Užitočné nápady

10 chýb v dizajne kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send


Vytvorenie kuchynského interiéru pre väčšinu je náročná a nákladná úloha, pokiaľ ide o úsilie, čas a peniaze. Preto je také dôležité dôkladne premyslieť situáciu a zvoliť kvalitné materiály, nábytok a vybavenie, ktoré určite odôvodnia ich účel pri ďalšom využívaní.

Nižšie sú uvedené niektoré obzvlášť dôležité okamihy usporiadania kuchyne, ktoré môžu ovplyvniť pohodlie a praktickosť kuchyne. Pokúsime sa vysvetliť, ako predchádzať týmto alebo iným chybám, alebo ich účinne opraviť.

Nepraktická podlaha

V kuchyni neustále vykonávame také činnosti, v dôsledku čoho sa môže zhoršiť kvalita a vzhľad náterov. Tu niečo neustále vrie, nalieva na podlahu a zasahuje jeho povrch, čo znamená, že jeho agresívny účinok musí odolať jeho povrchu.

Bohužiaľ, také materiály ako:

  1. laminát, kvôli nadmernej vlhkosti sú jeho švy zdeformované;
  2. drevené podlahy alebo parkety - absorbuje tekutiny, mastné škvrny, netoleruje čistenie chemickými látkami a je iba škoda ich používať v špecifickej, najmä malej miestnosti;
  3. lacná keramická dlažba, - na nej ostávajú čipy po kvapkách veľkých jedál a spotrebičov.

ODPORÚČAME

Je lepšie obliecť podlahu v kuchyni spoľahlivým, praktickým materiálom odolným voči opotrebeniu, ako je porcelánová kamenina alebo trvanlivé dlaždice. Ak chcete v kuchyni stále vidieť drevenú podlahu, odporúčame kombinovať dva typy podláh. Zároveň v oblasti spracovania a varenia je lepšie používať trvanlivý umývateľný materiál (porcelánové kameniny) a parkety alebo laminátové podlahy sú vhodné do jedálenského priestoru.

Nízke osvetlenie pracovného priestoru

Bez riadneho osvetlenia pozdĺž kuchynskej dosky s umývadlom a sporákom nie je možné kuchyňu opustiť. Inak môže trpieť nielen kvalita jedla, ale aj váš zrak, zdravie svalov krku a chrbta.

ODPORÚČAME

Ak nie je možné namontovať podsvietenie do už nainštalovaného nábytku, môžete zavesiť niekoľko nástenných nástenných svietnikov, umiestniť stolové lampy alebo použiť závesné svietidlá na dlhé káble, aby sa kvalitnejšie osvetlila potrebná plocha.

Mikrovlnná rúra nad sporákom

Takéto umiestnenie tohto zariadenia sa môže nazývať prinajmenšom čudné a neopodstatnené, navyše vzhľad rúry sa kazí kvetom mastného spreja z prípravy jedál.

ODPORÚČAME

Plocha nad sporákom by mala byť dobre odsávaná a mikrovlnná rúra by mala byť umiestnená mimo, napríklad v skrini, na závesnej polici, v prípade kuchynského ostrova alebo v príborníku.

Žiadna kapucňa

Jednou z najvýznamnejších nevýhod modernej kuchyne v byte je nedostatočná ventilácia, a to digestor nad sporákom. Najmódnejšie a najnáročnejšie prevedenie miestnosti nestojí za to, aby ste sa popreli nadobudnutiu a inštalácii tohto absolútne nevyhnutného zariadenia.

ODPORÚČAME

Ak ste zmätení vzhľadom kapoty ako celku, môžete ju skryť v prípade zavesenej skrinky, v ozdobnej krabici vo forme otočky pece alebo si kúpiť teleskopickú kapucňu, ktorá bude po použití kompaktne zostavená.

Doska pri okne

Inštalácia varnej dosky alebo kvalitného sporáka priamo pri okne znamená konať bezmyšlienkovito a nemúdro. A to všetko preto, že týmto spôsobom sa zatvorí výhľad z okna a sklo sa pokryje nestranným postriekaním a potom z pary, aj keď je tam výfuk.

