Užitočné nápady

Kuchyňa 7 štvorcový. metrov v 9 krokoch

Pin
Send
Share
Send
Send


Neviete, ako sa zmestí všetko, čo potrebujete, do kuchyne s plochou 7 metrov štvorcových. m? Pripravili sme pre vás 9-krokového sprievodcu s tipmi a 60 fotografickými nápadmi, ktoré vám pomôžu spríjemniť a vylepšiť vašu mini kuchyňu.

Podrobný sprievodca usporiadaním 7-metrovej kuchyne

Krok 1. Robíme prestavbu.

Sanácia nie je potrebná v žiadnom prípade pre všetkých a nie vždy, najmä preto, že si vyžaduje veľa práce, finančné investície a čas. Ale iba s jeho pomocou môžete radikálne transformovať a zväčšovať kuchynský kút o rozlohe 7 m2. m. Existujú dve možnosti nastavenia:

 • Kombinácia so susednou miestnosťou (lodžia, chodba, obývačka, komora);
 • Preneste priečky a zväčšte kuchyňu v susedných priestoroch.

Najčastejšie je kuchyňa kombinovaná so susednými obývacimi izbami. Koniec koncov, takáto zmena je jednoduchá a takmer vždy vyriešená a samotná miestnosť má mnoho výhod. Takže v obývacej izbe v kuchyni môžu domácnosti komunikovať a zostať blízko, bez prerušenia svojich záležitostí, matky sa môžu starať o deti, zatiaľ čo zároveň varia, a pre hostí je oveľa ľahšie pripojiť sa k hosťom v spoločenskej miestnosti. Ďalším veľkým plusom je možnosť priniesť jedáleň do obývacej izby a ušetriť na veľkosti stola. Pred rozbitím múrov však zvážte, či ste pripravení zmieriť šírenie zápachu a zvukov z kuchyne do obývacej izby (a naopak), nedostatok súkromia a potrebu vždy udržiavať obe miestnosti v poriadku.

Interiér kombinovanej kuchyne a obývacej izby v byte v Stalinke

 • Ak chcete kulinárske pachy, nezakrývajte čalúnené kreslo a záclony v obývacej izbe, inštalujte výkonnú kapucňu a vždy s ňou varte.
 • Aby ste sa vyhli pocitu dezorganizácie v interiéri obývacej izby, zónujte priestor, povedzme, pomocou nábytku alebo rôznych povrchových úprav.

Sanácia pomocou prevodu stien je dobrá, pretože umožňuje zväčšiť kuchyňu a zároveň ju nechať izolovanú. To znamená, že každý bude v ňom schopný vydávať hluk, zatiaľ čo všetci spia, pachy jedla nepoškodí textílie v obývacej izbe a pracovný neporiadok nebude mať vplyv na vzhľad rekreačnej oblasti. Okrem toho, ak je vo vašej kuchyni plynový sporák alebo sporák, prenos priečok je jedinou dostupnou možnosťou sanácie. Zároveň treba mať na pamäti, že poplatok za zvýšenie kuchyne je znížením obývacej izby.

 • Pri oprave kuchyne je veľmi žiaduce zbaviť sa dverí, vymeniť ich za posuvné dvere alebo jednoducho zmeniť usporiadanie pántov tak, aby sa plachta otvárala skôr von ako dovnútra. Majte na pamäti, že kuchyňa s plynovým pohonom musí mať dvere, bez ohľadu na to, či sú sklopné alebo posuvné.

 • Ak je pri vchode do kuchyne chýbajúci roh, je veľmi žiaduce posunúť vchod najmenej 30-40 cm do strany a dvere odstrániť alebo nahradiť posuvným plachtou. Potom budete mať doslova miesto odkiaľkoľvek, kam môžete dať napríklad poličku na kolieska alebo chladič s vodou. Mimochodom, ak je to potrebné, dvere sa môžu zúžiť na 80 cm (70 cm pre dvere) - táto šírka bude stačiť na presun celkového nábytku a vybavenia (hoci 70 cm široký jedálenský stôl sa nedá presunúť do inej miestnosti bez demontáže).
 • Pri zostavovaní priečky medzi kuchyňou a obývacou izbou premýšľajte o výklenkoch zariadenia v nej. Takže budete mať miestnosť s úložným priestorom pre služby, sklo, potraviny, kuchárske knihy, výzdobu a ďalšie drobnosti. Oddiel je možné vytvoriť prostredníctvom jednostranného aj jednostranného.

