Užitočné nápady

13 malých častí, ktoré okamžite robia dom pohodlnejším

13 malých častí, ktoré okamžite robia dom pohodlnejším

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa nám páči interiér nášho domu, z času na čas v ňom chcem niečo zmeniť.

Nie každý si však môže dovoliť radikálnu zmenu z dôvodu obmedzených finančných zdrojov.

Napriek tomu je možné z domu urobiť skutočnú „cukrovinku“ bez väčších investícií.

1. Rozptyľovač oleja

Difúzny éterický olej.

Voní veľmi silno na duševný stav človeka. Sú schopní upokojiť, naladiť na romantickú náladu, vrhnúť sa do priepasti spomienok. Nie je prekvapujúce, že vône dokážu v dome vytvoriť pohodlie. Preto, ak nemáte rozptyľovač arómy, nezabudnite si ho kúpiť. K dnešnému dňu existuje mnoho variácií tohto zariadenia. V závislosti od interiéru vášho domu si môžete kúpiť difúzor v ekologickom štýle, Provence alebo high-tech.

2. Sviečky

Bezplamenné sviečky.

Sviečky dokážu spríjemniť a spríjemniť akýkoľvek priestor. Použitie pravých sviečok v uzavretom priestore bytu však môže spôsobiť požiar. Výstupom budú bezplameňové sviečky na batériách. Vložte ich do ozdobných lampášov, pridajte girlandy a položte ich na parapet v spálni, aby ste vytvorili pokojnú atmosféru.

3. hojdacie kreslo

Moderné hojdacie kreslo.

Moderné hojdacie kreslá už nie sú také masívne drevené konštrukcie ako tie staré. Teraz sú ľahké, majú mäkké sedadlá a dokonale sa hodia do každého interiéru. Podľa nášho názoru môžu byť stoličky tohto typu vynikajúcou alternatívou k klasickým modelom.

4. Nadýchaný koberec

Koberec s dlhým zdriemnutím.

Mnoho obyvateľov mesta už dávno úplne opustilo koberce a uprednostňovalo ich hladkú podlahu. Podľa nášho názoru by ste však nemali úplne opustiť koberce, pretože táto časť interiéru môže výrazne ovplyvniť pohodlie celého domu. Na celú izbu nie je potrebné používať veľké koberce. Môže byť obmedzený na malé a položiť ho v chladnom období a v lete na čistenie.

5. Velvet vankúše

Sametové vankúše.

Chcete na dvoch účtoch spríjemniť obývaciu izbu? Máte pohovku? Ak áno, prikryte ho vankúšmi. Najlepšie zo všetkého sametu. Tento materiál vyzerá luxusne a na dotyk veľmi príjemný. Za povšimnutie stojí, že každý môže takýto nápad realizovať bez vynaloženia bohatstva. Hlavná vec - zvoliť vankúš vhodné farby.

6. Obrázky a plagáty

Obrazy na stenách.

Holé monofónne steny spôsobujú skľúčenosť a miestnosť vyzerá bez tváre. Tento problém môžete vyriešiť pomocou obrazov a plagátov. Nech už dizajnéri hovoria, do priestoru dodávajú dynamiku, sviežosť a živosť. Len si vedome a tvorivo vyberajte obrazy. Vyberte iba to, čo sa vám skutočne páči, a neoslepujte obrázky z internetu. Miestnosť, v ktorej sa nachádzajú poznámky o individualite, je oveľa pohodlnejším interiérom „na obale“.

7. Prehoz

Mäkká prikrývka

Predtým sa prikrývky používali výlučne na ochranu pohovky alebo postele pred nečistotami. Moderné koberce sú však také krásne, že sa necítia ako špinavé. Navyše sa teraz stali plnohodnotnými dekoratívnymi predmetmi, ktoré môžu priniesť teplo a pohodlie každému domovu. Vyberte si prikrývku od štýlu a farebnej schémy miestnosti. Mäkká prikrývka tlmeného tieňa zvýrazní eleganciu priestoru, ľahké pastelové farby pomôžu vytvoriť ostrov mieru v bohatom, dynamickom priestore a svetlý sa stane centrom prízvuku obmedzenej alebo minimalistickej miestnosti.

8. Čerstvé kvety

Rastliny v interiéri.

Čím viac čerstvých vnútorných kvetov a okrasných rastlín, tým pohodlnejšie sa zdá. Kytica čerstvo rezaných tulipánov, fialiek na oknách, palmách a listnatých rastlinách saturuje priestor vzduchom, vnáša doň život a prírodné tóny, ktoré v mestských bytoch vždy chýbajú. Preto, aj keď nie ste záhradníckym fanúšikom, vyzdvihnite si niekoľko vhodných kvetín pre svoje „brlohu“ a starajte sa o ne.

9. Jasné akcenty

Svetlé detaily v interiéri.

Jednou z hlavných nevýhod monochromatického interiéru je nuda. Monotónnosť a zdržanlivosť často vedú k tomu, že miestnosť vyzerá chladne a neosobne. Rozptýlite nudu, pridajte jas, bohatosť, dynamiku a pohodlie. Kontrastné steny, záclony, vankúše, koberec - to všetko pomôže vytvoriť správnu náladu v miestnosti.

10. Roztomilé papuče

Očarujúce domáce papuče.

Je samozrejme hlúpe písať, že domáce papuče môžu nejakým spôsobom ovplyvniť interiér bytu. Priamo však ovplyvňujú pocity hostí a domácností. Každý vie, že dom by mal byť pohodlný a teplý, a papuče mu v tom pomôžu. Takže nebuďte leniví a vyzdvihnite niečo milé a našuchorené papuče pre svojich blízkych, alebo ak môžete, urobte si darček sami.

11. Záves

Exkluzívne vešiak.

Pohodlie domova vytvárajú maličkosti: ozdobné vankúše, rohož vhodnej farby, originálny stôl, krb atď. Jednou z týchto častí môže byť nezvyčajné vešiak, ktorý môže byť vyrobený z bežných schodov. Kovový bude dokonale zapadať do priemyselného, ​​rustikálneho a minimalistického štýlu, zatiaľ čo drevený bude vhodný do miestností v škandinávskom štýle, Provence alebo Country.

12. Nedbanlivosť

Ľahká nedbanlivosť v interiéri.

Nie je nič horšie ako dokonalý poriadok. V bytovom byte je vždy miesto pre nepokoj a nedbanlivosť. Čo je to? - pýtate sa. Toto je stoh kníh na parapete, šálka na konferenčnom stolíku, pokrčená prikrývka a ďalšie drobnosti, ktoré dávajú príznaky žijúcej osobe v byte.

13. Jedlá

Krásne jedlá.

Kuchyňa nie je miestom pre dekoráciu, maximum je obraz v rekreačnej oblasti a váza na stole. To však neznamená, že kuchyňa by mala byť nudná a bez tváre. Jeho dekoráciou môžu byť svetlé jedlá a malé zariadenia na varenie. Svetlé taniere usporiadané na policiach otvoreného stojana, zbierka vtipných šálok na špeciálnom stojane, soľničky a koreničky na stole - to všetko urobí z kuchyne štýlovú a útulnú.