Užitočné nápady

Dizajn úzkej kuchyne. Praktické tipy na dizajn

Pin
Send
Share
Send
Send


V prítomnosti pomerne úzkej miestnosti venovanej kuchyni môžete úspešne zlikvidovať jej malú plochu, ak máte nejaké vedomosti, že sa s vami dnes s vami podelíme. Získané informácie o trikoch dizajnu miestnosti, samozrejme, neodstrčia skutočné hranice kuchyne, ale určite to prispejú k tomu, aby bola funkčná, pohodlná a štýlová.

Výber štýlu

Ak má kuchyňa zložitý tvar a malé rozmery, odporúča sa zvoliť pre svoj interiér moderné štýly s jednoduchými lakonickými siluetami a povrchmi bez nadmernej dekorácie. Moderný, hi-tech, suprematizmus - to sú smery, ktorých výber bude úspešný vo všetkých ohľadoch v úzkej kuchynskej miestnosti.

Je lepšie nepoužívať klasicizmus alebo tradičný anglický štýl, ako aj country alebo eklekticizmus, pretože sú dosť náročné na veľkosť miestnosti, výber farieb alebo prírodných textúr a bohatú výzdobu - v úzkych izbách to môže byť nevhodné riešenie.

Výber nábytku a jeho správny charakter

Pri rozhliadaní miestnosti je potrebné vyhodnotiť jej potenciál na umiestnenie nábytku, pretože v jednom prípade (ak je kuchyňa úzka, ale pomerne dlhá v pláne) môžete povoliť inštaláciu všetkého, čo potrebujete, a dokonca aj výkladnej skrinky na vystavenie riadu, v druhom je lepšie použiť iba to, že nábytok, bez ktorého určite nemôže robiť.

AJ JEDEN JEDEN STEN

Podlahové a nástenné skrinky, z ktorých spravidla pozostáva z kuchynskej sady, je lepšie umiestniť ich blízko jednej z dlhých stien, ak:

1. Miestnosť je taká úzka, že priestor medzi nábytkom paralelne nestačí na to, aby v nej premenil aj jednu osobu. Po inštalácii všetkých skríň pozdĺž jednej steny bude možné dať malý raňajkový stôl a niekoľko stoličiek - vedľa opačnej, a budete sa cítiť oveľa voľnejšie.

V ROKU

Uhlové umiestnenie nábytku je tiež opodstatnené a veľmi výhodné v úzkych a dokonca aj malých kuchyniach. Inštaláciou skríň pozdĺž susedných stien môžete ochladiť protiľahlý priestor, napríklad pomocou mäkkého rohu s kompaktným stolom.

MALÉ PARALELNÉ STENY

Pre úzke kuchyne je veľmi často charakteristické, že okno je umiestnené „na konci“ miestnosti (v jednej z krátkych stien), takže miestnosť vyzerá ako tunel. V tomto prípade sa bude ďalej diskutovať o zložitosti osvetlenia, ale zatiaľ odporúčame, aby sa oblasť blízko okna stala jedálňou.

Ak dáte stôl za okno, nemôžete si robiť starosti s tým, ako zariadiť kuchynský nábytok, pretože najlepšou možnosťou by bolo paralelné umiestnenie, tzv. „Vyváženie“ strán miestnosti. Tu môžu byť všetky spotrebiče umiestnené na jednej stene a skrinky s pracovnými povrchmi a varnými doskami - vedľa seba.

Určite rozsah farieb

Prvou vecou, ​​ktorú musíte rozhodnúť pri výbere palety pre úzku kuchyňu, je odmietnutie kričajúcich jasných farieb, stredne tmavých ťažkých kombinácií, ako aj teplá škála.

Pamätajte si, že ak chcete vizuálne rozšíriť hranice miestnosti, musíte na povrchy stien alebo nábytku použiť studené svetlé farby (mäkká modrá, svetlo chrípková modrá, strieborná, pastelová mäta). Naopak, ľahké teplé odtiene (broskyňa, smotana, svetlo koralový, svetlo žltá) sú schopné priblížiť sa.

Biela vo veľkých množstvách je vhodná pre úzku kuchyňu, ale miestnosť vytvorená úplne vo svetle od stropu po podlahu môže vytvoriť pocit dezorientácie a nestability. Aby ste tomu zabránili, odporúčame riediť pevnú bielu farbu niekoľkými ďalšími odtieňmi, napríklad pieskom pre podlahu a modrou pre kuchynskú zásteru alebo čokoládou a mätou.

V úzkej kuchyni sa neodporúča používať tmavé farby na úrovni očí av ideálnom prípade v celej hornej časti miestnosti. To môže viesť k rýchlej únave, pretože miestnosť bude vyzerať ešte viac stiesnená a pochmúrna.

Spodný rad kuchynských skriniek je možné zvoliť v tmavšej farbe (modrá, čokoláda, malachit), horná úroveň by mala byť čo najsvetlejšia (biela, krémová, svetlo strieborná).

