Užitočné nápady

12 chýb v kuchyni, ktoré môžu pokaziť jedlo

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď ideme do kuchyne pripraviť ďalšie kulinárske majstrovské dielo, automaticky urobíme niekoľko chýb, o ktorých ani netušíme. Od detstva sme sa pozerali na to, ako sa pripravujú naše matky a babičky, ktoré, ako mnohí iní, pravdepodobne nevedeli o svojich chybách, a teraz začíname variť na nedostatočne vyhrievanej panvici, pri hasení vymeňte množstvo tekutín a podľa potreby vymeňte ingrediencie. ,

Nadbytočné korenie

Pri varení mnohí z nás nepridávajú jedno alebo dve k jedlu, ale tucet rôznych korení naraz, za predpokladu, že chuť bude jasnejšia. Na okorenenie jedla však podľa chuti potrebujete použiť iba 3 až 3 druhy korenia.

Nevyhrievaná panvica

Všetci vieme o zlatom pravidle, že jedlo by sa nemalo dotýkať studeného povrchu. Ale v zhone to často zanedbávame a ten istý kúsok mäsa položíme na panvicu, ktorá nie je tak horúca. Naše najlepšie úmysly idú nakoniec nabok: jedlo sa začína lepiť alebo horieť, čo výrazne komplikuje proces varenia. Ak nemáte úlohu pokaziť jedlo, nastavte maximálny oheň a počkajte niekoľko minút. Ak chcete skontrolovať povrchovú teplotu, na panvicu prikvapkajte niekoľko kvapiek vody - ak zasyčia a odparia sa, je potrebné pridať olej. Akonáhle olej začne bubnať, môžete začať smažiť.

Neustále miešanie špachtľou

Väčšina ľudí verí, že na smaženie niečoho pod vekom stačí panvicu položiť na vysoké teplo a pravidelne miešať jedlo špachtľou. To však nie je tento prípad. Ak chcete zabrániť duseniu potravín, potriaste panvicu za rukoväť, nechajte ju „odskočiť“, ale nemiešajte ju špachtľou.

Veľké množstvo kvapaliny počas hasenia

Niekedy začiatočníci pridajú také množstvo vody alebo vína, že mäso takmer úplne doplnia. Nerobte to vôbec. Napriek tomu je rozdiel medzi ochladením jedla a jeho varením veľký.

Výmena ingrediencií misky za podobnú podľa chuti

Predtým, ako sa uistíte, že poznáte chuťové a chemické vlastnosti výrobkov, ktorými budete nahrádzať obvyklé prísady. Inak môže byť narušená kompatibilita produktu.

Prebytok škrobu na zahusťovanie omáčky

Kvôli nedostatku trpezlivosti niekedy pridávame príliš veľa škrobu alebo múky, aby sa omáčka nestala tekutá. Ale tu by ste sa nemali ponáhľať, inak namiesto silnej omáčky môžete získať chutnú, zrnitú a vôbec nie chutnú látku.

Nečítajte nový recept až do konca

Receptu môžete slepo sledovať iba vtedy, keď už bol vo vašej vlastnej kuchyni vyskúšaný viackrát. Vo všetkých ostatných prípadoch sa treba ponáhľať okamžite a pripraviť sa priamo - veľmi dobrodružný podnik. Kuchári sú tvoriví ľudia a niekedy v recepte spomínajú malé, ale dôležité detaily. Je nepravdepodobné, že budete mať možnosť zastaviť čas, aby ste pripravili misku a bežať do obchodu na petržlen. Preto je lepšie si vždy prečítať nový recept až do konca, potom pripraviť všetko, čo potrebujete, a až potom začať variť. Minimalizujete teda všetky riziká nepríjemných prekvapení.

Nesprávna doska na krájanie

Malé dosky môžu byť esteticky príjemné a vyzerať atraktívnejšie, ale v skutočnosti nie sú také užitočné. Veľkosť dosky by mala byť taká, aby sa na ňu mohli voľne položiť vybrané ingrediencie alebo hotová miska, pokiaľ ide o odpočinok. Bude pohodlnejšie a bezpečnejšie pracovať s doskou vhodnej veľkosti.

Nevhodný nôž

Nôž je iný a nástroj vhodný pre jedného je úplne nevhodný pre druhého. Prvý nôž, ktorý prišiel len preto, že bol po ruke, nechytte. Predtým, ako vezmete nôž, premýšľajte o tom, čo budete chcieť rezať. Rovnaký nôž šéfa sa nazýva univerzálny, ale nestačí to len v kuchyni. Chcete oddeliť mäso od kostí - potom pomocou vykosťovacieho noža musíte rezať chlieb - zoberte nôž so zubatou čepeľou.

Priamo z chladničky

Nezáleží na tom, či plánujete variť hovädzie mäso, bravčové mäso, kuracie mäso alebo ryby, nikdy výrobok nedávajte na gril, panvicu alebo plech na pečenie priamo z chladničky. Inak dostanete jedlo uvarené vonku a surové vnútri. Pred varením, či už ide o mäso alebo ryby, by sa mal produkt na chvíľu nechať ležať pri izbovej teplote. Ak vaša budúca večera nie je tak veľká, stačí 30 minút. Veľké kúsky mäsa budú trvať od 1 do 1,5 hodiny.

Pretekajúca panvica

Ak v panve nie je prakticky žiadny voľný priestor, klesá nielen jej teplota, ale zvyšuje sa aj množstvo vlhkosti. Namiesto pečenia - rozlúčka s ryšavou kôrou - sa jedlo začína dusiť. Aby ste tomu zabránili, musíte buď zobrať dve panvice, alebo smažiť v dávkach, alebo použiť jednu veľkú panvicu, kde sa všetky ingrediencie voľne zmestia. Pri príprave mäsa je dôležité zabezpečiť, aby sa kúsky navzájom nedotýkali a aby medzi nimi zostal priestor.

Bez ochutnávky

Varenie bez ochutnávky je rovnaké ako maľovanie obrazu so zavretými očami. Miska môže a mala by sa vyskúšať skôr, ako ju položíte na taniere. Najlepšie je to urobiť priamo pri varení. Môžete tak pridať koreniny a upraviť chuť jedla. Nebuď lenivý - vyskúšajte jedlo znovu a znovu, zatiaľ čo je stále na sporáku a môžete zmeniť jeho chuť.

Pin
Send
Share
Send
Send