Užitočné nápady

12 upratovacích techník pre tých, ktorí sú trochu posadnutí čistotou

Pin
Send
Share
Send
Send


Priemerný človek trávi týždeň čistením a drobnými opravami od 7 do 9 hodín. Avšak o šťastie menej a oni napriek všetkému úsiliu a času, ktoré strávia, nemôžu dosiahnuť dokonalý výsledok.

Zdá sa, že upratovanie je stále nedostatočne organizované a čistota je nedbanlivá. Je to všetko o používaní nesprávnych metód čistenia. Ak chcete zredukovať stav domu na polovicu, musíte si vziať na vedomie niekoľko užitočných tipov. Z každého obyčajného človeka urobia superhviezdu pre najrýchlejšie a najúčinnejšie upratovanie domu.

1. Vyčistite lesk toalety

Pár minút - a je to v taške.

Starostlivo vyčistite záchod od žltého kvetu pomôže obyčajný ocot. Je potrebné ich navlhčiť niekoľkými papierovými uterákmi alebo servítkami a pripevniť ich na povrch na zvlášť znečistených miestach. Po niekoľkých minútach sa obrúsky môžu vybrať a záchod sa prepláchne čistou vodou. V závislosti od závažnosti znečistenia by sa mal obklad z octu uchovávať 2 až 15 minút.

2. Poradie v skrini

Elegantné a jednoduché riešenie pre posuvné police.

Udržiavanie poriadku v odevoch nie je také ťažké. Aby veci, ktoré sú uložené v zásuvkách, neboli pokrčené a neprepletané s časom, je potrebné ich ukladať vertikálne a nie nad sebou. Toto je jediný spôsob, ako rýchlo nájsť správne oblečenie a nevytvoriť neporiadok. Musíte sa trénovať, aby ste si každý deň okamžite dali všetky veci do správneho poradia, a nie hromadiť celú hromadu na stoličku alebo pohovku.

3. Ako uľahčiť nemožnú úlohu?

Kreatívne riešenie náročnej úlohy.

Rolety! Iba jedno toto slovo počas čistenia prináša smútok, zánik a neuveriteľnú nudu. Stačí si len premyslieť, ako dlho bude trvať utieranie každého prúžku, a ja chcem okamžite utiecť aspoň do inej miestnosti. Na uľahčenie tejto náročnej úlohy potrebujete starú alebo zbytočnú ponožku. Položili sme ju na pažu a utrite ňou žalúzie. Bez handry to pôjde oveľa rýchlejšie.

Hliníková fólia prichádza opäť k záchrane.

Namiesto toho, aby ste panvicu dlho čistili špongiou a čistiacim prostriedkom, je lepšie použiť moderný kreatívny nástroj. Z hliníkovej fólie na pečenie musíte urobiť malú tesnú guľu. Pridajte malé množstvo riadu a tri povrchy panvice. Zase to bude žiariť za pár minút a bez veľkého úsilia.

5. Pravidelné police

Najbežnejšie čistiace nástroje by mali byť vždy po ruke.

Prvým pravidlom účinnosti je vhodné umiestnenie všetkých čistiacich prostriedkov. Použité predmety by mali byť často po ruke. Čistenie bude trvať omnoho menej, ak nebudete musieť hľadať potrebnú zrkadlovú handričku alebo nástroj na spracovanie švov medzi dlaždicami pol hodiny. Pohodlné otvorené police na vnútornej strane nábytku alebo ich ekonomickejšie možnosti vo forme výklopných vreciek uľahčia prístupnosť čistiacich nástrojov.

6. Zázračná pena na holenie

Účinný, lacný čistiaci prostriedok z nehrdzavejúcej ocele.

Nie je potrebné míňať peniaze na drahý nástroj na čistenie povrchov z nehrdzavejúcej ocele. Prakticky v každom dome je holiaca pena na holenie, ktorá sa vyrovná s rozvodmi, mastnými škvrnami a odtlačkami prstov len s ranou. Aby produkt fungoval, stačí ho aplikovať na povrch, chvíľu počkať a potom ho utrieť špongiou alebo suchou handrou. Okrem toho sa pena na holenie vyrovnáva s väčšinou druhov škvŕn na kobercoch. Možno teraz stojí za to kúpiť si niekoľko ďalších fliaš tohto hygienického produktu?

7. Upgradujte starý kohútik

Žeriav bude žiariť za pouhých 10 minút.

Na kohútikoch v kúpeľni alebo v kuchyni často zostávajú škvrny, sušené kvapky alebo vodná fľak. Ak chcete vrátiť žiarivý a krásny vzhľad, môžete použiť zubnú pastu. S jeho pomocou je možné rýchlo a ľahko vyleštiť všetky povrchy chrómu.

8. Už žiadna vlna v dome.

Boj proti neporiadku od domácich miláčikov.

Ako čistiť, a na koberci, mäkké čalúnenie kresiel, pohoviek a iného nábytku je vždy maznať. Je veľmi problematické odstrániť ich obvyklou vlhkou handričkou - pomaly a stále zostáva časť klkov na povrchu. Gumové rukavice v tom pomôžu - rýchlo a bez námahy zbierajú vlnu.

9. Fantastická odolnosť proti poškriabaniu

Škrabance na nábytku magicky zmiznú vďaka matici.

Škrabance na drevenom povrchu je možné odstrániť vlašským orechom. Lúpané orechy musia trieť poškodené oblasti, potom budú škrabance takmer nepostrehnuteľné.

10. Stále máte v dome mosadz?

Kto vie, ako rýchlo mosadz vyčistiť?

Niektoré domy stále zdobia tabuľky, svietniky, svietniky alebo mosadzné figúrky. V priebehu času tento škaredý škaredý kov stráca atraktívny vzhľad. Aby ste tomu zabránili, musíte pri čistení použiť kečup. Pomocou špongie ju krúživým pohybom vtierame do mosadze a potom ju vymažeme vodou.

11. Ťažko prístupné miesta na oknách

Všetko bude čisté!

Kvalita švov v plastových oknách je prakticky nemožná. Pravidelne sa tu upchávajú prach a nečistoty, ktoré sa po chvíli stanú viditeľnými. Veľmi škaredé! Na vyriešenie problému môžete zobrať jedlú sódu a pridať do nej niekoľko kvapiek octu. Táto zmes musí vyplniť všetky ťažko prístupné miesta na oknách a nechať pôsobiť 5-10 minút. Potom vytrite starú zubnú kefku a opláchnite vodou. Nakoniec všetky švy vysušte suchou handrou.

12. Brilantná technika

Alkohol - užitočná vec v ktorejkoľvek domácnosti.

Ak vás už unavuje čistenie zariadenia z prachu, použite alkohol. Navlhčite mäkkou handričkou a vyčistite všetky povrchy - vynikajúci výsledok nebude trvať dlho.

Pin
Send
Share
Send
Send