Užitočné nápady

Veci každodenného použitia, ktoré je potrebné okamžite vyhodiť a nahradiť novými.

Pin
Send
Share
Send
Send


Čitatelia pozornosti malé hodnotenie, ktoré boli zhromaždené takmer dve desiatky vecí každodenného použitia, z ktorých sa zbaviť, čo najskôr a nahradiť je úplne novými.

Pozeráme sa a zistíme, o čo ide, a okamžite premýšľame, či sú vo vašom dome.

1. Hrebeň

Termín použitie hrebeň.

Hrebeň znamená položky na každodenné použitie. Sú to usadené častice mazu, stylingových výrobkov a tiež prachu. Preto, aby sa predišlo problémom s vlasmi a pokožkou hlavy, hrebeň by sa mal dôkladne umyť najmenej raz týždenne a každý rok by sa mal nahradiť novým. Hrebene s prírodným zdriemnutím je žiaduce meniť každých 7-10 mesiacov.

2. Parfumy a toalety

Dátum exspirácie parfumy a toaletná voda.

Na rozdiel od informácií na obale vášho obľúbeného parfumu ho nepoužívajte dlhšie ako dva roky. Počas tejto doby strácajú oleje dostupné v zložení svoje vlastnosti a spolu s nimi sa mení aj chuť.

3. Figurína

Pojem použitie figuríny.

Latex, z ktorého sa figuríny vyrábajú najčastejšie, rýchlo praská a mikróby, ktoré sú pre oko neviditeľné, sa hromadí v mikrotrhlinách, ktoré môžu poškodiť neadherujúce telo dieťaťa. Aby sa predišlo závažným problémom, cumlíky by sa mali vymieňať každých 2-5 týždňov, bez ohľadu na to, ako často sa používajú.

4. Autosedačka

Životnosť autosedačky.

Hlavnou funkciou detskej autosedačky - ochrana a pohodlie dieťaťa na ceste. Plasty a pena, z ktorých tento výrobok vyrába, však strácajú svoj tvar a vlastnosti za 5-6 rokov, a preto nemôžu dieťaťu poskytnúť úplnú ochranu. Starostliví rodičia by si preto nemali kupovať autosedačku z rúk a mali by ju udržiavať dlhšie, ako by mala byť.

Termín nosenia bežeckej obuvi.

Ľudia, ktorí sa aktívne a pravidelne zaoberajú športom, by si mali tenisky vymieňať každý rok. Počas tejto doby materiál, z ktorého je vyrobená podošva tenisiek, stráca svoj tvar a tlmiace vlastnosti, čo je spojené s ďalším napätím na kĺboch.

6. Podprsenka

Život podprsenky.

Každé 1-2 roky sa oplatí vykonať audit v skrinke s podprsenkami, nemilosrdne vyhodiť modely, ktoré sa stiesnili, príliš uvoľnili alebo jednoducho stratili tvar. Tiež stojí za to nahradiť podprsenku v prípade, že ste schudli, zotavili sa alebo ak by to spôsobilo nepohodlie.

7. Hasiaci prístroj

Čas použiteľnosti hasiaceho prístroja.

Niektorí ľudia sa domnievajú, že hasiaci prístroj je vecou života a mal by sa zmeniť iba v prípade, že sa použije predchádzajúci hasiaci prístroj. To však nie je tento prípad. Životnosť hasiaceho prístroja je 15 rokov a ak sú na jeho povrchu alebo na hadici viditeľné poškodenia alebo praskliny, je lepšie ho okamžite vymeniť.

8. Repelenty proti hmyzu

Pojem repelenty proti hmyzu.

Odpudzovač hmyzu by sa nemal používať dlhšie ako 2 roky. Počas tejto doby úplne strácajú svoje ochranné vlastnosti a stávajú sa jednoducho zbytočnými.

9. prepäťová ochrana

Životnosť prepäťovej ochrany.

Málokto vie, ale prepäťové ochrany a regulátory napätia majú trvanlivosť. Asi 2 roky prepustili možný počet joulov a zlyhali. Toto je obzvlášť nebezpečné, pretože prevádzka prepäťových ochrán, ktoré už vypršali, môže skončiť požiarom.

10. Dezinfekčné prostriedky

Čas použiteľnosti dezinfekčných prostriedkov.

Nepoužívajte dezinfekčné prostriedky dlhšie ako 3 mesiace. Počas tejto doby strácajú antibakteriálne vlastnosti a ich účinnosť sa postupne znižuje.

11. Vankúš

Život vankúšov.

Bez ohľadu na to, z akého materiálu je vankúš vyrobený, nemali by ste ho používať dlhšie ako 3 roky. Počas tejto doby jej plnivo stratí svoj pôvodný tvar, ktorý je plný problémov s chrbticou, a stane sa pohodlným domovom pre baktérie a roztoče.

12. Papuče

Trvanie nosenia papúč.

Mäkký materiál používaný na výrobu papúč je ideálnym médiom pre huby a baktérie. Aby sa predišlo problémom, tieto topánky by sa mali umývať často a dôkladne a každých 6 mesiacov by sa mali meniť za nové.

13. Špongia na umývanie riadu

Životnosť špongie na umývanie riadu.

Huba na mokré a porézne umývanie riadu je ideálnym médiom pre baktérie a plesne. Odporúča sa, aby boli takéto žinky namočené do vriacej vody každý týždeň a aspoň raz za dva týždne boli vymenené za nové.

14. Bast pre telo

Životnosť žinky.

Nemali by ste šetriť na žinku, ktorá je v kontakte s vaším telom každý deň. Najlepšie zo všetkého je, že taký výrobok je vyrobený z odolného materiálu a ľahko toleruje čistenie pri vysokých teplotách. Nezabudnite tiež zmeniť špongiu každých 6 mesiacov.

15. Uteráky

Termín použitia osušiek.

Používate uteráky z čias ZSSR? Skôr sa ich zbavte a vymeňte za nové, pretože po 1-3 rokoch sa ich materiál stáva skutočnou živnou pôdou pre baktérie, huby a baktérie, ktoré s nimi ani pravidelné umývanie nepomôže.

16. Zubná kefka

Termín použitia zubnej kefky.

Nepoužívajte zubnú kefku dlhšie ako tri mesiace. Počas tejto doby sa jeho štetiny zdeformujú a na povrchu sa hromadí množstvo mikróbov a baktérií. Lekári okrem toho odporúčajú vymeniť zubnú kefku po každom ochorení dýchacích ciest, pretože existuje riziko opätovného ochorenia.

Video bonus:

17. Korenie a korenie

Čas použiteľnosti korenín a korenín.

Nezabudnite z času na čas aktualizovať obsah pohárov korením a korením. Po 6 mesiacoch prízemné korenie stráca svoju chuť a chuť. Celé korenie sa môže skladovať v uzavretých nádobách asi 1-3 roky.

18. Opaľovacie krémy

Čas použiteľnosti prostriedkov na opaľovanie.

Potlačené injekčné liekovky s opaľovacím krémom sa nemajú uchovávať dlhšie ako jedna sezóna. Počas tejto doby látky v zložení strácajú svoje ochranné vlastnosti a neposkytujú spoľahlivú ochranu pokožky.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send