Užitočné nápady

Tapeta na dizajn kuchyne: fotografie a nápady pre moderný interiér

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuchyňa je hlavnou časťou domu, zhromažďujú sa tu všetci členovia rodiny a trávia značnú časť svojho voľného času, preto tapety hrajú dôležitú úlohu v interiéri kuchyne.

Ich výber je veľmi veľký, moderné tapety do kuchyne sú vyrobené z materiálu odolného voči vlhkosti a vyhovujú každému štýlu miestnosti.

Typy tapiet do kuchyne: materiálové vlastnosti

3D tapety pre kuchyňu pomôžu vizuálne zmeniť vnútorný priestor, skryť defekty stien a prinesú realitu interiéru. Sú odolné proti vlhkosti, ohňovzdorné, odolné voči praniu. Pre návrh kuchyne je najlepšou voľbou 3D tapeta na netkanej základni.

Tekuté tapety v kuchyni dodávajú stenu nezvyčajný vzhľad, časť tapety sa dá ľahko vymeniť v určitej oblasti bez poškodenia. Zakrývajú nerovnosti stien, dajú sa umyť špongiou, navyše sú zvukové a hlukové izolácie.

Vinylová tapeta do kuchyne odolná voči slnku, čo je veľké plus pre kuchyňu na slnečnej strane, odolná voči vlhkosti, elastická, dá sa vyčistiť vlhkou špongiou s čistiacim prostriedkom, cirkuluje v nich vzduch a z tohto dôvodu sa z formy nevyskytuje vlhkosť.

Umývateľná tapeta pre kuchyňu na netkanej základni s vinylovým povlakom je tou najlepšou voľbou, nečistoty môžete utrieť pomocou kuchynskej utierky s čistiacim prostriedkom. Sú odolné proti vlhkosti a opotrebeniu, umožňujú až 15-krát pôsobiť s vlhkou špongiou.

Netkaná tapeta pre kuchyňu sa vyznačuje vlhkosťou, ohňovzdornosťou a odolnosťou. Sú pohodlné pri práci so svojou flexibilitou a vizuálne zakrývajú nepravidelnosti steny.

Papierové tapety do kuchyne sú široko dostupné, šetrné k životnému prostrediu a priedušné. Ich nevýhodou je absorpcia pachov, krehkosť a krehkosť, preto by sa nemali umyť vlhkou špongiou, a preto by ste pri navrhovaní kuchýň s tapetami z papiera mali chrániť pracovnú plochu, napríklad dlaždicami.

Tapety na maľovanie v kuchyni umožňujú, aby kuchyňa vyzerala inak. Táto tapeta je odolná, maskuje nerovnosti steny a vydrží až 7-krát zmenu farieb. Sú hladké a napodobňujú textúru dreva, sadry, s reliéfnymi ornamentami.

Tehlová tapeta v kuchyni je vhodná na dekoráciu interiéru v podkroví, trh ponúka veľké množstvo farebných možností a veľkostí muriva. Sú odolné a priedušné, skvelé na zdobenie zástery.

Výber dizajnu tapiet do kuchyne

Pri výbere farby tapety a dizajnu je potrebné zohľadniť nielen vaše želania, ale aj veľkosť kuchyne, jej tvar, počet okien a ich prítomnosť, nasýtenie denným svetlom. Tapeta do kuchyne s kvetmi vhodnými do miestností všetkých veľkostí, ale:

 • vo vnútri veľkej kuchyne sú vhodné veľké kvety;
 • malé kvety zväčšujú plochu vizuálne a sú vhodné pre stredné a malé kuchyne.

Kreslenie tapiet do kuchyne sa tiež oplatí vyzdvihnúť vzhľadom na možnosti, napríklad:

 • vertikálna ozdoba alebo pruhy zvyšujú kuchyňu;
 • vodorovný nákres rozširuje kuchyňu a robí ju vizuálne nižšou;
 • geometrické priesečníky vytvárajú pocit nekonečna priestoru.

Pravidlá kombinovania tapiet v kuchyni

Aby bol interiér kuchyne individuálny, nie je potrebné ho vybavovať najnovšou módou a technológiou, stačí kombinovať textúry a farby, dva alebo viac typov tapiet. Kombinácia tapiet v kuchyni - individuálna vízia každého, ale kombinácia tapiet v kuchyni je lepšia podľa rady dizajnérov:

 • rovnaká hrúbka tapety zaisťuje hladký spoj;
 • tapeta s kvetmi a kvetinovými vzormi vyzerá dobre s tapetou pod stromom;
 • abstraktné prvky sú kombinované s geometrickým vzorom;
 • pastelové farby sú kombinované s jasnými;
 • rôzne tapety na pozadie vyzerajú výhodne, keď sú kombinované, napríklad hladké a drsné tapety, matné farby a lesk;
 • kombinovaná tapeta pre kuchyňu by mala byť v rovnakej cenovej kategórii a mala by byť kombinovaná s celkovým štýlom kuchyne.

Tip: Pre tých, ktorí dôverujú majstrom a nechcú urobiť nesprávny výber, existujú sprievodné tapety z tej istej kolekcie a od tej istej spoločnosti, ktorá ich kombinuje a výrobca ich zaručuje jednotnosť týchto dvoch typov tapiet.

