Užitočné nápady

15 brilantný život hacking, ktorý zmení váš nápad na varenie zeleniny

Pin
Send
Share
Send
Send


Nezáleží na tom, či ste začínajúci kuchár alebo skúsená hostiteľka, stále si nemôžete ponechať všetky recepty vo svojej hlave. Okrem toho, po nájdení vhodného receptu na jedlo, nie je vždy jasné, v akom poradí je potrebné zložiť potrebné ingrediencie, ako ich správne rezať a v akej forme sa najlepšie podáva. Sotva niekto odmietne časť užitočných kulinárskych tipov a tajomstiev, ktoré vám otvoria oči, ako správne variť a jesť našu obľúbenú zeleninu.

Ako odstrániť semená zo zeleniny

Mnoho zeleniny má semená, ktoré sa musia pred varením odstrániť. Aby bol tento proces čo najjednoduchší a najrýchlejší, použite lyžicu zmrzliny. Áno, áno, máte pravdu. Jeho ostré hrany uľahčia ľahké zbavenie sa semien zeleniny.

Ako udržať chutné zemiaky

Očistili zemiaky, ale vyskytli sa naliehavé veci? Ak nemôžete okamžite začať variť, vložte zemiaky do misky so studenou vodou. Do vody pridajte trochu mlieka, aby sa zabránilo stmavnutiu koreňových plodín. Chutný vzhľad zaručený.

Ako správne vyčistiť cibuľu

Cibuľa - to je pravdepodobne najviac nemilovaná zelenina väčšiny žien v domácnosti. Nikto nechce plakať, krájať to, ale nedá sa z toho dostať. Alebo existuje východisko? Samozrejme, že existuje. Najprv nôž neustále navlhčujte studenou vodou. Po druhé, odstráňte aspoň chvosty prove. Keď ich držíte, môžete cibuľu ľahko nasekať.

Ako diverzifikovať zeleninový šalát

Diverzifikovať zeleninový šalát je veľmi jednoduchý. Do zoznamu zložiek môžete pridať vynikajúcu omáčku, korenie, korenie, nasekané orechy, strúhaný syr. A čo keď je to trochu unavené? Skúste pridať vanilku do zeleninového šalátu. Túto chuť si určite určite užijete!

Ako rýchlo variť repu

Červená repa je chutná a zdravá zelenina. Je pravda, že má jednu veľkú nevýhodu: repa sa varí veľmi dlho. Ak sa rozhodnete uvariť jedlo z tejto zeleniny, buďte pripravení stráviť veľa času varením.

A môžete podvádzať a používať náš život hacking. Repu varte 30 minút vo vriacej vode a potom umiestnite pod prúd ľadovej vody. Prudký pokles teploty spôsobí, že zelenina bude pripravená.

Ako zjemniť ostrosť chilli papričky

Chili je obľúbeným produktom všetkých milovníkov ostrých. Je pravda, že pre európsky žalúdok môže byť čili niekedy príliš horúca. Pre odstránenie prebytočného korenia odstráňte semená a namočte korenie v studenej vode po dobu 20 minút.

Ako vrátiť čerstvosť do zeleniny

Čerstvá zelenina sa skladuje nie tak dlho. Ak plody začali strácať svoj pôvodný vzhľad a chcete ich priviesť na stôl v perfektnom stave, krátko ich podržte v octovej vode. Zelenina bude opäť veľmi chutný!

Ako odstrániť horkosť z baklažánu

Aby sa baklažány nechutili horko, je potrebné ich nakrájať na okrúhle plátky a potom ich hojne osoliť. Soľ absorbuje extra horkosť a baklažán chutí dokonale. Potom jednoducho odstráňte nadbytočnú soľ a zeleninu varte podľa plánu.

Ako uchovávať zeler

Ako uchovávať zeler, aby zostal čerstvý a zdravý dlhšie? Zeler udržiavajte vo fólii. Je lepšie poslať zeleninu do chladničky. Potom vás zeler poteší svojou negatívnou kaloriou oveľa dlhšie.

Ako udržať farbu zeleniny po varení

Čerstvá zelenina po tepelnom spracovaní vždy vyzerá oveľa chutnejšie ako zelenina. Použite náš tajný záchranný vak, aby plody nestratili svoju farbu. Zeleninu varte vo vriacej vode iba 2-3 minúty a potom ponorte do misky ľadovej vody. Hotovo!

Ako odstrániť pokožku z paradajok

Aby ste ušetrili čas a ľahko odstránili pokožku z rajčiakov, naplňte ich vriacou vodou a nechajte pôsobiť 5-7 minút. Pokožka zjemní a môžete ju ľahko odstrániť. Tu je taký jednoduchý a užitočný životný hack pre milovníkov paradajok.

Ako variť brokolicu

Brokolica je veľmi užitočná kapusta. Obsahuje obrovské množstvo vitamínov B, vlákniny a ďalších živín, ktoré posilňujú imunitný systém a zlepšujú metabolizmus.

Ak chcete zvýšiť výhody brokolice, varte ju s horčicou. Ten obsahuje látky, ktoré prispievajú k lepšej absorpcii vitamínov B v tele.

Ako odstrániť nadmernú horkosť z luku

Cibuľa prakticky bez hlavnej misky nie je kompletná bez cibule. Dodáva pikantnosť a elegantnú horkosť, ale niekedy je príliš veľa. Aby cibuľa nezkazila vaše jedlo a necítila horkú chuť, po rozrezaní ju preneste na cedník a nalejte na ňu vriacou vodou. Hotovo!

Ako urobiť zeleninu sviežou

Zeler, reďkovky, mrkva a nejaká iná zelenina zbožňujú skutočnosť, že sa v ústach príjemne kŕčia. Čo keby zelenina začala miznúť a stratiť túto schopnosť? Krátko ich namočte do misky so studenou vodou a plátky ošúpaných zemiakov.

Ako udržať viac živín v zelenine

Ak sa rozhodnete zeleninu ošetriť teplom, mali by ste vedieť, ako to urobiť správne, aby ste si v zelenine zachovali maximum prospešných vlastností. Zastavte varenie alebo naparovanie. Ak hovoríme o varení, zeleninu ponorte už do vriacej vody.

Pin
Send
Share
Send
Send