Užitočné nápady

Ako ušetriť v supermarkete: skvelé tipy, ktoré skutočne fungujú

Pin
Send
Share
Send
Send


Supermarkety o vás vedia viac ako ktorýkoľvek psychológ, poznajú vaše zvyky, reflexy, túžby a úmysly, s ktorými môžu hrať podľa vlastného želania. Supermarkety vedia, ako vás prinútiť minúť ešte viac, ale zároveň si mysleli, že ste míňali menej. Ale my rovnako ako vy nechceme byť oklamaní, a preto sme pre vás pripravili zoznam účinných životných hackov, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze za nákupy.

Pamätajte, čo je v chladničke

Revízia chladničky je prvá vec, ktorú musíte urobiť skôr, ako pôjdete nakupovať potraviny. To vám pomôže orientovať sa v prvom rade v tom, čo si musíte kúpiť a aké nákupy ešte môžu čakať.

V budúcnosti tento jednoduchý rituál pomôže veľa ušetriť: Faktom je, že týmto spôsobom prestanete vyhodiť jedlo, naučíte sa, ako správne skladovať jedlo, a príliš si nekúpite.

Vytvárajte zoznamy

Zoznamy sú najdôležitejším krokom k šetreniu peňazí v supermarketoch. Pomôžu vám, aby ste sa nerozptyľovali jasnými vitrínami a sústredili sa iba na to najpotrebnejšie a plánované. Vytvárajte zoznamy manuálne alebo využívajte tematické aplikácie pre smartfóny - čoskoro uvidíte, že ste začali šetriť peniaze bez veľkého úsilia.

Skôr alebo neskôr budete môcť zostaviť jasný harmonogram globálnych nákupov (napríklad raz týždenne) a správne sledovať, koľko produktov budete musieť nabudúce kúpiť bez toho, aby ste museli minúť príliš veľa.

Nechoďte do obchodu hladný

Každý z nás dokonale predstavuje následky „hladného“ nájazdu do obchodov: túžba po jedle je spokojná s očami a ruky sú nevedome pritiahnuté k najškodlivejším produktom v celom sortimente supermarketu, pričom ignorujú ceny.

Veľké vozíky by ste mali vyberať iba v prípade, že si kúpite, povedzme, týždeň. Koše a malé vozíky sú vhodné pre každého, kto každý deň nakupuje malý zoznam.

Ak dokážete v supermarkete prestrihnúť kruhy na niekoľko hodín, pozerať sa na výlohy a hľadať rôzne dobroty, ktoré naozaj nepotrebujete, použite iba koše: fyzicky bude ťažké získať ďalšie nákupy a určite sa zastavíte včas.

Akcie a zľavy

Ak by všetky propagačné akcie a zľavy, o ktorých vás supermarket ochotne informuje veľkými listami tesne pred tým, ako sa k nemu priblížili, boli pre zákazníkov skutočne prospešné, obchody by boli zničené už dávno. Niektoré návrhy si, samozrejme, zaslúžia pozornosť, ale zlatým pravidlom racionálnych nákupných ciest je: „Vždy čítajte, čo je napísané malým písmom.“

Veľké cenovky s nízkymi cenami sa často veľmi nelíšia od tých predchádzajúcich, ktoré sú napísané niekde v rohu cenovky. Okrem toho sa veľmi často poskytujú zľavy na tovar s uplynutými alebo zbytočnými drobkami, ktoré priťahujú našu pozornosť a nútia ich minúť príliš veľa.

Pokiaľ ide o zásoby a zľavy, je najlepšie kúpiť tovar s dlhou skladovateľnosťou: obilniny, cestoviny, cukor, múka, čaj, káva a ďalšie výrobky, ktoré by mali byť vždy v kuchyni.

Pravidlo spodných a dlhých políc

Všetky obchody používajú bez výnimky známy trik: drahé a najmenej populárne výrobky sú rozmiestnené na úrovni očí, za najdostupnejšie a najvýhodnejšie pre police zákazníkov. Toto pravidlo funguje aj v inej dimenzii. Výrobky, ktorých doba použiteľnosti vyprší za jeden alebo dva dni, sa zvyčajne umiestnia iba do popredia.

Pri výbere správneho produktu sa nezabudnite pozrieť na spodnú a hornú poličku: je to zvyčajne miesto, kde sú najlacnejšie produkty pre kupujúceho najvýhodnejšie. A pravdepodobne niekde v treťom rade nájdete rovnaké mlieko, ktoré sa nezhorší hneď nasledujúci deň.

Deti odchádzajú s babičkou

Chodiť do obchodu je ten prípad, keď sú deti najlepšie nechané doma. Každý vie, že rodičia zriedka odolajú požiadavkám najmenších kúpiť písací stroj alebo inú čokoládovú tyčinku a uspokojiť ich náladu. Zdá sa, že výdavky na detské výrobky nie sú vôbec veľké, ale ak spočítate, koľko peňazí sa minú za neplánované hračky a sladkosti, uvoľní sa impozantná suma.

Znížte návštevy obchodu

Čím menej často chodíte do supermarketu, tým menej kupujete ďalšie predmety, takže je logické nakupovať, povedzme, každé dva týždne. Týmto spôsobom ušetríte nielen peniaze, ale aj čas.

Iba v hotovosti

Platba za nákupy pomocou platobnej karty je určite výhodná, má však svoje úskalia - pomocou kreditnej karty človek „necíti“ peniaze, a preto môže spôsobiť neplánované výdavky.

Ak si nie ste istí, že sa budete môcť vyhnúť pokušeniu zbierať zbytočné nákupy, odporúčame vám, aby ste do obchodu zobrali určitú sumu, ktorá by mala stačiť na zaplatenie len za potrebný tovar.

Nepreplácajte za reklamu a balenie.

Celkové náklady na tovar závisia od mnohých faktorov, vrátane nákladov výrobcu na reklamu. V obchodoch si môžete kúpiť výrobky, ktoré nemajú nižšiu kvalitu ako známe značky. To isté platí pre obaly - chlieb v krásnom obale alebo zasklené tvarohové tyčinky vo svetlých škatuliach. Teraz premýšľajte o tom, kam pôjde farebné balenie po konzumácii produktu? Je to tak, v koši. Prečo platiť za krásne škatule a balíčky, ak sa po nejakom čase ukážu ako zbytočné?

Pin
Send
Share
Send
Send