Pomocou kombinácie tapiet môžete zväčšiť úzku kuchyňu rozšírením prízvuku a tapety s vodorovným pruhom, vytvoriť asymetrický efekt, ozdobiť jednu zo stien fotografickými tapetami alebo 3D fotografiami.

Výber farby tapety pre kuchyňu

Pri výbere farby tapety by ste si mali vypočuť svoje pocity, ktoré spôsobujú farbu, rozhodnúť o odtieni, pozrieť sa na vzorky. Interiér kuchyne so svetlou tapetou bude vždy vyzerať sviežo, pohodlne a vizuálne. Interiér kuchyne s tmavou tapetu nie je vhodný pre malý štvorec, ale nevyzerá o nič menej atraktívny.

 • Biela tapeta v kuchyni je klasická verzia, je univerzálna farba a hodí sa do akéhokoľvek štýlu, musíte si však uvedomiť, že je to farba a vybrať si hustú tapetu alebo ich použiť ako doplnok k iným tapetám.

 • Zelená tapeta v interiéri kuchyne pomáha upokojiť a relaxovať, to je názor dizajnérov a psychológov. Najoptimálnejšia farba pre miestnosť, v ktorej sa trávi veľa času.

 • Šedá tapeta v kuchyni rozširuje miestnosť v kombinácii so všetkými farbami. Pokrytie miestnosti šedou tapetou nebude nudné, ak bude fasáda kuchynského nábytku jasná.

 • Béžová tapeta v interiéri kuchyne nebude odvádzať pozornosť od nábytku, je to klasická pokojná farba, ktorá vytvára pohodlie.

 • Hnedá tapeta v kuchyni vytvára efekt presnosti a stability, zriedka sa používa na dekoráciu stien, často - krémovú.

 • Ružová tapeta v kuchyni robí interiér vzdušným a mäkkým v kombinácii so svetlým nábytkom.

 • Čierna tapeta v kuchyni je dôležitá ako doplnok k kontrastnej tapete a bielemu nábytku.

 • Fialová tapeta v kuchyni je extrémne nežiaduca v tmavých farbách, jasný a pokojný tón je vhodný do kuchyne v kombinácii so zlatými vzormi.

 • Žltá tapeta v interiéri kuchyne vzbudzuje chuť k jedlu a túžbu komunikovať, vhodné na zvýraznenie jednej steny. Ak dôjde k prebytku jasne žltej farby, objaví sa namáhanie očí.

 • Modrá tapeta v kuchyni rozširuje miestnosť, znižuje chuť do jedla, vyzerá zdržanlivo a štýlovo;

 • Oranžové tapety vyvolávajú chuť k jedlu a aktivitu. Teplý odtieň farby je vhodný v jedálni, ideálny na zdobenie interiéru kuchyne v vidieckom dome.
 • Modrá tapeta v kuchyni rozširuje miestnosť a súvisí s morom. Nie je vhodný pre tmavé a slabo osvetlené miestnosti.

Dizajnérom sa neodporúča zvoliť tapetu pod farbou kuchyne pre tých, ktorí nechcú, aby sa nábytok spájal so stenami. Ak bude farba rovnaká, potom je žiaduce, aby tapeta mala akcenty vo forme vzorov, farieb a ozdôb.

Varianty tapety na dizajn kuchyne (foto v interiéri)

Tu nájdete fotografie tapiet do kuchyne, možnosti na ich kombináciu s dizajnovým konceptom a funkčnosťou miestnosti.

Foto 1. Dlhá a úzka miestnosť je vizuálne zväčšená béžovou tapetou so vzorom, bielym nábytkom a bielym stropom. Pohovka pastelovej farby a zdobená zástera zvýrazňujú interiér.

Foto 2. Farebné tapety k prvkom nábytku zdôrazňujú jednotu štýlu, biela farba dobre ladí s tapetou.

Foto 3. Tapeta s kvetinovým vzorom na tlmenom zelenom pozadí dáva pocit pokoja, svetlý nábytok a podobné tapety sú vhodné pre interiérový dizajn vo vidieckom štýle.

Foto 4. Kombinácia textúr a farieb. 3D tapety sú jasným akcentom v interiéri kuchyne v diskrétnej béžovej farbe. Tapety pod kameňom dopĺňajú obrázok a vyvolávajú záujem.

Foto 5. Aj malá miestnosť môže byť vynikajúca. Jemná farba tapety a kvetinová potlač v rohu miestnosti rozdeľujú kuchyňu na zóny.

Foto 6. Hnedá tapeta s potlačou „zviera“ a fialovou fasádou spodných škatúľ - skvelá kombinácia v modernom štýle.

Foto 7. Interiérový dizajn kuchyne v béžových farbách s dôrazom na tmavý nábytok. Sprievodné tapety vyzerajú harmonicky a sprostredkujú pohodlie miestnosti.

Foto 8. Tapeta pod dlaždicou zvýrazňuje pozornosť a je vyrobená v rovnakej farebnej schéme ako kuchyňa, pretože nezvyčajná textúra sa nezlučuje s nábytkom.

Pin
Send
Share
Send
Send