Užitočné nápady

Neočakávané požívanie alkoholu

Pin
Send
Share
Send
Send


Alkohol sa často používa ako dezinfekčný prostriedok, ale môže sa použiť aj v iných prípadoch. A všetko ostatné je skvelým kozmetickým výrobkom.

1. Zbavte sa ploštice domácej

Alkohol pomôže zbaviť sa tohto nepríjemného hmyzu. Naplňte rozprašovaciu nádobu alkoholom a nastriekajte ju vo veľkých množstvách na matrace a vankúše. Pretože nosnice znáškové vajcia kladú vajcia, je potrebné operáciu niekoľkokrát zopakovať, aby sa zabezpečilo, že sa tohto problému zbavili.

2. Výmena dezodorantu

Ak idete cez víkend na odpočinok a zabudnete na deodorant, nebojte sa. Stačí len posypať alkohol do podpazušia. Odstraňuje baktérie, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach. Musíte však byť občas opatrní a používať ho, pretože dlhodobé používanie môže spôsobiť podráždenie pokožky.

3. Domáce ľadové vrece

Ak vložíte alkohol do mrazničky, úplne nestvrdne, ale zmení sa na studenú hmotu. Prečo je to také dôležité? Vďaka tejto vlastnosti ho môžete použiť, keď potrebujete studenú komprimáciu. Nalejte 1 diel alkoholu a 2 diely vody do utesneného plastového vrecka. Odstráňte všetok vzduch a vložte vrece do mrazničky. Po asi jednej hodine dosiahne zmes požadovanú konzistenciu. Môžete ho použiť v prípade modrín alebo, ak ste mimo domova, na chladenie jedla.

4. Zabíja vši

Alkohol je ideálny na odstránenie vši. Naplňte ich automatom a pridajte niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Choďte na záhradu alebo na balkón a nastriekajte zmes na pokožku hlavy. Rozčesajte si vlasy hrebeňom, aby ste odstránili vši. Hrebeň sa odporúča vložiť do horúcej vody a dezinfikovať najmenej jednu hodinu.

5. Uši dobre čistíte

Na čistenie uší sa často používajú vatové tampóny. Je to nebezpečná metóda, v dôsledku ktorej sa síra z ucha pohybuje hlbšie do zvukovodu. Na bezpečnejšie čistenie môžete použiť biely ocot a alkohol. Musia sa zmiešať v nádobách, navlhčiť vatový tampón a umiestniť ho do ucha.

6. Odstraňuje lak na nechty

Mnoho odstraňovačov laku obsahuje acetón, ktorý môže poškodiť nechty, a jeho silný zápach môže spôsobiť nevoľnosť. Použitie čistého alkoholu môže byť skvelou alternatívou. Môže to trvať dlhšie, ale nechty budú zdravšie.

7. Zmierňuje podráždenie od zarastených vlasov

Zarastené vlasy je ťažké odstrániť. Po oholení vlasov sa niektoré časti pokožky pokryjú červenými škvrnami. Ak sa chcete vyrovnať s týmto javom, musíte pokožku utrieť alkoholom, ktorý odstráni podráždenie a zanechá pokožku hladkú.

8. Čistí pokožku

Peroxid benzylu sa bežne vyskytuje v krémoch používaných na boj proti akné. Alkohol má rovnaké vlastnosti. Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam dezinfikuje nielen existujúce akné, ale aj zmäkčuje pokožku a zabraňuje ďalšiemu podráždeniu. Pri aplikácii alkoholu priamo na postihnuté miesta buďte opatrní, pretože dlhodobé používanie môže spôsobiť kožné problémy.

9. Bojuje s Herpesom

85% ľudí je nositeľom herpes vírusu, ale nie každý ho má. Ak tým trpíte, skúste použiť 70% izopropylalkohol priamo na postihnutú oblasť. Tým sa urýchli proces hojenia.

10. Používa sa na dezinfekciu rúk.

Alkohol je vynikajúci dezinfekčný prostriedok pre domácnosť. Zmiešajte 100 gramov aloe vera s 50 grammi izopropylalkoholového gélu a získate skvelý dezinfekčný prostriedok na ruky.

Pin
Send
Share
Send
Send