnite kanvicu vodou a povarte ju, aby ste odstránili zvyšné stopy produktu.

Existuje ďalší osvedčený nástroj na čistenie skleneného elektrického spotrebiča. Na to budete potrebovať Calgon. Tento čistič do umývačky riadu obsahuje špeciálne prísady. Umožňujú prekonať usadeniny solí a výrazne ich zmäkčiť. Vďaka tomu môžete ľahko vyčistiť povrch kanvice. K tomu potrebujete čajovú lyžičku kalgónu zriedenú v troch litroch vody. Zmes by sa mala variť v kanvici. Potom je potrebné vyliať a umyť prístroj v teplej vode. Mimochodom, tento nástroj tiež pomôže vyrovnať sa s usadeninami a usadeninami v umývačke riadu.

Rýchlovarná kanvica s integrovanou odmerkou

Po tomto postupe vám odporúčame varnú kanvicu znova uvariť a prepláchnuť, aby ste sa zbavili zvyškov tohto chemického činidla. Po oboznámení sa s týmito prostriedkami viete, ako môžete ľahko vyčistiť spodnú časť rýchlovarnej kanvice.

Pin
Send
Share
Send
Send