Užitočné nápady

10 hlavných chýb v dizajne obývacej izby

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak sa kuchyňa nazýva srdcom domu, potom je jeho dušou obývacia izba, a preto by mala byť mimoriadne čistá, láskavá a harmonická. Avšak pri usporiadaní obývačiek sa mnohí často dopúšťajú rovnakých chýb, čo má vplyv na funkčnosť, estetiku a charakter danej miestnosti. Aké nevýhody obývacích izieb sa bude diskutovať a ako ich opraviť - budeme hovoriť ďalej.

Nesprávne umiestnenie televízneho monitora

Jednou z najčastejších chýb pri usporiadaní obývacích izieb je inštalácia televízora alebo monitora oproti oknu alebo v jeho tesnej blízkosti. Výsledkom je, že oslnenie narúša normálne vnímanie obrazu alebo v očiach je napätie, keď sa človek pozerá na obrazovku inštalovanú priamo pred oknom.

RIGHT

Televízor alebo monitor by mali byť umiestnené tak, aby sa okno obývacej izby nachádzalo na ľavej alebo pravej strane osoby, ktorá sedí pred obrazovkou.

Nedostatok dekoratívnych svetelných zdrojov

Aj keď je miestnosť dobre osvetlená pomocou horných svetlometov a reflektorov, nedostatok ďalších zdrojov môže byť významnou nevýhodou a večer ovplyvňuje atmosféru obývacej izby. Na konci dňa sa chcete veľmi uvoľniť, ale v jasne osvetlenej obývacej izbe to nebude možné.

RIGHT

Pri plánovaní výzdoby obývacej izby nezabudnite zabezpečiť inštaláciu rozvodov pre nástenné svietniky a tiež kúpiť pár stolových lamp pre konzolu. Izba bude teda určite pohodlná a večer povedie k dobrému odpočinku.

Pochybný dizajn nábytku

Predtým, ako pôjdete do obchodu s nábytkom, nebude zbytočné oboznámiť sa so súčasnými trendmi v dizajne výrobkov. Odporúčame tiež, aby ste si prezreli tematické časopisy, navštívili niekoľko webových stránok venovaných dizajnu interiéru alebo sa poradili s dizajnérom, ktorý vám povie najlepšie modely sedacích súprav, kresiel a komoda pre vašu obývačku.

RIGHT

Dávajte pozor na lakonický nábytok s rovnými čiarami a jasnou siluetou - takéto predmety dlho nevymiznú z módy. Ak chcete experimentovať, môžete si kúpiť nábytok s originálnym čalúnením, ktorý je možné v prípade potreby vymeniť.

Vyvarujte sa objemnému čalúnenému nábytku s bujnými lakťovými opierkami a atrofickým, príliš objemným operadlám - tie už dávno stratili svoj význam.

Tmavý nábytok v nízkej miestnosti

Ak je obývacia izba s nízkymi stropmi - musíte urobiť všetko pre to, aby bola miestnosť ľahšia. Ak si však zaobstaráte nábytok z tmavých odtieňov (modrý, grafit, čokoláda a bažina), zostanete porazeným, pretože miestnosť bude ešte drepšia a stiesnená.

RIGHT

Najlepším riešením pre nízku obývaciu izbu by bolo umiestnenie kompaktných pohoviek, kresiel a elegantných stolov, ktoré sa vždy zdvíhajú na nohách. Zároveň si musíte vybrať v prospech neutrálnych svetelných odtieňov čalúnenia a hlavného materiálu nábytku.

Mnoho reflexných povrchov

Mnohí z vás majú radi zrkadlá, preto ich inštalujte všade a niekedy v nezmeniteľnom množstve. Toto je skutočná chyba v každej miestnosti, najmä ak nepoznáte základné pravidlá používania reflexných povrchov. Napríklad by ste nemali umiestňovať veľké zrkadlo alebo zrkadlový panel do tmavej miestnosti, ale nemusíte ho vysielať pred prázdnou stenou.

RIGHT

V niektorých prípadoch bude lepšie, ak namiesto steny úplne pokrytej zrkadlovými dlaždicami zaveste jedno, ale veľké zrkadlo v krásnom ráme, vždy oproti jasne osvetlenému oknu. Obývacia izba sa tak stane ľahšou, jasnejšou a dekoráciou - harmonickejšou a pohodlnejšou.

