Užitočné nápady

Zameranie: veľké obrazy v interiéri

Umenie vo všetkých svojich prejavoch vždy nájde odpoveď v srdciach tých ľudí, ktorým nie sú cudzie krásne a jemné diela vytvorené rukami a myšlienky umelca, sochára alebo módneho návrhára. Odfotiť aspoň maľbu alebo fotografiu - niekedy bez nich nie je ľahké vytvoriť úplný obraz miestnosti, pretože kresby môžu pridať, ozdobiť alebo úplne zmeniť izbu, vdýchnuť do nej život, naplniť ho symbolmi a významom.

V tomto článku sme si nevybrali tému, ktorá sa netýka obyčajnej maľby, ale zväčšila sa na veľkosť koberca. Čo to je: podivná tendencia vyplniť prázdny priestor alebo štýlové a veľmi krásne riešenie pre moderné interiéry, povieme to ďalej.

Veľké maľby v interiéri

Bolo by nesprávne domnievať sa, že veľké plátna sú vhodné iba do priestranných izieb s vysokými stropmi a veľkými oknami a takéto umenie si môžu dovoliť iba ľudia s určitou úrovňou bohatstva.

Teraz nezáleží na tom, v akej technike sa vytvára obraz aplikovaný na veľké plátno - olej, akrylát, pastel, graffiti alebo fotografia na plátno sú vhodné pre rôzne štýly interiéru, ako aj pre akúkoľvek peňaženku.

S každou sezónou sú čoraz väčšie nároky na veľké maľby, pretože dokážu zmeniť obvyklý interiér za hranicami poznania: pridať farbu, nápad alebo vytvoriť náladu. Hlavnou vecou je vybrať si taký obrázok, keď sa pozriete na to, v ktorých osobne budete mať príjemné asociácie.

Maľba alebo tlač fotografií prenesená na veľké plátno je skutočne krásna, pôsobivá a praktická (jedna svetlá práca eliminuje potrebu hľadať ďalší dekor). Správne zvolené plátno sa okamžite zakorení v miestnosti, čím sa odlišuje: nie je úbohé, ale veľmi farebné, sémantické alebo len láskavé a farebné.

V sile našich milých čitateľov, ktorí určia štýl a prevedenie veľkého obrazového plátna podľa vášho vkusu, predstavíme tie najkrajšie a najrelevantnejšie.

Koloristické plátna

Začnime snáď s farbou, konkrétne s jasnými akcentovými maľbami, ako skvelý spôsob, ako oživiť obmedzenú atmosféru miestnosti v štýle minimalizmu alebo moderny. Technika a sémantický význam obrazu tu nie sú také dôležité, ale ukazuje sa nepokoj farieb ako kompenzácia neutrálneho dizajnu.

V ideálnom prípade by ste pri vstupe do miestnosti vyzdobení nápadným masívnym plátnom mali mať pocit úplnej eufórie z prekvapenia prítomnosti takého príslušenstva v lakonickom priestore.


Objemový - priestorový

Je známe, že objemové obrazy pomáhajú vizuálne zväčšiť miestnosť, ale veľmi veľké obrazy môžu rozšíriť jej hranice. Neváhajte a vyberte si tlač fotografií s perspektívnym alebo panoramatickým matným obrázkom preneseným na veľké plátno pomocou nosidiel.

V malých miestnostiach je možné a potrebné použiť veľké obrazy jednej alebo dvoch, ale v ich farebnej schéme by mala dominovať pokojná neutrálna: čierna a biela, sépia, prírodné odtiene zeme, zeleň a nebeská výška.


inšpiratívne

Zaveste jeden obrázok na veľký nosidlá (nie nevyhnutne v rámčeku) so zátišími zrelého ovocia a zeleniny, rozkvetou záhradou alebo fotografiou exotického jedla a budete cítiť, ako sa chuť do jedla zlepšila pri každodenných jedlách a proces varenia sa stal príjemnejším a ľahším.

Odporúča sa tiež ozdobiť napríklad kanceláriu: obrázok s pokojným abstraktným vzorom v príjemných farbách, ktorý sa nachádza na protiľahlej stene od stola, pomôže sústrediť pozornosť, alebo si oddýchnuť oči počas prestávky po práci s dôležitými papiermi.

V spálni nie je miesto pre agresívne scény alebo bojové scény a pre masívne maľovanie v tejto miestnosti je lepšie používať témy o zmyselnosti, láske a láskavosti, neopatrnosti.


Podľa témy

Neexistujú žiadne prísne obmedzenia pre výber sprisahania obrazov, ale niekedy pomocou obrázkov môžete zachovať celkový štýl interiéru, objasniť ho, vytvoriť atmosféru, ktorá bola premyslená do posledného detailu, napríklad v byte s určitým stavom.

  • Pre interiéry v klasickom štýle je potrebné použiť maľovanie nevyhnutne v rámoch, vyrezávané drevené.
  • V podkroví relevantnej práce, skôr ako kúsky plagátov street art graffiti.
  • Vynikajúce ubytovanie v štýle parížskych bytov rovnako dobre reaguje na prítomnosť klasických obrazov a návrhárskych obrazov v akrylovej technike.
  • Art Deco - ako špeciálny a vymyslený štýl akceptuje obrázky úzkeho predmetu, ktorý sa striktne dodržiava línie tohto bohémskeho elitárskeho trendu v dizajne interiéru.

komplementárne

Nie je nič jednoduchšie ako zdobenie miestnosti pomocou masívnych nosidiel s jasným plátnom natiahnutým nad nimi. Niekedy nie je ani potrebné hľadať správny pozemok alebo monitorovať, či je technika pastelovej maľby vhodná na modernú interpretáciu pohodlného priestoru. Všetko, čo je potrebné, je pripevniť plachtu na stenu, na ktorej sa bude farba opakovať s farbami použitými v prostredí: na koberci, čalúnení nábytku, ozdobných vankúšoch alebo doplnkoch.


modulárny

O modulárnych obrázkoch sme už písali samostatne, ale nemohli sme ich znova spomenúť, pretože túto dekoráciu považujeme za dosť štýlový prízvuk, ktorý sa perfektne zmestí do každého obytného priestoru.

Niekoľko plátien pripevnených blízko seba tvorí jeden obraz, vďaka čomu sa v miestnosti objaví ďalší objem a prázdna stena získava originálny vzhľad a reliéf.


Umelecká maľba

Obraz tváre osoby je pravdepodobne jednou z najaktívnejších scén v maľbe všeobecne. Ľudia boli vždy priťahovaní hádankou ukrytou v očiach, pózou alebo úsmevom žien a mužov, sprostredkujúcimi charakter určitej éry.

V súčasnosti sú portréty ako samostatný žáner maľby povýšené na úroveň moderného umenia. Najpôsobivejšie a najpamätnejšie vyzerajú ako obrovské zábery - bez zbytočných detailov a rušivého pozadia. Takéto veci by sa mali inštalovať tam, kde cudzie predmety nebudú odvádzať pozornosť od človeka plného životne dôležitej múdrosti alebo naivnej mládeže, krásy a charizmy.