Užitočné nápady

12 chýb, ktoré robíme zakaždým v kuchyni

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď ideme do kuchyne pripraviť ďalšie kulinárske majstrovské dielo, automaticky urobíme niekoľko chýb, o ktorých ani netušíme. Od detstva sme sledovali, ako sa pripravujú naše matky a babičky, ktoré, ako mnoho iných, pravdepodobne nevedeli o svojich chybách, a teraz dáme mlieko do dvier chladničky, nesprávne rozmrazujeme mäso, počas varenia otvoríme rúru a tiež robíme mnoho ďalších vecí, ktoré, ako sa ukazuje, nestojí za to.

Nesprávne skladovanie chleba

Mnohí sú zvyknutí skladovať chlieb na kuchynskej linke, to však nie je úplne správne. Aby sa už nepokazilo, je najlepšie vložiť chlieb do chladničky a pred použitím ho zohrejte v rúre alebo v hriankovači. Pred vložením chleba do chladničky nezabudnite starostlivo zabaliť. Takže nebude absorbovať cudzie pachy.

Odstránime mlieko z dverí chladničky

Ďalšou častou chybou je skladovanie mlieka na dverách chladničky. Je tu naozaj vhodná polica, ale teplota v tejto časti chladničky je mierne vyššia. Z tohto dôvodu sa mlieko kazí rýchlejšie, takže je lepšie vložiť ho do hlavnej priehradky.

Varenie zemiakovej kaše v mixéri

Moderné technológie nám umožňujú variť akékoľvek jedlo v priebehu niekoľkých minút, ale niekedy je lepšie stráviť trochu viac času a variť podľa pôvodných receptov našich matiek a babičiek. Napríklad použite zvyčajný tolkushkoy, aby ste pripravili zemiaky so svetlou a vzduchovou kašou. Miešač ušetrí čas, ale šťouchané zemiaky budú viskóznejšie a menej chutné.

Nesprávne rozmrazovanie mäsa

Mnohí ľudia, ktorí chcú ušetriť čas, často kladú zmrazené mäso do vody. Takže sa rozmrazuje rýchlejšie, ale stráca chuť. Odporúčame vopred premýšľať o tom, čo budete variť, a zo mrazničky si zaobstarajte všetky potrebné výrobky.

Otvorte dvierka rúry

Ak chcete pečiť svieže, nemali by ste pred pečením otvoriť dvierka rúry. Aj keď je v recepte uvedený iba približný čas prípravy, vždy sa naň zamerajte a pripravenosť skontrolujte až na konci, keď cesto neklesne.

Nerešpektujte recept

Pamätáte si, ako často pridávate niečo „okom“? Sme si istí, že sa to stáva pomerne často, ale je lepšie sledovať recept a dodržať tu uvedené proporcie. Toto je obzvlášť dôležité, ak varíte pečivo.

Porazte studené veveričky

Ak chcete urobiť klasickú sušienku alebo pusinku, budete musieť nielen správne oddeliť bielky od žĺtkov, ale tiež poraziť ingrediencie. Žĺtky sa zvyčajne miešajú s cukrom a ich teplota nie je taká dôležitá, ale proteíny by mali mať teplotu miestnosti, aby sa mohli šľahať na silnú penu.

Pizzu zle pečieme

Ak základ pizze nie je dostatočne chrumkavý, určite to ovplyvní chuť jedla. Aby sa výsledok nedosiahol horšie ako v ktorejkoľvek talianskej pizzerii, posuňte cesto na 2-3 minúty do predhriatej rúry a potom namažte paradajkovou pastou, rovnomerne rozložte všetky ostatné ingrediencie a pokračujte vo varení.

Uchovávajte všetku zeleninu v chladničke

Nie všetky druhy ovocia a zeleniny sa musia uchovávať v chladničke. Napríklad zemiaky menia svoju chuť pod vplyvom nízkych teplôt, takže je najlepšie uchovávať ich v kuchyni v koši. Paradajky, banány a jablká je tiež lepšie nevkladať do chladničky, tam sa kazia rýchlejšie.

Zlé cestoviny na varenie

Nie je žiadnym tajomstvom, že cestoviny musia byť ponorené do slanej vody, ktorá už vrie, ale nie každý vie, že je vhodné ich v prvých niekoľkých minútach varenia premiešať. Cestoviny sa nelepia k sebe a nelepia sa na spodnú časť panvice.

Používame jednu dosku na sekanie

Špecializované predajne majú teraz veľký výber doštičiek, takže máte možnosť kúpiť presne tie dosky, ktoré skutočne potrebujete. V kuchyni by mali byť najmenej 3 doštičky. Jeden budete používať na mäso a ryby, druhý na rezanie zeleniny a ovocia a tretí zostane na chlieb a iné pečivo.

Všetko rezáme jedným nožom

Nože nestoja za to. Aby ste sa cítili pohodlne, získajte 4 základné nože: kuchárske, univerzálne, zeleninové a chlieb. Všetky nože sa líšia nielen veľkosťou, ale aj kvalitou brúsenia. Pri nákupe tomu venujte osobitnú pozornosť a nezabudnite sa poradiť s odborníkom v obchode.

Pin
Send
Share
Send
Send