Užitočné nápady

7 neočakávaných vecí v dome, ktoré by mohli byť nebezpečné pre vaše zdravie

Pin
Send
Share
Send
Send


Môj domov je môj hrad. Pravdepodobne si to každý z nás myslí. Domorodé steny sa zdajú najpohodlnejšie a najbezpečnejšie miesto na svete. A správne. Ale na to, aby sme skutočne zostali v bezpečí, nestačí len zámok a železné dvere.

Stále potrebujeme čistotu a poriadok. Koniec koncov, pravdepodobne ani nemáte podozrenie, že týchto 8 vecí v dome môže nezanedbateľne poškodiť vaše zdravie.

Skutočnosť, že čistota je zárukou zdravia, je inšpirovaná pre všetkých v ranom detstve. A správne. To je len jedno umývanie rúk a láska k horúcej duši tu nemôže robiť. Čistota by mala byť u vás doma. Koniec koncov, aj pri nepravidelnom čistení môžu tieto pokojné objekty spôsobiť nepríjemné príznaky a zlé zdravie. Poďme teda obnoviť poriadok a urýchlene urobiť niečo také, ako napríklad:

1. Posteľná bielizeň

7 potenciálne zdravých vecí v každej domácnosti

Spanie pod mäkkou prikrývkou je jednou z najpríjemnejších aktivít na svete. To je len posteľ, aj najpohodlnejšie - bohužiaľ, nie najčistejšie miesto v dome. Podľa približných výpočtov každý z nás necháva asi 15 gramov našej vlastnej kože na plachtách a obliečkach na vankúš na týždeň. Čo sa stane iba sviatkom pre roztoče. Tieto nepríjemné tvory však môžu zase vyvolať alergie a dokonca aj ekzémy. Nehovoriac o upchatých póroch a pupienkoch. Takže, ak sú oči stále „mokré“ bezdôvodne a koža vyzerá, že ste znova na strednej škole, radšej umývajte trojnásobne. Mimochodom, odborníci odporúčajú umyte posteľnú bielizeň každý týždeň, Teraz už chápem prečo.

2. Vetracia mriežka

7 potenciálne zdravých vecí v každej domácnosti

Je nepravdepodobné, že by ste si počas čistenia pamätali vetranie. A márne. Prach sa vždy hromadí medzi tyčami mriežky a zozadu. Ktorý potom opäť vstúpi do domu. A tento zlý kruh môže v zdanlivo čistom dome spôsobiť alergie a dokonca aj príznaky astmy. Nezabudnite preto mriežku odstrániť a dobre ju utrieť z prachu najmenej raz za desať dní.

3.Váš starý vysávač

7 potenciálne zdravých vecí v každej domácnosti

V priebehu výskumu americkí vedci testovali 21 modelov vysávačov rôznych rokov, značiek a modifikácií. Výsledky boli smutné: každý z "experimentálnych" počas čistenia nielen nasal prach a zvyšky, ale tiež hodil ich menšie množstvo do vzduchu. Čím starší bol prístroj, tým väčšie znečistenie spôsobil. Bohužiaľ, takýmto únikom sa nedá vyhnúť. Ale aby boli čo najmenšie, Vyberte si novšie modely a pokiaľ možno vybavené filtrami HEPA.

4. Vlasy pre domáce zvieratá

7 potenciálne zdravých vecí v každej domácnosti

Každý, kto sa vo svojom dome rozhodol usadiť štvornohého miláčika vo svojom dome už dávno, sa vyrovnal so skutočnosťou, že čierne veci nikdy nebudú čierne a vlna sa dá nájsť na tých nečakaných miestach. Je to celkom prijateľný poplatok za lojalitu a pohodlie, ktoré domáci miláčikovia prinášajú do nášho života. Zlou správou je, že alergie na vlnu sa môžu objaviť naraz, v akomkoľvek veku a bez vyhlásenia vojny. Takže nebuďte leniví raz za pár dní prejsť všetok nábytok pomocou valčeka, Aspoň aby ​​sa tomu zabránilo.

5. Domáce chemikálie

7 potenciálne zdravých vecí v každej domácnosti

Je to paradox, ale výrobky určené na čistenie domu môžu značne poškodiť zdravie. A všetko môže byť potenciálne nebezpečné: od pracieho prášku po prostriedky na čistenie podlahy. Aby sa znížilo riziko alergických reakcií a (pozor!) Aby sa zabránilo použitiu karcinogénov, starostlivo si preštudujte zloženie fondov a V kompozícii sa vždy vyvarujte formaldehydu a tetrachlóretylénu (perchlóretylénu), Ešte lepšie je, ak uprednostňujete domáce detergenty na báze sodíka.

6.Vloží sa do chladničky

7 potenciálne zdravých vecí v každej domácnosti

Výmena výrobkov - police zostávajú. A usilovne akumulujte všetky baktérie z povrchu predchádzajúcich „hostí“. Takže „rozrušené“ žalúdočné ťažkosti a nevoľnosť môžu byť pozdravom zo špinavej chladničky. Preto vždy zeleninu a ovocie pred použitím dôkladne umyte (aj keď to urobili pred vložením do chladničky), a Raz za dva týždne nezabudnite natiahnuť ruku a vyčistiť veľkú poličku.

7. Kúpeľová rohož

7 potenciálne zdravých vecí v každej domácnosti

Tu to je - takmer hlavné ohnisko zárodkov a plesní v dome. Ako inak, ak mäkká kúpeľná rohož nikdy nezaschne? Konštantná vlhkosť a mäkký vlas sú ideálnou živnou pôdou pre potenciálne škodlivé mikroorganizmy. Napríklad nepretržitý a dlhodobý kontakt s plesňou môže dokonca vyvolať príznaky astmy. Aby ste tomu zabránili, preferujú silikónové alebo plastové rohože a nezabudnite ich umyť a opláchnuť najmenej dvakrát za mesiac.

Pin
Send
Share
Send
Send