Živú, celkom jasnú farbu nábytku v úzkej kuchyni, ako na nižšie uvedenej fotografii, je možné veľmi aktívne použiť, ak opäť patrí medzi chladné odtiene a navyše je doplnená veľkým množstvom bielej.

Odporúčame fanúšikom tmavých odtieňov, ktoré môžu byť vhodné v úzkej kuchyni len v dvoch prípadoch:

  • sú tu jedno alebo dve veľké okná a kuchyňa orientovaná na juh;
  • podlaha a strop sú veľmi svetlé odtiene, ktoré môžu vizuálne tlačiť na steny tmavým nábytkom.

V opačnom prípade platí pravidlo rovnaké: tabu sa uvaluje na použitie tmavomodrej, čokoládovej, čiernej, čučoriedkovej alebo slivkovej odtiene, ak je kuchyňa úzka.

Uvoľňujeme hornú časť stien.

Jednou z hlavných úloh pri navrhovaní úzkej kuchyne je potreba vizuálnej jednoduchosti umiestnenia. Už sme hovorili o úlohe svetelných odtieňov, teraz odporúčame minimalizovať nábytok vo forme horných radov skriniek, pričom jeden alebo dva zostávajú s presklenými dverami.

Odmietnutie používať to, čo nie je potrebné, ako len zvyčajný nábytok, zavesené v hornej časti stien, môžete cítiť rozdiel, keď sa z úzkej miestnosti stane priestrannejšia izba.

Bude možné vyzdobiť miestnosť zaujímavým obrázkom alebo kolážou, ako aj použiť elegantné police, ak potrebujete mať vždy niekoľko riadov blízko pracovných plôch.

Prinášame svetlo

Ak hovoríme o úzkej kuchyni, môže mať nedostatočné osvetlenie dosť jasný tvar a dokonca môže pokaziť náladu. Tu môžete úplne pocítiť všetky negatívne dôsledky rozhodnutia ušetriť na inštalácii ďalších zdrojov svetla: kuchyňa bude vždy vyzerať tmavšia a dokonca užšia, ako v skutočnosti je; oči a chrbát počas práce sú napäté a túžba rýchlo opustiť miestnosť sa iba zvýši.

Venujte náležitú pozornosť otázke umelého osvetlenia, pretože aj keď má miestnosť veľké okno, ktoré situáciu trochu šetrí, môže potreba dodatočného svetla vzniknúť aj vo dne, nieto aj za súmraku.

Okrem hlavného povodňového svetla sa nemôžete obísť bez osvetlenia pracovných plôch v úzkej kuchyni. Mal by byť namontovaný po obvode dolného okraja horných skriniek kuchynského nábytku, alebo jednoducho pripevniť niekoľko elegantných nástenných svietidiel s odtieňmi uzavretého skla, ktoré jemne rozptýlia svetlo.

Neodporúčame montovať podsvietenie blízko skla, zrkadla alebo lesklého povrchu. S najväčšou pravdepodobnosťou bude existovať opačný a mimoriadne nežiaduci účinok oslnivých oslepujúcich očí.

V úzkych kuchyniach s vysokými stropmi je potrebné používať závesné svetlá, ktoré sú čo možno najnižšie znížené, najmä ak je nábytok vybavený dvoma úrovňami skriniek. V prípade, keď je luster namontovaný vysoko nad stropom, človek má dojem, že je v studni, ktorá zostáva v hĺbke tmavá.

Vizuálne rozšírenie priestoru

Úzka kuchyňa, v ktorej dizajne sa používajú lesklé hladké povrchy, je vždy vnímaná oveľa ľahšia a priestrannejšia. Trochu na vymazanie existujúcich hraníc úzkej miestnosti môžu byť spôsobené horizontálne povrchy, napríklad vo forme sklenenej zástery, zrkadlovej mozaikovej zástery alebo hladkého kovu.

Úspešne rozšíriť hranice stien v úzkej kuchyni bude môcť zaskliť zástery s tlačou fotografií, a ako výkres, v tomto prípade by ste mali zvoliť krajiny s lineárnou alebo leteckou perspektívou.

Pri navrhovaní stien je možné použiť volumetrické obrázky: hroznové polia, jazero, ktoré uteká do diaľky alebo panoráma mesta, spôsobia, že kuchyňa bude malebnejšia a priestrannejšia.

Recepcie na uľahčenie skromného priestoru:

  1. Diagonálne murované podlahy.
  2. Laconic alebo úplne zapustený nábytok vo dverách kuchynského nábytku.
  3. Transformačné stoličky, priehľadné stoly a stoličky.
  4. Hladká mozaika na podlahe a stenách.
  5. Geometrické vzory „optická ilúzia“ na malých úsekoch rovnobežných stien.

Pin
Send
Share
Send
Send