Užitočné nápady

15 neočakávaných tipov, ktoré budú užitočné pri domácom použití

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes mnohí uvažujú o tom, ako byť hospodárnejší a šetrnejší.

Ukazuje sa, že existuje veľa neštandardných a tvorivých spôsobov, ktoré umožňujú použitie zdanlivo bežných predmetov pre domácnosť neštandardnými, ale zároveň veľmi užitočnými spôsobmi.

1. Bojové mravce

Bojujte proti mravcom.

Určite každý v kuchyni dostal nepríjemné mravce. Namiesto toho, aby ste kupovali jed od mravcov a rozptýlili ho po kuchyni, môžete si vziať pravidelnú strúhanú škoricu a trochu ju posypať na miestach, kde sa tento hmyz nachádza. (Ďalším bonusom je, že kuchyňa a dom budú vonieť ako čerstvé sušienky).

2. Používanie starej rohože na jogu

Ako používať starú jogu.

Zvyčajne ľudia vyhodia staré opotrebované rohože na jogu na rok alebo dva. Môžu sa však umiestniť pod ťažké skrinky alebo nočné stolíky, aby nepoškodili podlahu. Tieto rohože tiež veľmi dobre absorbujú vlhkosť, takže môžu byť umiestnené blízko prahu, aby pri vstupe do domu utierali mokré alebo špinavé nohy.

3. Sladká medicína

Sladká medicína.

Aristoteles tiež napísal, že med dokonale lieči rany. Hlavnou liečivou silou medu je to, že ničí baktérie z dôvodu vysokého obsahu kyselín a schopnosti dehydratovať baktérie.

4. Ako pripraviť oheň ... čaj

Ako urobiť oheň ... čaj

Použitý čajový sáčok obvykle vyhodia všetci ľudia. Ukazuje sa, že takéto vrecká majú inú aplikáciu - môžu sa použiť ako podpal. Aby to bolo možné urobiť, musia byť vrecká usušené a plnené do kartónovej trubice z kotúča toaletného papiera (ďalšia vec, ktorá sa zvyčajne vyhodí). Je pripravené nádherné podpaľovanie ohňa alebo krbu.

5. Odstránenie zápachu cigariet

Eliminácia zápachu cigariet.

Je tu spôsob, ako sa po búrlivej párty rýchlo zbaviť zápachu cigariet v miestnosti. Je potrebné naplniť popolník alebo starú plechovku podstielkou pre mačky. Plnivo rýchlo a efektívne absorbuje vôňu cigariet.

6. Ako uložiť zapustený telefón

Ako uložiť zapustený telefón.

Utopené telefóny sa zvyčajne sušia sušičom vlasov a surovou ryžou. Existujú účinnejšie prostriedky - umiestniť zariadenie do podstielky pre mačky.

7. Čistenie stolového striebra banánmi

Čistenie stolového striebra s banánmi

Predtým, ako zahodíte banánovú šupku, môže vyčistiť strieborné predmety. Chemikálie vo vnútri banánovej šupky odvedú pri tejto činnosti vynikajúcu prácu. Pokožku je potrebné zmiešať s malým množstvom vody a vytvoriť pastu, ktorá vráti lesk do príborov.

8. Umývanie masiek a pohárov

Umývacie masky a poháre

Plavci a potápači často čelia skutočnosti, že ich masky sa veľmi rýchlo zahmlievajú. Aby ste tomu zabránili, musíte zmiešať polievkovú lyžicu detského šampónu a dve polievkové lyžice vody, potom túto tekutinu opláchnite.

9. Lacný, ale účinný šampón pre domáce zvieratá

Lacný, ale účinný šampón pre domáce zvieratá

Šampóny pre psov a mačky sú dosť drahé. Lacnú a rovnako účinnú náhradu môžete urobiť zmiešaním štyroch šálok peroxidu vodíka, pol šálky jedlej sódy a dvoch čajových lyžičiek umývacieho prostriedku.

10. Čo môže byť vyrobené z citrónov

Čo môže byť vyrobené z citrónov.

Takmer všetci ľudia milujú vôňu citrusov. Niet divu, že väčšina čistiacich prostriedkov voní ako citrón. Citrónovú kôru musíte vložiť do koša a utrieť starou doskou.

11. Ako sa zbaviť nepríjemného zápachu chodidla

Ako sa zbaviť nepríjemného zápachu chodidla

K tomu je len recept - do štyroch pohárov vody musíte uvariť tri bežné vrecká čierneho čaju. Potom nechajte čaj vychladnúť a nalejte ho do veľkej misky, v ktorej budete chodiť 30 minút.

12. Čistenie toaletnej misky

Čistenie toaletných misiek.

Na rýchle toaletné misy je ideálne čistenie kocoviny. Hodiť niektoré tablety Alka Seltzer do misky s vodou a nechať ich rozpustiť. Toaletný čistič je pripravený.

13. Čistiť si zuby alebo faucet?

Kefujte si zuby alebo faucet?

Pri ďalšom čistení zubov môžete na kohútik vytlačiť zubnú pastu a potom ju trieť. Žeriav bude žiariť ako nový.

14. Lak na nechty

Lak na nechty

Aj keď dnes takmer nikto neposiela listy poštou, niekedy takáto potreba vzniká počas obchodnej korešpondencie. Obálku môžete veľmi ľahko utesniť lakom na nechty.

15. Maslo

Maslo.

Olej je perfektný proti všetkému lepkavému. Napríklad, ak máte na rukách stopy lepidla, pred ich umytím si musíte utrieť ruky kúskom masla.

Pin
Send
Share
Send
Send