Mnoho reflexných povrchov

Krásne otváranie okien alebo nedostatočné denné svetlo nemôže byť dôvodom úplného opustenia textilného dizajnu okien. Bez záclon, jemne prúdiacich do podlahy, vzácna obývacia izba vyzerá kompletne, ale sviežo a chladne.

RIGHT

Ak sa obávate, že silné záclony pokryjú vzácne prirodzené svetlo prúdiace z malého okna, môžete otvor doplniť rímskym zdvíhacím mechanizmom ľahkou priesvitnou látkou, hrubým tylovým tylom alebo ozdobnou závesou s háčikom na jednej strane otvoru.

Krajina bez mieru

Bohato zdobená obývacia izba neznamená: štýlová a krásna, ale naopak, môže byť bez chuti a domýšľavá. V miestnosti nie je žiaduce umiestňovať všetky dekoratívne doplnky naraz: obrazy, figúrky, vázy, panely, knihy a tapisérie, ceny a diplomy, sviečky atď.

RIGHT

Identifikujte dve alebo tri zóny, o ktorých si myslíte, že by mali byť vyzdobené, napríklad: krbová zóna, konferenčný stolík uprostred skupiny pohoviek, steny medzi oknami. Vyberte si pár svetlých doplnkov a doplňte ich niekoľkými neutrálnymi objektmi rôznych výšok a tvarov. Pamätajte: pri zdobení obývacej izby je dôležitá modernosť.

Hromadu nábytku

Ak si chcete vo svojej obývačke vytvoriť príjemné podmienky, nie je potrebné zaberať väčšinu svojho priestoru nábytkom, ktorý by, ako sa môže zdať, bol veľmi vhodný.

Ako ukazuje prax a skúsenosti dizajnérov, polovica z celkového počtu kusov nábytku v obývacích izbách nenájde zmysluplné využitie pre seba, blokovanie uličiek.

RIGHT

Pre tých, ktorí sú zvyknutí zhromažďovať priateľskú spoločnosť vo vlastnej obývacej izbe, odporúčame namiesto rôznych kusov čalúneného nábytku (pohovky, kreslá a poufy, široké pohovky a bankety) do miestnosti umiestniť pár rovnakých rozmerných pohoviek, pridať kompaktné mobilné stoly a stoličky s mäkkými operadlami.

To vytvorí rovnako pohodlnú, ale štýlovejšiu a kolektívnejšiu atmosféru.

Slepý podľa rovnakého štýlu

Obývacia izba, v ktorej okolí je zreteľne cítiť prítomnosť všetkých hlavných čŕt iba jedného smeru dizajnu (napríklad klasicizmu alebo minimalizmu), môže v konečnom dôsledku sklamať svojich vlastníkov z dôvodu nedostatku autenticity a úprimnej stereotypnosti. Nie je pohodlné byť v dobre nastavenom pedantickom prostredí, najmä žiť.

RIGHT

Ak ste zvlášť blízko konkrétneho štýlu interiéru, napríklad klasického, je lepšie v obytnom priestore obývacej izby kombinovať s inými, menej náročnými, dispozičnými smermi: mnohostranná eklekticizmus, charakteristický retro, štýlový podkrovie alebo grunge, elegantným spôsobom v parížskych apartmánoch.

Veľké množstvo farebných odtieňov

Príliš svetlý dizajn obývacej izby - zadná strana nudného monochromatického interiéru. Pri vytváraní harmonického a úplného obrazu môžu byť katastrofálne jasné kombinácie farieb, vytesnenie ornamentov a vzorov, textúr a materiálov v rovnakom priestore. Interiér obývacej izby sa okrem toho nebude môcť úspešne prispôsobiť zmenám v dizajnových trendoch, sezónnych sviatkoch a vašej nálade.

RIGHT

Vyberte si svetlý neutrálny odtieň stien obývacej izby a niekoľko základných farieb, ktoré s ním kontrastujú alebo sú v súlade s ním. Teraz môžete priestor doplniť odtieňmi (tmavé alebo svetlé, monofónne povrchy alebo vzor), ktoré v malom množstve, ale dokonale doplnia interiér.

Pin
Send
Share
Send
Send