Užitočné nápady

15 jednoduchých spôsobov, ako ušetriť peniaze za účty za elektrinu

Pin
Send
Share
Send
Send


Trávia veľa peňazí za vodu, káblovú televíziu, telefón, internet a elektrinu - bolesť hlavy pre takmer každého, najmä ak má malý plat.

Voda a elektrina sú potrebné každý deň a s tým sa nedá nič robiť. Ukazuje sa, že v skutočnosti môžete znížiť náklady bez toho, aby ste sa museli vzdať používania elektroniky.

1. Zaistite správne vetranie domu.

Pravidlo hospodárnosti: zabezpečte dostatočné vetranie domu.

Keď je dom alebo byt pravidelne vetraný, pravdepodobne nebudete musieť používať toľko ventilátora alebo klimatizácie. Ak tieto zariadenia nezahrnete celý deň, spotreba energie sa výrazne zníži.

2. Vypnite svetlo a nechajte miestnosť

Vláda hospodárstva: vypnite svetlo a nechajte miestnosť.

Jedným z najbežnejších zvykov ľudí nie je vypnúť svetlo, keď opúšťame miestnosť na 5 alebo dokonca pol dňa. To nakoniec vedie k vysokej spotrebe energie. Keď idete spať alebo pracovať, mali by ste vždy vypnúť svetlo.

3. Používajte prírodné svetlo

Pravidlo hospodárnosti: pri dennom svetle používajte prírodné svetlo.

Zdalo by sa to zrejmé, ale mnohí to pochopiteľne nechápu. Ak počas dňa otvoríte žalúzie a záclony, prirodzené osvetlenie zníži potrebu umelého osvetlenia na nulu.

4. Ručné pranie odevov

Pravidlo hospodárnosti: pranie odevov ručne.

Áno, samozrejme, práčka a sušička môžu prať oblečenie oveľa jednoduchšie a rýchlejšie, ale ide o to, ako ušetriť na účtoch za elektrinu. Ak si periete prádlo ručne a sušíte ho na slnku, pomôže to výrazne znížiť spotrebu elektriny.

5. Mrazničku pravidelne rozmrazujte.

Pravidlo hospodárnosti: mrazničku pravidelne rozmrazujte.

Pravidlo ukladania: vypnite šetrič obrazovky v počítači.

Namiesto inštalácie šetriča obrazovky na prenosný alebo stolný počítač, keď sa nepoužíva, stačí ho nechať spať. Môže to byť účinná metóda na šetrenie energie, pretože počítač v režime spánku prejde do stavu nízkej spotreby.

7. Vymeňte žiarovky za LED

Zásada hospodárnosti: výmena žiaroviek za LED.

Skutočnosť, že žiarovky majú relatívne malú veľkosť ako žiarivky alebo LED svetlá, neznamená, že spotrebúvajú menej elektrickej energie. Faktom je, že žiarivky a LED žiarovky sú energeticky účinnejšie ako žiarovky.

8. Neuchovávajte v chladničke uzavreté nádoby.

Pravidlo hospodárnosti: neuchovávajte v chladničkách v uzavretých nádobách.

Len málo ľudí vie, že odparovacia kvapalina z neuzavretých nádob zvyšuje zaťaženie kompresorov. A čím väčšie zaťaženie kompresorov, tým väčšie množstvo elektrickej energie spotrebujú. Aby ste znížili spotrebu energie, mali by ste pred vložením do chladničky vždy niečo zakryť alebo zatvoriť veko nádobky tekutinou.

9. Vypnite nepoužité spotrebiče.

Pravidlo hospodárnosti: ak sa nepoužívajú, vypnite všetky zariadenia.

Väčšina ľudí verí, že keď vypnú televízory, ich spotreba elektrickej energie sa zastaví. Toto je mýtus, pretože spotreba energie pokračuje, pokiaľ je zariadenie pripojené k rozvodnej sieti. Je potrebné vypnúť zástrčku zo zásuvky vždy, keď sa zariadenia nepoužívajú.

10. Vyberte si chladničku optimálnej veľkosti.

Pravidlo hospodárnosti: vyberte najlepšiu chladničku / mrazničku.

Čím väčšia je chladnička, tým viac energie spotrebuje. Ak rodina nie je taká veľká, aby sa zásobila obrovským množstvom jedla, mali by ste si zvoliť malú chladničku pre dom, ktorá bude stačiť pre potreby rodiny.

11. Zabezpečte osvetlenie pracovnej plochy

Pravidlo hospodárnosti: zabezpečiť osvetlenie pracovnej plochy.

Je potrebné nainštalovať lampu, ktorá zabezpečí dostatočné osvetlenie pracovnej plochy, aby sa svetlo v celej miestnosti nerozsvietilo. Pomôže to znížiť množstvo elektrickej energie spotrebovanej večer a v noci.

12. Používajte prenosný počítač častejšie ako počítač

Pravidlo ukladania: laptop používajte častejšie ako počítač.

Notebooky spotrebúvajú podstatne menej energie ako stolné počítače. Notebooky spotrebujú asi 15 - 42 wattov, na rozdiel od stolových počítačov, ktoré spotrebujú asi 65 - 250 wattov. Netreba dodávať, že za veľa peňazí to bude mať za mesiac.

13. Mikrovlnné rúry používajte častejšie.

Pravidlo šetrenia: mikrovlnnú rúru používajte častejšie ako sporák.

Použitie mikrovlnnej rúry je pri ohrievaní jedla efektívnejšie ako pri použití rúry alebo sporáka. Mikrovlnná rúra spotrebuje dvakrát menej energie ako sporák a ohrieva / pripravuje jedlo na kratšiu dobu.

14. Predám energeticky úspornú chladničku

Pravidlo hospodárnosti: vymeňte starú chladničku za novú.

12-ročná chladnička spotrebuje viac elektriny ako novšia. Väčšina chladničiek, ktoré sa v súčasnosti predávajú v obchodoch so spotrebičmi, spĺňa zlepšené normy minimálnej energetickej účinnosti, takže sú energeticky účinnejšie. Ak vymeníte starú chladničku za novú, ušetrí sa tak ročne 150 dolárov.

15. Klimatizáciu pravidelne kontrolujte

Pravidlo hospodárnosti: pravidelne kontrolujte klimatizáciu.

Klimatizácie sú jedným z hlavných „jedlíkov“ elektrickej energie v akomkoľvek dome. Pravidelným čistením a kontrolou sa oplatí zabezpečiť, aby pracovali čo najefektívnejšie. Ak sa klimatizácia upchá, spotrebuje viac elektriny ako obvykle.

Pin
Send
Share
Send
Send