Krok 3. Plánovanie scenára osvetlenia a umiestnenia zásuviek

Osvetlenie nie je len praktickou funkciou, ale tiež hrá veľkú úlohu pri vnímaní miestnosti. Do kuchyne plocha 7 metrov štvorcových. metrov sa zdala priestrannejšia, mala by byť osvetlená rovnomerne, to znamená namiesto jedného výkonného žiarovky používať niekoľko malých.

Takýto svetelný scenár je ideálny pre kuchynský kút: reflektory okolo stropu (alebo z dvoch rovnobežných strán) + luster v strede alebo nad stolom + osvetlenie nábytku.

Pred opravami je veľmi dôležité zvážiť rozdelenie zdrojov svetla (najmä steny) a rozmiestnenie zásuviek, aby budúci interiér mal čo najmenej viditeľných drôtov.

Krok 4. Vyberte povrchovú úpravu na vizuálne zväčšenie priestoru

Ak sa nechcete dlho zamyslieť nad dizajnom vašej kuchyne, stačí steny natrieť bielou farbou a položiť dlaždice neutrálneho tieňa na podlahu. Vďaka tomu získate 100% úspešný výsledok - kuchyňa bude praktická, svetlá a vizuálne priestrannejšia.

Návrhári však majú zaujímavejšie techniky na zdobenie malých priestorov, pomocou ktorých môžete vytvoriť ilúziu priestoru.

 • Ak je kuchyňa úzka, namaľujte jednu zo stien vodorovnými pruhmi, aby ste ju vizuálne „vytlačili“.
 • Rozšírenie kuchyne do výšky pomôže tapety v diamantových alebo vertikálnych pruhoch. S pruhované tapety by mali byť opatrní, pretože majú vedľajší efekt - zúženie priestoru.

 • Ak umiestnite tapetu so stenou s obrázkom cesty do diaľky, lesnej cesty, mestskej ulice alebo iného obrázka s perspektívou, kuchyňa bude vyzerať menej preplnená. Je pravda, že taký odvážny príjem si vyžaduje neutrálne pozadie, inak sa interiér „preťaží“.

 • Zrkadlová stena alebo zrkadlová zástera môžu zväčšiť priestor. Čím väčšie je zrkadlo, tým silnejší je efekt. A ak nainštalujete zrkadlo oproti oknu, potom sa svetlo v ňom viac zdvojnásobí. Zástera s takou podšívkou je však vhodná iba pre tých, ktorí doma iba zriedka varia, pretože nie je príliš praktická a ľahko sa čistí. Zrkadlová stena nainštalovaná mimo sporáka a umývadla je však celkom univerzálnym riešením.

 • Bezpečný spôsob položenia podlahy (akejkoľvek) pre malú kuchyňu - položenie diagonálne alebo cez miestnosť (pre úzku kuchyňu). Požadovaný vzor, ​​ktorým sa drevené podlahy - v úteku alebo "rybie kosti."

A teraz o „dokončovacích“ kontraindikáciách. Tapety s veľkou a svetlou tlačou, ak sú povolené, potom iba na jednu stenu (pozri fotografiu nižšie). Široká podlahová doska v 7 metrovej kuchyni je však úplne zakázaná.

Krok 5. Vytvorte farebnú schému

Ako sme už spomenuli, neexistuje lepšia cesta ako zväčšiť malú kuchyňu, ako maľovať steny bielou farbou. A biela môže byť nielen steny, ale aj nábytok, podlaha a dokonca aj záclony. Ponáhľame sa upokojiť - starostlivosť o biele povrchy si vyžaduje najbežnejšie (s výnimkou tkanív). Ale vďaka takejto monochromatike vytvoríte efekt nedostatku hraníc, ľahkého rozmerného nábytku, „maskovania“ potrubí a plynovej kolóny. Čistý biely interiér je navyše dobrý, ak miestnosť smeruje na sever a chýba denné svetlo. Aby ste sa vyhli podobnosti kuchyne s nemocničným oddelením, kombinujte rôzne odtiene bielej, ako aj zaujímavé textúry a materiály.

Ak chcete do interiéru zaviesť farbu, odporúčame kombinovať nie viac ako 2 - 3 farby navzájom, pri aplikácii jasných a tmavých odtieňov v malých dávkach a pri použití rovnakej bielej ako podklad.

