Užitočné nápady

Ako premeniť malý byt so sklopnou posteľou?

Pin
Send
Share
Send
Send


Predajcovia nábytku sa vždy snažili navzájom predbehnúť a ponúknuť spotrebiteľom najnovší vývoj v oblasti výroby nábytku. Najobľúbenejšie sú tzv. Transformátory - meniace sa prvky nábytku, napríklad zdvíhanie skríň postele.

Ak si stále nie ste vedomí toho, kedy je čas zaobstarať si takú novinku, ktorý mechanizmus je lepší a ako úspešne integrovať skladaciu štruktúru do interiéru, máme dobré správy. Pochopiť túto otázku nie je také ťažké. Začnime teda?

Vstavaný spací modul v byte s rozložením zadarmo

Jednoduchá transformácia na plnú posteľ

Čo je to?

Transformačné lôžko je vynikajúcou voľbou pre malé obydlia, pretože v noci ide o plnohodnotné miesto na spanie a cez deň kompaktný šatník.

Tip! Táto možnosť je mimoriadne praktická pre štúdiový byt, nebude však menej vhodné ako súčasť obvyklého usporiadania, ak v dome žije rodina s dvoma alebo tromi deťmi a každý štvorcový meter je doslova na účet.

A preto, ak stále premýšľate o tom, či stojí za to zmeniť obyčajnú stacionárnu posteľ na rozkladaciu posteľ, neváhajte. Voľné miesto môžete vždy využívať s väčším prínosom!

Posteľ nie je potrebné skladať každý deň.

Nepostrádateľný pomocník pri prijímaní hostí

Skladací mechanizmus

Informácie! Zdvíhacie lôžko (alebo skladacie) je zvyčajné jednolôžkové, jednolôžkové, dvojlôžkové, poschodové alebo detské lôžko, ktoré sa dá zdvihnúť pružinovým mechanizmom a nachádza sa v rovine rovnobežnej so stenou.

Uvoľnite priestor - ľahké

Po zložení slúži zdvíhacie lôžko ako ďalší nevyhnutný kus nábytku.

Izba pre dve deti s rozkladacími samostatnými posteľami

typy

Na základe charakteristík umiestnenia postele vzhľadom k stene existujú:

  • horizontálny zdvíhací mechanizmus (lôžko je na boku so stenou);

Jednoduché použitie a úspora miesta

Štýlový moderný interiér so zabudovanou posteľou

  • vertikálny zdvíhací mechanizmus (mechanizmus zvislej skrinky postele naznačuje, že posteľ je v kontakte so stenou v hlave postele).

Dvojité modely

Ak hovoríme o dvojitom mieste, potom pri výbere mechanizmu nie je veľký rozdiel. Úzke jednolôžko s vertikálnym zdvíhacím mechanizmom tvorí iba jedno krídlové dvere, ktoré vám umožňujú umiestniť plnohodnotnú šatníkovú skriňu na šaty.

Tip! Zvážte, že na rozloženie takejto postele potrebujete veľa voľného miesta.

Posteľ s horizontálnym zdvíhacím mechanizmom sa zvyčajne používa ako prvok najotvorenejšej náhlavnej súpravy - nad sklápacím lôžkom sú police, hoci sa dajú skryť pomocou otočných dverí alebo posuvných dverí.

Jednoduchou transformáciou sa z priestrannej izby stane útulná spálňa.

Manželská posteľ v modernej spálni

Funkcie nôh a príslušenstva

V rozloženej podobe je sklopná posteľ umiestnená na nohách, takže tento nábytok je schopný odolať predstaviteľom pôsobivej váhovej kategórie a manželskému páru. Keď sú nohy zložené, zasúvajú sa do špeciálnych výklenkov a už nie sú viditeľné alebo zostávajú viditeľné.

Rohové lôžko so zdvíhacím mechanizmom: nohy postele sú vyrobené vo forme monolitického kovového posuvného bloku

Efektívne využitie transformačného lôžka v dome kreatívnej osoby

Aj tu sú možné možnosti - tradičné nohy v rohoch postele môžu byť vyrezávané alebo maľované, čo predstavuje dekoratívny prvok interiéru. Ak sú nohy vyrobené vo forme pevných rebier, môžu dobre slúžiť ako police. Použitie týchto políc, ak je posteľ určená na každodenné použitie, bude však problematické.

