Užitočné nápady

Bitka v interiéri: svetlo vs tma

Pin
Send
Share
Send
Send


Výber farebnej schémy interiéru výrazne ovplyvňuje jeho atmosféru, pocit pohodlia a útulnosti a tiež vytvára pozitívne alebo negatívne ľudské emócie. V dnešnom článku vám odporúčame zvážiť interiéry rôznych izieb zariadené vo svetlých a tmavých farbách. Možno, že naše argumenty a tipy pomôžu mnohým z nás v budúcnosti zvoliť vhodnejšiu možnosť.

Svetlé vnútorné bývanie

Interiér obývacej izby zdobený dôrazom na svetlé tiene vytvára pocit slávnosti, ľahkosti a priestrannosti. V takejto miestnosti je mimoriadne príjemne umiestnená, najmä ak farby dekoru sú prírodné s teplým odtieňom (svetlo šedá-béžová, krémová, krémová, piesočná, pastelovožltá, broskyňová, medová).

Pri nastavovaní svetlej obývačky sa nesnažte aplikovať žiadne odtiene jednej stupnice (krémová alebo béžová, svetlo šedá). Interiér sa bude javiť ako jednoduchý, ale nudný a príliš jednotný. Je lepšie, ak sa v miestnosti budú kombinovať svetlé farby rôznych farieb, napríklad krémová a pastelová zelená, piesočná a nebeská modrá, prírodná biela a svetlo šedá. Vyberte jednu alebo dve z nich ako hlavnej a nechajte ostatné, aby sa navzájom dopĺňali, alebo vytvorte jemné prvky (nábytok, doplnky, textil)

Interiér tmavej obývačky

Obývacia izba v bohatých farbách vyzerá luxusne a nezvyčajne, cíti sa pohodlne a nevyhnutne vytvára pocit bezpečia. To všetko je však možné pod podmienkou, že osvetlenie v miestnosti je vysoko kvalitné a dosť rozmanité. V opačnom prípade bude tmavá obývacia izba vyzerať pochmúrne aj v najslnečnejšom dni.

Pri výbere tmavých odtieňov v dizajne obývacej izby sa odporúča použiť ich napríklad na podlahy a steny. Zároveň je dôležité riediť taký priestor svetelnými prvkami (nábytok, dvere, doplnky, záclony). Je lepšie nechať strop čo najľahší - vizuálne to zvýši a zjednoduší miestnosť. Ak namiesto tmavej podlahy vyberiete prírodné odtiene, napríklad svetlé dreviny, potom jej kombinácia s bielym stropom minimalizuje výrazný vplyv tmavých stien.

Svetlá vnútorná predsieň

Chodba a chodba sú spravidla malá (úzka) miestnosť, ktorá je prepojená so všetkými ostatnými miestnosťami bytu alebo domu. Ale aj napriek tomu, že ide o prechodný priestor, chodby sú plnohodnotnou súčasťou vášho domu a k jeho dizajnu by ste mali pristupovať so všetkou pozornosťou. Napríklad, vyberte obkladové materiály svetlých odtieňov.

Ak je ako interiér hlavnej haly vybraný svetlý odtieň (biela, krémová, strieborno-šedá), môžete ho odtieňovať s prízvukovým vzorom dlaždíc na podlahe, vzorom tapiet na stenách alebo dekoratívnou stenou. Takže aj malá veľkosť haly si zachová svoj objem, ale stane sa zaujímavejšou a malebnejšou.

Tmavá vnútorná chodba

Menej často ako svetlo, ale temní ľudia robia chodby bez menšieho potešenia. Stáva sa to nielen kvôli osobným preferenciám alebo kvôli určitému štýlu, ale aj preto, že vo vesmíre vzniká zvláštne, takmer mystické kúzlo, atmosféra intimity a pohodlia.

Po prvom vstupe do temnej chodby si môže každý vytvoriť dojem domu ako celku. Tomu sa však môžete vyhnúť, ak sa postaráte o správne osvetlenie. Úžasný efekt bude mať napríklad na vašich hostí, keď z tmavého interiéru chodby upadnú do svetlého interiéru kuchyne alebo obývacej izby.