Mimochodom, tmavé odtiene sú obzvlášť dobré na zvislých povrchoch, napríklad v zástere, pri návrhu jedinej prízvukovej steny alebo na fasádach náhlavnej súpravy. Trik je v tom, že čierna je obklopená jasnejšími odtieňmi, akoby sa utopila, čo dáva priestor a hĺbku vesmíru.

A ešte jedna rada farieb: ak sa vám nepáči biela, na pozadí malej kuchyne sa môže stať svetlošedá, krémová, svetlo béžová a iné riedené odtiene.

Krok 6. Plánujeme konfiguráciu kuchynskej sady

Táto etapa navrhovania kuchyne je 7 metrov štvorcových. m je takmer najviac zodpovedný. Koniec koncov, ako plánujete vašu kuchynskú súpravu, záleží na funkčnosti miestnosti, jej komforte, veľkosti jedálenského priestoru a počte úložných priestorov. Tu je niekoľko nápadov a tipov, ktoré vám pomôžu vybrať najlepšiu konfiguráciu kuchynskej skrinky:

 • Uhlové usporiadanie kuchyne (tvaru L) je vo väčšine prípadov najoptimálnejšie. Najprv zachytí dve steny a uhol naraz. Po druhé, umožňuje vám pohodlne usporiadať kachle, umývadlo a chladničku na princípe „pracovného trojuholníka“. A po tretie, zachováva dostatok miesta na jedálenský stôl.

Ak ste viac naklonení k rohovej kuchyni, nezabudnite na jej optimalizáciu nasledujúce dva nápady:

 • Tumba-lichobežník síce zaberá viac miesta, ale je veľmi vhodný na umývanie riadu, vyzerá elegantnejšie a skrinka pod umývadlom ho robí priestrannejším.
 • Jedna zo strán môže byť zúžená a skosená, potom bude priechod do kuchyne voľnejší.

 • Mimochodom, orezaný rohový lichobežník bude dobre kombinovaný so zúženou bočnou stenou. Nižšie je uvedený hrubý plán tejto konfigurácie v kombinácii s vetracím potrubím.

 • Ak je vašou prioritou priestrannosť jedálenského priestoru, môžete si zvoliť kompaktnejšie rozloženie náhlavnej súpravy - lineárne. Musíte však obetovať veľkosť oblasti kosenia (na to však môžete použiť jedálenský stôl) a počet skladovacích miest. Okrem toho sa lineárne usporiadanie považuje za najnevhodnejšie, pretože kuchár sa musí počas varenia mnohokrát pohybovať tam a späť. Na nasledujúcom posúvači fotografií nájdete interiér kuchyne s rozlohou 7 metrov štvorcových. ms lineárnym usporiadaním.

 • V prípadoch, keď je jedáleň umiestnená v pripojenej obývacej izbe, môžete zvážiť pohodlnejšie, ale menej kompaktné usporiadanie - v tvare U a dvojradové. Náhlavná súprava tvaru U je vhodnejšia pre štvorcovú izbu a dvojradové usporiadanie - pre predĺžené. Prechod medzi kuchynským nábytkom musí byť najmenej 1 meter.

Kuchynská plocha 7,3 metrov štvorcových. m s dvojradovým usporiadaním a jedálenskou časťou na polovicu.

Kuchynská plocha 7,3 metrov štvorcových. m s dvojradovým usporiadaním a jedálenskou časťou na polovicu.

Kuchynská plocha 7,3 metrov štvorcových. m s dvojradovým usporiadaním a jedálenskou časťou na polovicu.

Kuchynská plocha 7,3 metrov štvorcových. m s dvojradovým usporiadaním a jedálenskou časťou na polovicu.

 • Ako zariadiť kuchyni toľko úložísk, ako je to len možné, bez toho, aby ste poškodili jej zábery? Odpoveď je jednoduchá - použite jej výšku a zdvihnite náhlavnú súpravu k stropu. V najvyšších skrinkách môžete ukladať predmety, ktoré sa používajú zriedka - napríklad zásoby plechoviek na okurky, slávnostná sada jedál alebo potraviny. Zároveň v ďalšej vrstve môžete kanál skryť.

Nižšie je znázornený príklad kuchyne s dizajnom 7 metrov štvorcových. m s vysokou súpravou.

 • Užitočné môže byť nielen horná časť kuchyne, ale ... jej základňa. Vstavané zásuvky budú vynikajúcim úložným priestorom na tácky, skalok, veka, plesne a ďalšie kuchynské maličkosti.