Moderná spálňa pre teenager s rozkladacou posteľou

Minimalistický interiér s pohodlným transformačným lôžkom

Zdvíhacie zariadenie

Pružinový mechanizmus vám umožňuje zložiť a vybrať posteľ rýchlym pohybom zápästia. Ak nechcete šetriť kvalitu a získate slušnú kópiu, získate absolútne bezpečný, spoľahlivý a odolný mechanizmus.

Je to dôležité! Tým sa odstráni otázka dizajnu postele počas dňa - všetky vankúše a prikrývky sa jednoducho a rýchlo skryjú v skrini.

Niekoľko pohybov pomôže prekonať pokušenie vrátiť sa do postele.

Vstavaná šatníková posteľ - ideálne pre malú izbu

Dvere skrinky sú zdobené zrkadlami, ktoré po zdvihnutí postele vizuálne zväčšujú priestor v miestnosti, sklenené prvky s pieskovaním, maľovanie, vyrezávanie, tlač fotografií.

Pocit slobody aj v malom priestore

Tip! Dvere sú vybrané v súlade so zvyškom nábytku a dizajnom miestnosti. Interiéroví dizajnéri zvyčajne odporúčajú kúpiť skladaciu posteľ vo fáze vybavovania miestnosti.

Laconic, efektívne riešenie interiéru

V obývacej izbe, v ktorej sa posteľ použije ako posteľ pre zriedkavých hostí, je vhodné kúpiť súpravu s otvorenými policami, výklenok pre video a audio zariadenie, knižnicu.

Výhody a nevýhody

  • Emocionálny komfort. Manželská posteľ v malej miestnosti niekedy nenecháva žiadnu izbu. Nie je to vždy útulné v bohato zariadenej izbe. Zdvíhacia posteľ poskytne pocit priestoru a slobody, čo vám umožní ľahko sa pohybovať po miestnosti.

Manželská rozkladacia posteľ v malej obývacej izbe

Vynikajúce riešenie pre voľný priestor

Moderné riešenie pomôže vytvoriť rôzne nálady v miestnosti.

  • Úspora obrovského priestoru. Sklápacia posteľ má veľmi praktické výhody - počas voľného dňa môžete dať voľný priestor skladací cvičebný stroj alebo kresliaci stôl.
  • Štýlové rozhodnutie. Šatník vyzerá oveľa elegantnejšie a originálnejšie ako obyčajná rozkladacia pohovka. Pre milovníkov moderných riešení interiéru sa takáto posteľ stane nevyhnutným nálezom.
  • Psychologické nepohodlie. Mnoho ľudí sa takýchto postelí bojí, pretože sa domnieva, že tento mechanizmus sa môže zabiť kedykoľvek, keď spia, alebo naopak - že skladaná posteľ môže „spadnúť“ na okoloidúceho. Aj keď vás každý predajca ubezpečí o spoľahlivosti návrhu, je lepšie uprednostniť renomované výrobné závody a dobre známe ochranné známky.

Biela spálňa s transformátorom postele

Tip! Pri výbere stáleho lôžka nezabudnite, že pred uložením do postele musíte posteľ vždy rozložiť. Nie je vždy vhodné, ak ste napríklad unavení.

Spoľahlivý mechanizmus pre pohodlnú posteľ vám pomôže rýchlo zabudnúť na menšie nepríjemnosti.

Kvalitný nábytok ako investícia do pohodlia domova a útulnosti

  • Vysoké náklady Ak chcete zložiť posteľ bola odolná, a vyzeral esteticky príjemný, budete musieť zaplatiť pomerne veľkú sumu. Ak sa pokúsite tento mechanizmus vytvoriť sami, aby ste ho zachránili, nikto vám nemôže zaručiť jeho absolútnu bezpečnosť.

Ako vidíte, ergonomická a štýlová skladacia posteľ má veľa pozitívnych aj mierne negatívnych vlastností. Je to na vás, ako vždy! Veľa šťastia pri výbere!

Pin
Send
Share
Send
Send