ODPORÚČAME

Okno môže mať umývadlo, - potom bude pre vás príjemnejšie rutinne umývať riad a pozerať sa na krajinu za oknom. Pracovný stôl pri okne by mal byť tiež ozdobený čerstvými kvetmi, dať sem knihy na varenie, krásnu službu. Pre dosku je lepšie zvoliť oblasť blízko steny, medzi oknami alebo v rohu.

Pracovný priestor bez zástery

Nezáleží na tom, aká je kapota výkonná, nemôže vás úplne ušetriť z potreby pravidelne čistiť povrchy stien, najmä pozdĺž pracovnej dosky. Preto sa neodporúča ponechávať na ňom povrch bez ochranného náteru, ktorý sa nazýva zástera.

ODPORÚČAME

V zóne varenia, umývania a spracovania potravín je potrebná kuchynská zástera. V ideálnom prípade by mal chrániť povrch steny pozdĺž celej pracovnej dosky. Na tento účel je lepšie používať tradičné keramické obklady, ale moderné sklenené zástery nie sú horšie - uľahčujú proces umývania povrchu, pretože sú namontované bez veľkého počtu švov.

Mnoho otvorených políc

Rôzne súpravy riadu a prítomnosť štýlového kuchynského príslušenstva neodôvodňujú inštaláciu závesných políc po obvode hornej časti pracovnej plochy kuchyne. Je pozoruhodné, že sa neodporúča inštalovať police blízko doštičky, pretože tieto a všetky predmety umiestnené na povrchu sú pokryté vrstvou prachu, sadzí a mastnoty, pričom strácajú svoje kúzlo.

ODPORÚČAME

Otvorené police sú vhodné v oblasti nad umývadlom, pri okne alebo na opačnej strane rezného povrchu. Pokiaľ ide o zvyšok, ak chcete predviesť krásne predmety, použite na tento účel skrinky so sklenenými dverami.

Nefunkčný nábytok

Takýto populárny a žiadaný pre mnohých kuchynský ostrov, ktorý niekedy nestojí za to zaberať užitočnú oblasť. Ak je tento predmet potrebný, odmietajú ho načas rozložiť len výrobky, ktoré boli zakúpené v obchode alebo s ozdobným účelom.

ODPORÚČAME

Ostrov je vhodný predovšetkým v priestranných kuchyniach, ale aj tu by mal mať niekoľko užitočných vlastností naraz: slúži ako miesto na varenie (s umývadlom, reznou doskou alebo sporákom), alebo môže v trupe pojať rôzne kuchynské doplnky a spotrebiče, zbierajte dve až štyri osoby na jedlo.

Sofistikované zariadenia

Do obývacích izieb alebo chodieb by malo zostať zaplavené svetlo vo forme nádherných, bohato zdobených lustrov s príveskami, veľkým množstvom tienidiel a iného príslušenstva. V kuchyni si na chvíľu udržia nedotknutú čistotu a bude veľmi ťažké spláchnuť početné guľôčky a girlandy z tmavej patiny.

ODPORÚČAME

V kuchyni by mal byť akýkoľvek objekt predovšetkým praktický a ľahko ovládateľný a udržiavateľný. Preto by malo byť osvetlenie zakúpené stručné, jednoduché a malé. Odporúčame vyhnúť sa nákupu hlboko ryhovaných alebo perforovaných fólií, pretože hromadia prach a nečistoty intenzívnejšie.

Iba studené tóny

Krásne farby studených farieb v kuchyni neprispejú k dobrej chuti do jedla a k jasnej nálade (najmä v zamračený deň). A túžba rýchlo opustiť miestnosť sa zvýši s príchodom dažďa alebo snehu.

ODPORÚČAME

Trvať na úplnom odmietnutí krásneho modrého, modrého, fialového alebo azúrového odtieňa by bolo rovnakou chybou, ak sú tieto farby vaše obľúbené. Ale v interiéri kuchyne je lepšie kombinovať ich s teplými prírodnými tónmi dreva, spálenou zemou, slnečnými tvárami a prírodnou zeleňou.

Pin
Send
Share
Send
Send