Užitočné nápady

15 kulinárskych tipov z pánskeho časopisu, ktoré nie sú pohŕdané a skúsenými manželkami

Pin
Send
Share
Send
Send


V našej spoločnosti bolo zavedené takým spôsobom, že žena častejšie pripravuje jedlo.

Muži smažia iba vajcia alebo zemiaky na panvici. Preto sa niekedy v tlačených publikáciách alebo na stránkach objavujú užitočné tipy pre silnejšie sex.

Jeden časopis pre mužov publikoval na svojich stránkach kulinárske záchranné vesty pre svoje cieľové publikum, ale stojí za zmienku, že budú užitočné aj pre hostesky.

1. Skladovanie vajec

Predĺžte trvanlivosť vajec.

Vajcia sú potenciálne nebezpečným výrobkom. Ich trvanlivosť je obmedzená a rozhodne sa oplatí ju zlomiť. Je potrebné poznamenať, že v letných mesiacoch sa doba použiteľnosti tohto produktu ešte viac obmedzuje. Takže, ak idete na cestu brať surové kuracie vajcia, namažte ich rastlinným olejom. Tukový film zabráni preniknutiu baktérií pod škrupinu.

2. Spustil tortu

Tak, aby sa koláč nestal zastaraný.

Aby ste zabránili vytvrdnutiu koláča, pripevnite k rezným bodom kúsok chleba. K tomu vám pomôžu bežné špáradlá.

3. Citrónová šťava

Niekoľko kvapiek citrónovej šťavy.

Ak potrebujete pár kvapiek citrónovej šťavy a nechcete, aby ovocie zaschlo v chladničke, použite špáradlo. Stačí si umyť citrón, dobre si pamätať vo svojich rukách a potom do neho strčiť špáradlo a stlačiť malé množstvo šťavy. Potom utesnite malý otvor páskou a vložte ju do chladničky až do nabudúce.

4. Čistenie vajec

Ľahké čistenie vajíčok.

Podľa našich informácií nebudete mať žiadne problémy s čistením vajíčok, ak budete škrupinu prepichnúť špendlíkom. Jednoducho to robte veľmi opatrne, aby vajíčko neprasklo.

5. Nezrelé banány

Nepečené banány v rúre.

Existuje veľa spôsobov, ako banány dozrieť, ale najrýchlejší z nich spočíva v použití rúry. Zahrejte ju na 150 stupňov a vložte do nej plech na pečenie s ovocím. Po 15 - 20 minútach dozrievajú banány.

6. Zeler a brokolica

Skladujte zeler a brokolicu.

Podľa našich informácií môže zeler a brokolica „žiť“ celý mesiac v chladničke, ak tieto výrobky zabalíte do fólie.

7. Klíčiace zemiaky

Skladujte zemiaky.

Ak sa chystáte skladovať zemiaky na dlhú dobu, môžete naraziť na skutočnosť, že plody začnú klíčiť. Jablká pomôžu tento proces spomaliť. Etylén, ktorý je obsiahnutý v jablkách, nedovolí klíčeniu zemiakov.

8. Pozostatky majonézy

Zvyšky majonézy na spodnej časti nádoby.

Na úplné vyčistenie pohára majonézy a použitie produktu do poslednej kvapky pridajte trochu octu, olivového oleja, korenia a bylín. Obsah pohára rozprávajte so zvyškami majonézy ďalej od stien. Výsledná zmes bude vynikajúcim šalátovým dresingom.

9. Nezrelé ananásy

Nezrelé ananásy.

Aby sa ananás dozrel rýchlejšie dozrievaním, odtrhnite z neho všetky lístie a udržujte ho hore nohami.

10. Čistý vývar

Krásny čistý vývar.

Ak chcete vývar očistiť a získať zlatý odtieň, povarte ho, nezmiešajte cibuľu s mäsom.

11. Kávový ľad

Kocky ľadu na kávu.

Milovníci kávy si tento letný kávový nápoj zamilujú. Stačí naliať šálku silnej čiernej kávy na formy na ľad a poslať do mrazničky. Pridajte do mlieka 2-3 kocky kávového ľadu.

12. Dokonalá slanina

Chrumkavá slanina.

Správna slanina nie je vyprážaná na panvici. Urobte to v rúre. Tenké plátky mäsa rozprestrite na plech na pečenie potiahnuté fóliou a pošlite ho do rúry na 15 až 20 minút predhriatej na 200 stupňov.

13. Čerstvosť vajec

Skontrolujte čerstvosť vajec.

Ďalším spôsobom, ako testovať čerstvosť vajec, je pozrieť sa na konzistenciu surového proteínu. Keď budete miesiť cesto alebo vyprážať vajíčka, pozrite sa na hustotu bielkovín okolo žĺtka. Ak je výrazné, je čerstvé a šíri sa - vajíčko už nejakú dobu leží.

14. Citrónová kyselina

Stanovenie chuti citróna.

Ukazuje sa, že hrúbka šupky môže byť stanovená citrónová kyselina. Spomeňte si na najkyslejšie ovocie s tenkou pokožkou.

15. Rukoväť noža

Vylepšenie rukoväte nožov.

Aby ste predišli vykĺznutiu noža z rúk, pri varení položte na rukoväť niekoľko gumičiek.

Pin
Send
Share
Send
Send