Svetlý interiér spálne

Svetlá spálňa je voľbou väčšiny, pretože ľahké pastelové alebo prírodné odtiene vytvárajú priaznivú atmosféru pre relaxáciu. Okrem toho, svetlý interiér spálne prispieva k pohodlnejšiemu a ľahšiemu prebudeniu v dopoludňajších hodinách, nenarúša oči a umožňuje vám úplne fyzicky a emocionálne relaxovať.

Pri výbere svetlých odtieňov pre interiér spálne nezabudnite, že by mali byť teplé a mali by byť doplnené žltkastým svetlom vytekajúcim z lámp v osvetľovacích telách. Ak túto radu ignorujete a vyberiete chladné tóny, napríklad snehobielu a modrú (fialová), môžete cítiť chladnú a nie útulnú atmosféru.

Interiér temnej spálne

Výber v prospech tmavých nasýtených farieb pre interiér spálne je opodstatnený v prípade, že to umožňujú jeho rozmery, veľkosť a počet okien. Napríklad spálňa s vysokým stropom a dvoma oknami môže byť dobre zdobená bohatou fialovou, vínovou, čokoládovou alebo kobaltovou.

V tmavej spálni odporúčame opustiť svetlú posteľ (posteľnú bielizeň), textilnú dekoráciu okna a stropu. Tiež by ste mali nainštalovať ďalšie osvetlenie (teplé svetlo) po obvode celej miestnosti.

Ľahký interiér kúpeľne

Viete, že svetlo odrážané od povrchu svetelnej dlaždice je pri vykonávaní hygienických postupov v pracovnej oblasti kúpeľne mäkšie a jednotnejšie. V dôsledku toho je svetelný dizajn interiéru v tejto miestnosti celkom opodstatnený, najmä v podmienkach malého priemerného sociálneho zariadenia bez okien.

Svetlá kúpeľňa by mala byť v ideálnom prípade doplnená o prvky s teplou blikajúcou žiarou, napríklad kovanie z medi alebo zlata, vložky teplých prírodných odtieňov v kachľovej stene na stenách. Vaša reflexia bude teda zdravšia a príjemnejšia pre oči, čo znamená, že nálada bude lepšia už od rána.

Tmavý interiér kúpeľne

Kúpeľne s výhodou tmavých tónov v povrchovom opláštení majú tiež svojich fanúšikov, ktorí poznajú cenu dobrej kvality a jedinečnosti. Atmosféra kúpeľne, vyrobená v tmavých odtieňoch, spôsobuje zmiešané pocity a niekedy po dlhú dobu pozitívne prekvapuje aj majiteľov domov.

Tmavé odtiene pre dizajn kúpeľne sú vhodné v prípade, že miestnosť má výrazné rozmery a má celé okno.

Svetlý interiér kuchyne

V jasnom a čistom prostredí, samozrejme, potešenie pracovať, relaxovať, chatovať s priateľmi a rodinou. Svetlý interiér kuchyne navyše inšpiruje hostesku, aby pripravila chutné, voňavé jedlá a prinútila domácnosť cítiť sa v teple a intímnom pohodlí.

Svetlé odtiene v interiéri kuchyne budú najlepším zázemím pre aplikáciu jasných prírodných farieb ako akcentov.

Tmavý interiér kuchyne

Priestor tmavej kuchyne vyzerá obzvlášť atraktívne, keď je každý detail v nej premyslený do najmenších detailov a dekor je inteligentne rozriedený prvkami dreva alebo jeho imitáciou.

Všeobecne platí, že návrhári odporúčajú používať štruktúru, farbu a vzor prírodného dreva, ak sa predpokladá, že sa použijú nasýtené farby. Táto recepcia pomôže vizuálne spríjemniť a spríjemniť miestnosť.

Nutnosťou pre tmavé kuchyne je bohaté a funkčné osvetlenie pracovných plôch, jedálenských plôch. Inak povedané, ani jedna hosteska nebude schopná pracovať v podmienkach tmavej, slabo osvetlenej miestnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send