Užitočné nápady

13 trikov, ktoré skrátia čas na varenie

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnohí ľudia radi jedia dobre, ale tí, ktorí sú ochotní stáť pri sporáku celé hodiny, sú omnoho menej.

Zhromaždili sme tipy, ktoré vám pomôžu ušetriť čas strávený v kuchyni a zároveň jesť úplne a chutne.

1. Mrazené potraviny

Koncepcia „Potraviny vopred“ (Freezy Cooking) si získava na popularite: môžete jesť rôzne druhy potravín, jedlo si dokonale zachováva svoje vlastnosti a včera nie je potrebné jesť.

Všetko zamrzne - od buchty a dezerty po vývary a vyprážané ryby. Hlavná vec je dodržiavať pravidlá zmrazenia:

  • Nádoby a vaky na zmrazenie musia byť vzduchotesné.
  • Potraviny je potrebné v jednotlivých porciách zmraziť.
  • Na obale je potrebné napísať názov misky a dátum. Ak zmrazujete a polotovary a hotové jedlá, podpíšte ich rôznymi farebnými značkami.
  • Môžete zmraziť takmer akékoľvek hotové jedlo. Výnimky: varené a pečené zemiaky, čerstvá zelenina a ovocie s vysokým obsahom vody, zelený šalát, majonéza a smotanová omáčka.

2. Vytvorte menu pre tento týždeň

Napíšte zoznam všetkých jedál, ktoré môžete variť a rozdeliť do 4 stĺpcov: polievky, hlavné jedlá, šaláty a zákusky. Distribuujte ich cez deň, Napríklad v pondelok máte tekvicovú polievku a ryžu s mäsovými guličkami, v utorok ryby a šalát av nedeľu domáce sušienky. Takto určíte, ktoré produkty sú potrebné, a všetko si kupujete na nasledujúci týždeň. Doplňte nákupný zoznam pomôže špeciálnej aplikácii, napríklad „Kúpiť bochník“.

3. Pečte všetko, čo môžete

Prestaňte smažiť! Pečieme oveľa zdravšie a rýchlejšie: je potrebné stáť na panvici nepretržite a rúra robí všetko sama. Môžete v ňom uvariť tvarohové koláče a kotlety.

Namiesto varenia zeleniny ich zabaľte do fólie a vložte do rúry. A nemusíte sa čistiť. Nezabudnite na časovač.

4. Vytvorte medzery

Polotovary nemusia kupovať, môžete si ich vyrobiť sami.

  • Pri varení nakrájajte viac zeleniny, ako potrebujete a zmraziť v malých porciách, potom dať do polievky alebo duseného mäsa.
  • zmraziť zmrzlinový vývar, Môže byť vyprážaná namiesto masla alebo pridaná do misky pre bohatšiu chuť.
  • Zmrazujte mletý kúsok nie hrudkou, ale pomocou tanierov s časťami - takto zaberie menej miesta v chladničke a rozmrazíte rýchlejšie. Môžete ho zmraziť v plechovkách - deti milujú štvorcové mäsové gule.

Pamätajte na to mäso alebo ryby sa nedajú rozmraziť v mikrovlnnej rúre alebo variť mrazené, strácajú chuť. Lepší deň pred varením preneste z mrazničky do chladničky, aby sa rozmrazili.

5. Na smeti použite hlbokú misku.

Na pracovnú plochu položte osobitnú misku, na ktorú budete hodiť šupku, škrupinu atď. Po varení nemusíte so všetkou maličkosťou bežať do popelnice alebo zbierať odpad z rôznych miest.

6. Zelenina sa nedá šúpať

Mrkva, paradajky, cuketa, baklažány, uhorky a dokonca aj zemiaky sa nedajú šúpať. Šupka je užitočná, preto zeleninu jednoducho umyte kefkou.

V prípade zemiakovej kaše je lepšie uvariť zemiaky „v uniforme“ - pripravené, bude to omnoho jednoduchšie. A ak sú zemiaky prepichnuté vidličkou a pečené v mikrovlnnej rúre, dopadne to ešte rýchlejšie: 5 minút - a to je všetko.

7. Rybu očistite lyžičkou

Nôž a klzká ryba - nie je to najlepšia kombinácia, takže sa môžete porezať. Je lepšie vziať si lyžicu a natrieť šupiny od chvosta po hlavu. Vložte ryby do hlbokej misky s vodou, aby sa zabránilo odlupovaniu šupín.

9. Vložte krupicu do studeného mlieka

Aby sa dosiahla hladká konzistencia krupice, kuchárske knihy odporúčajú naliať krupicu v tenkom prúde do vriaceho mlieka. Namiesto toho dajte celok do studeného mlieka naraz, dobre premiešajte, položte na sporák a varte za stáleho miešania. Žiadne hrče - skontrolované!

10. Vložte panvicu, kde sa uvaria vajcia, citrón alebo sóda.

Plátky citróna alebo lyžica sódy bude stačiť na vyčistenie vajíčok pohybom zápästia.

11. Pred čistením zemiaky ponorte do vriacej vody.

Zemiaky sa rýchlo ošúpajú plytkým rezom, namočia sa do horúcej vody, privaria sa do varu a potom sa vypustí vriaca voda a vyleje sa studená voda. Švihnutím zápästia stiahnite šupku.

12. Vložte cesnak do mikrovlnnej rúry

Aby sa cesnak ľahšie olúpal, zohrejte ho v mikrovlnnej rúre po dobu 15 sekúnd. To isté môžete urobiť s vlašskými orechami, lieskovými orieškami a citrusovými plodmi: pomaranče a citróny sa ľahko čistia a ak ich chcete vytlačiť, dá sa im viac šťavy.

13. Počas prípravy pokrmy namočte.

Pred začatím varenia nalejte horúcu vodu do umývadla a pridajte čistiaci prostriedok. Pritom ponorte znečistené riady a nakoniec ich budete musieť opláchnuť.

Pin
Send
Share
Send
Send