Užitočné nápady

Ako zničiť žehličku a umývačku riadu a čo iné sa nedá vyčistiť octom

Pin
Send
Share
Send
Send


Skutočnosť, že ocot môže nahradiť veľa špecializovaných čistiacich prostriedkov, nepočula len lenivo.

Kvapalina Kopechnaya, ktorá sa najčastejšie používa iba na konzerváciu, pomôže vyrovnať sa s tvrdou špinou, zbaviť sa škvŕn a nepríjemných zápachov.

V niektorých prípadoch je však použitie kyseliny prísne zakázané, takže by neskôr nebolo pre poškodené veci nesnesiteľne bolestivé.

1. Čistenie žehličky od vodného kameňa

Nalejte roztok octu do železa nemôže byť.

Vo väčšine moderných žehličiek je k dispozícii priehradka na vodu, takže veci sa dajú nielen žehliť, ale aj naparovať. V priebehu času sa prirodzene vytvára spodina z vodovodnej vody, čo sťažuje žehlenie bielizne. Železo sa nezahrieva na požadovanú teplotu, pretože soľná vrstva nevedie teplo.

Na čistenie podrážky železa sa často odporúča použiť roztok octu. Mali by ste však pamätať na pravidlo predbežnej opatrnosti: v žiadnom prípade by sa kyselina nemala naliať do železa, čo povedie k poškodeniu mechanizmu. Podrážku je možné utrieť iba handričkou navlhčenou v nezriedenom octe (železo sa musí zohriať) a potom otvory pre uvoľnenie pary očistiť vatovými tampónmi, ktoré je potrebné navlhčiť aj octom. Táto metóda je pre zariadenie úplne bezpečná, ale musíte byť opatrní, aby ste sa počas procesu čistenia nespálili.

2. Leštený nábytok

Ak utrite leštený nábytok octom, bude slabnúť.

Ocot je kyselina, takže ju nemôžete použiť na leštenie nábytku. V opačnom prípade riskujete poškodenie lakovanej vrstvy alebo jej zneškodnenie. Skúseným ženám v domácnosti sa odporúča používať ocot, iba ak sú na nábytku ťažké škvrny. V takom prípade by sa mal roztok 9% octu mierne zahriať, aplikovať na vatový tampón a potom ho dôkladne utrieť znečisteným povrchom. Ak chcete priniesť lesk späť, vyleštite nábytok voskom alebo bezfarebným lakom na topánky.

3. Mramor

Ocot ako každá kyselina ničí mramor a umelý kameň.

Mramor, podobne ako umelý kameň, netoleruje ocot. Jeho systematické používanie spôsobí koróziu materiálu. Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť mramorový povrch, je použiť mydlový roztok alebo obvyklý prostriedok na umývanie riadu, hlavne je vyhnúť sa abrazívnym látkam. Mimochodom, ak ste na takúto plochu rozliali ocot, okamžite ho utrite a opláchnite toto miesto čistou vodou, potom ju vyleštite.

4. Laminát

Laminát sa najlepšie čistí špeciálnymi nástrojmi.

Napriek obrovskej popularite laminátu mnohí ešte stále nevedia, ako sa o túto podlahu správne starať. Pamätajte, že túto podlahu je najlepšie umývať pomocou špeciálneho náradia, neodporúča sa používať ocot.

5. Umývačka riadu

Použitie octu v umývačke riadu spôsobí poškodenie.

Umývanie riadu octom je skvelým riešením, ale iba ak ho robíte ručne. Ak používate umývačku riadu, nepridávajte kyselinu, pretože ničí gumové časti. V opačnom prípade budete musieť hadice a tesnenia vymieňať oveľa častejšie, ale potrebujete takúto opravu?

6. Spálené riady

Ocot a sóda sú bezcennou kombináciou.

Ocot a sóda sú dva výrobky, ktoré dobre bojujú s tukom, spálené hrnce však nemôžete týmto spôsobom vyčistiť, aj keď zmiešate obe zložky.

7. Ocot a bielidlo

Miešanie octu a bielidla je pre zdravie nebezpečné.

Ocot pomôže odstrániť škvrny a bielenie spôsobí, že bielizeň bude ešte čistejšia. Je to pravda, ale nebuďte horliví a súčasne nalievajte obidva prostriedky do auta. V dôsledku kombinácie týchto látok sa vytvára plynný chlór, ktorý môže spôsobiť silný kašeľ a problémy s dýchaním. Takáto zlúčenina je zdraviu nebezpečná!

Pin
Send
Share
Send
Send