Užitočné nápady

15 čerstvých nápadov kompetentná organizácia priestoru v malom byte

Pin
Send
Share
Send
Send


15 čerstvých nápadov kompetentná organizácia priestoru v malom byte

Pozornosť čitateľov ešte čerstvejšia a úprimnejšia neuveriteľné predstavy o tom, ako môžete a mali by ste usporiadať priestor v malom byte.

Každý z týchto tipov je dobrý svojím spôsobom av skutočnosti môže byť užitočný nielen pre obyvateľov skromných priestorov.

1. Maskovacie hodiny

Veľká komora v chodbe.

Hlavným pravidlom pre usporiadanie malých priestorov je minimalizmus a funkčnosť. Majitelia malých chodieb by preto mali opustiť príliš veľké skrinky, otvorené police a vešiaky, pretože vytvárajú pocit neporiadku a chaosu. Najlepším riešením pre tieto priestory bude moderný vstavaný šatník s hladkou fasádou vo farbe povrchovej úpravy alebo vysoký šatník strednej veľkosti so zrkadlovou fasádou.

2. Pustenie na svetlo

Priesvitná priečka.

Všetci majitelia jednoizbových bytov skôr či neskôr čelia problému plánovania a územného plánovania. V takýchto prípadoch budú najlepším riešením priesvitné priečky vyrobené z plastu alebo skla, ktoré pomôžu rozdeliť plochu miestnosti bez toho, aby rušili prenikanie prirodzeného svetla.

3. Otvorený priestor

Posuvné dvere v interiéri malého bytu.

Čiastočné búranie steny a montáž posuvných dverí môže byť skvelým nápadom pre malé byty. V otvorenej podobe tieto dvere vytvoria ilúziu slobody a priestrannosti. Majitelia v súčasnosti populárnych štúdiových apartmánov môžu tiež použiť posuvné konštrukcie na maximalizáciu dostupného priestoru ergonomickým spôsobom.

4. Neviditeľný nábytok

Maskovanie veľkého nábytku.

Pri výbere nábytku pre malý byt dávajte pozor na predmety s lesklými, kovovými a zrkadlovými fasádami, ako aj na výrobky z priehľadného skla a plastu. Tento trik vám umožní vizuálne znížiť veľkosť vybratého objektu, čím sa stane prakticky neviditeľným.

Vysoké police v interiéri malého bytu.

Pri výbere police pre malý byt dbajte na vysoké modely, ktoré zaberajú celý priestor od podlahy po strop. V opačnom prípade bude regál „rezať“ priestor a vizuálne redukuje výšku stropu. Okrem toho je možné na priestorové priestory použiť vysoké regály bez stien.

6. Otvorte skrinku

Otvorená skriňa v spálni.

Uloženie cenných metrov štvorcových v malej spálni pomôže zamietnuť šatník. Namiesto toho je lepšie venovať pozornosť myšlienke usporiadania otvorenej šatne. Môžu to byť hotové výrobky vo forme originálnych podlahových vešiakov alebo jednoduchých návrhov, ktoré sa dajú ľahko implementovať vlastnými rukami.

7. Funkčný nábytok

Funkčný nábytok pre malé miestnosti.

Trh výroby moderného nábytku aktívne pracuje v prospech spoločnosti a ponúka spotrebiteľom stále viac nových nápadov na šetrenie miesta. Jedným z príkladov takéhoto nábytku je toto svetlé a moderné podkrovné lôžko s poličkou, zásuvkami, skladacím stolom a spodnou časťou skrine. Táto posteľ bude skvelým riešením pre usporiadanie detského kútika v malom byte.

8. Svetlé detaily

Svetlé akcenty v interiéri.

Nemajte strach z jasných farieb a premieňajte dizajn malej miestnosti na „kult minimalizmu v jasných farbách“. Odborníci tvrdia, že prítomnosť jasných detailov vo výzdobe a dekorácii bude mať priaznivý vplyv na interiér malého priestoru, vďaka čomu bude zaujímavá, živá a dynamická.

9. Bližšie k podlahe

Nízky nábytok do nízkych priestorov.

Použitie nízkeho nábytku je ďalšou účinnou metódou na vytvorenie štýlovej a pohodlnej atmosféry v malej miestnosti s nízkym stropom. V ideálnom prípade by mal byť tento nábytok tiež mierne odrezaný od podlahy. Tento trik vám umožní vytvoriť pohodlnú atmosféru pre život a nenarušiť neštandardné parametre miestnosti.

10. Silné závesy

Dlhé ťažké závesy.

Majiteľ malých bytov by sa nemal báť používať ťažké závesy. Naopak, dlhé silné záclony kontrastnej farby priťahujú pozornosť okna, ktoré je priamym zdrojom svetla, opticky zdvíha strop a stáva sa útulným detailom miestnosti.

11. Ľahké priečky

Ľahké steny namiesto stien.

Ľudia, ktorí začali s veľkými opravami, by mali premýšľať o čiastočnej demolácii stien a ich nahradení štýlovými svetelnými priečkami, ktoré rozdelia oblasť na zóny, pričom si zachovajú ľahkosť a pocit slobody.

12. Ďalšie zdroje

Úložný systém pod pohovkou.

V podmienkach obmedzeného priestoru musíte myslieť mimo poľa a použiť akékoľvek zdroje. Napríklad spodnú časť pohovky alebo postele je možné použiť na vytvorenie priestranného úložného systému pre posteľnú bielizeň, sezónne oblečenie alebo knihy.

13. Transformácia nábytku

Zdvíhacia posteľ v interiéri malej miestnosti.

Štýlový dizajn so zdvíhacou posteľou, policami a bočnými stolíkmi bude skutočným prínosom pre majiteľov jednoizbového bytu. Samozrejme, že takáto posteľ bude o niečo drahšia ako obvyklá, ale jej kúpa pomôže ušetriť veľký priestor a zvýšiť funkčnosť bývania.

Video bonus:

14. Skrinky s tajomstvom

Stiahnuteľné dosky v kuchyni.

Kuchynská súprava s výsuvnými doskami bude skutočným prínosom pre majiteľov malých kuchýň. Tento skrytý prostriedok možno použiť ako dodatočnú pracovnú plochu alebo namiesto masívneho jedálenského stola, pre ktorý nie je možné nájsť miesto v malej kuchyni.

15. V rohoch

Využitie uhlového priestoru.

Venujte pozornosť uhlovému priestoru vášho bytu. Prázdne rohy sú odpadom, ktorý si môžu dovoliť iba majitelia obrovských speváckych zborov. V malom byte by sa rohy mali používať múdro, napríklad na výstavbu veľkej knižnice.

Pin
Send
Share
Send
Send