Krok 7. Vyberte si domáce spotrebiče a inštalatérske práce

V usporiadaní kuchynskej oblasti 7 metrov štvorcových. m účet ide na centimetre, pokiaľ je to možné, vybavenie by malo byť vybrané v zmenšenej veľkosti. Navyše, funkčnosť mini-zariadenia nestráca vždy svoje štandardné náprotivky.

 • 45 cm široká umývačka riadu (pozri fotografiu) tak plne vyhovuje potrebám trojčlennej rodiny. A pre 1-2 osoby to urobí model s priemerom 35 - 40 centimetrov.

Ideálny varný povrch pre štandardnú rodinu - s tromi krúžkami. Pre pár alebo jedného nájomníka bude stačiť 2 krúžky. Chladnička by sa mala zvoliť úzka, ale vysoká. Dokonca aj chladnička s objemom komory 120 l je vhodná pre osamelých obyvateľov. V takom prípade sa na hornú časť umiestni mikrovlnná rúra alebo televízor.

 • Ak chcete ušetriť miesto v kuchyni, môžete použiť multifunkčné zariadenia, ako napríklad rúra-mikrovlnná rúra alebo zariadenie na varenie chleba.

Mali by sa postaviť dôležité spotrebiče v malej kuchyni. Poteší oko a šetrí miesto.

Krok 8. Vyberáme stoličky a stoly

Výber jedálenského stola do veľkej miery závisí nielen od veľkosti kuchyne, ale aj od životného štýlu nájomcov a ich počtu. Takže pre 1-2 ľudí, ktorí doma jedia málo a zriedka, bude stačiť dvojitý skladací stôl, ktorý sa v prípade potreby dá ľahko premeniť na 4-miestny. Pre najmobilnejších ľudí je vhodný barový pult, barový pult, konferenčný stolík alebo stolík na stenu.

Nápady na usporiadanie mini jedálne nájdete v nasledujúcom výbere fotografií.

Vybavenie kompletne vybaveného jedálenského priestoru pre 4 osoby v 7 metrovej kuchyni. Tu je niekoľko tipov:

 • Tabuľka by mala zvoliť štvorcový alebo obdĺžnikový tvar, pretože efektívnejšie vynakladajú miesto. Ak sú rohy stola zaoblené - v stiesnenej miestnosti s nimi bezpečnejšie.
 • Najlepšie zo všetkého, ak je stôl sklopný alebo posuvný. Mimochodom, pred nákupom, nie je zbytočné uistiť sa, že je "prolazit" v zmontovanej podobe vo dverách. Takže si v obývacej izbe môžete pripraviť stôl na spoločenské a domáce večierky.
 • Bohužiaľ, masívne tabuľky sú privilégiom iba veľkých kuchýň. Ľahké a elegantné modely s tenkými nohami, prípadne so sklenenou doskou, nám budú vyhovovať.
 • Stoličky by mali byť ľahké. Skladacie modely (a la záhrada), ako aj priehľadné polykarbonátové stoličky, mimochodom, sú veľmi praktické a lacné.

 • Malý priestor sa dá ušetriť na úkor lavice alebo stoličky, ktorá sa inštaluje blízko steny. Hoci sú stacionárne a o niečo menej pohodlné ako stoličky, majú vstavané úložné boxy, nemajú zadné strany a nevyžadujú rezervu miesta na zasunutie. Vzdialenosť medzi stolom a lavicou je vždy rovnaká - je 10 - 15 cm. Aby ste mohli napríklad povedať, 5 miest pri obdĺžnikovom stole, musíte lavičku umiestniť pri stene, na druhej strane položte dve stoličky a stoličku alebo stoličku na koniec stola. ,

Návrh projektu kuchynská plocha 7,3 štvorcových metrov. m

 • Je žiaduce, aby stoličky nemali podrúčky a mohli sa ľahko pohybovať do stola.

Krok 9. Zdobíme a ozdobíme

Výber záclon, dekorácie a doplnkov pre malú kuchyňu 7 metrov štvorcových. m postupujte podľa hesla „menej znamená viac“. Nemali by ste sa však zapojiť do minimalizmu. Hodiny na stene, kuchynský textil vybraný pre interiér, rastliny v kvetináči a pár plagátov na stene sú optimálnou sadou dekorácií.

 • Okná v kuchynke je lepšie usporiadať krátke záclony, možno s jednoduchou montážou. Rímske alebo rolety, závesné kaviarne, rolety a záclony tesne pod parapetom a priestor nebude preťažený a čistenie bude jednoduchšie.

Pin
Send
Share
Send
Send