Užitočné nápady

Originálne nápady pre dizajn kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send


Každá žena v domácnosti chce, aby jej kuchyňa bola nielen funkčná, praktická a pohodlná z hľadiska vykonávania pracovných postupov, ale aj pohodlná, krásna, moderná. Návrh kuchyne samozrejme v mnohých ohľadoch závisí od jeho veľkosti, ale nápady, ktoré ponúkame na skladovanie, prípravu alebo konzumáciu jedla, sa dajú použiť v kuchynských izbách akéhokoľvek rozsahu.

Výhodou je, že mnohé z doplnkových a dizajnových techník sa dajú implementovať nezávisle, bez zapojenia odborníkov a vážnych finančných nákladov. Predtým, ako budete mať viac ako 70 nápadov na usporiadanie praktického, pohodlného a estetického interiéru kuchynského priestoru.

Nápady na optimalizáciu priestoru a šetrenie kuchynského priestoru

V malých kuchyniach váži každý centimeter štvorcový zlato, takže musíte využiť všetky dostupné priestory, napríklad výšku miestnosti. Umiestnenie hornej vrstvy kuchynských skriniek od samotného stropu vám umožňuje zvýšiť počet úložných systémov. Táto metóda je vhodná pre kuchynské vybavenie v štandardných bytoch s nízkymi stropmi.

Ak pridáte snehovobiele fasády na vstavanie kuchynskej zostavy zo samotného stropu a na podlahu, potom sa dá nielen optimálne zvýšiť počet úložných systémov, ale dá sa dosiahnuť aj vizuálne zväčšenie priestoru.

V kuchynskom priestore s nedostatkom užitočného priestoru na organizáciu jedálenského priestoru môžete použiť model skladacieho stola, ktorý má tvar polkruhu. Existujú modely na predaj, ktoré sa dajú úplne sklopiť a oprieť sa o jednu nohu, ako aj stoly, v ktorých je časť spustená, pričom sa ponechá takmer obdĺžniková doska.

Okrúhly prenosný stôl je vynikajúcou možnosťou na usporiadanie jedál v malej kuchyni.

Racionálne ukladanie alebo šetrenie užitočného priestoru

Nie je veľa úložných systémov, najmä pokiaľ ide o kuchynskú izbu - s týmto tvrdením bude súhlasiť každý vlastník domu. Nestačí však mať dostatočný počet kuchynských skriniek, je však dôležité usporiadať skladovanie takým spôsobom, aby strávil čo najmenej času hľadaním požadovanej veci, bezpečným skladovaním nebezpečného príboru a rôznych kuchynských doplnkov. Výrobcovia moderného nábytku nám často ponúkajú hotové skladovacie riešenie - kuchynské skrinky so zabudovanými priečkami, priehradkami, otočnými policami, vyťahovacími organizérmi a ďalšími zariadeniami, ktoré pomáhajú udržiavať poriadok v kuchynskom priestore. Existuje však niekoľko riešení, ktoré sa už používajú v hotovom nábytkárskom súbore alebo dokonca od neho.

Domáce potreby a potraviny, ktoré sa musia používať každý deň (korenie, oleje, omáčky a iné prísady), sa najlepšie udržiavajú na otvorených policiach. Potom bude celý sortiment pred vašimi očami (budete môcť rýchlo nájsť potrebnú prísadu) a nebudete musieť neustále biť dvere kuchynských skriniek Ak vaše poháre a fľaše nie sú priehľadné, najjednoduchším spôsobom je použiť nálepky, nálepky, na ktorých môžete podpísať názov korenia alebo omáčky. Áno, a priehľadné nádoby sa uplatňujú túto techniku ​​- veľa výrobkov vyzerá veľmi podobne (poškodzuje to soľ a cukor, napríklad ničí jedlo).

Štvorcové a obdĺžnikové nádoby zaberajú menej miesta, a to na otvorených policiach aj v zásuvkách.

Na skladovanie fliaš môžete použiť nasledujúce možnosti stojana a police. Výhodou namontovaných drevených políc je to, že nielen fľaše sú v bezpečnom obale, ale aj miesto na poháre. Kovové držiaky sa dajú namontovať kdekoľvek - dokonca aj na bočné steny nástenných skriniek. Úspora kuchynského priestoru na tvári.

A ako sa vám páči tento prístup pri organizovaní miesta na vytváranie poznámok, písanie receptov a spravidla vytvorenie mini-domácej kancelárie v kuchynskom priestore? Na kancelárske účely potrebovala iba bočnú stenu šatníka a malý podnos (alebo podnos).

Ďalšou možnosťou použitia čiernej magnetickej tabule na usporiadanie miesta pre poznámky, záznamy receptov a zoznam produktov je vnútorná strana dverí akejkoľvek nástennej skrinky.

Bežné plechové plechovky (z detskej výživy alebo veľkého konzervovaného jedla) sa stávajú kreatívnym riadom, stačí ich zabaliť vyhozením. Je pozoruhodné, že takéto dekoratívne prvky budú vyzerať ekologické nielen v rôznych variantoch vidieckeho štýlu (škandinávsky, provensálsky, stredomorský), ale aj v kuchynskom priestore zdobenom v modernom štýle.

Možno budete potrebovať aj organizátorov vo forme drevených podnosov, kontajnerov alebo škatúľ s nízkymi stranami. Výhodou použitia takýchto tácok je to, že celý komplex potrebných potrieb pre domácnosť je po ruke, v súčasnosti na správnom mieste.

Pri výrobkoch, ktoré nie sú vhodné na uchovávanie v chladničke (cibuľa, cesnak, zemiaky, paradajky, uhorky atď.), Môžete použiť špeciálne boxy s perforáciou. Môžu byť vyrobené z plastu, kovu, tkaného z tyče alebo ratanu.

Niekoľko nápadov, ako ukladať rôzne čistiace prostriedky a zariadenia na umývanie riadu a úpravu kuchynských povrchov, ktoré by ste na verejnosti nechceli umiestniť, ale radšej by ste ich skryli.

A na uloženie sady nožov a iných kovových kuchynských doplnkov sú perfektné magnetické pásky. Môžu sa namontovať priamo na steny alebo do skladovacích systémov.

Nosné dekoratívne prvky

Dekoratívnym prvkom môže byť prakticky akýkoľvek kuchynský riad. Napríklad pôvodný faucet - starožitný mosadz alebo meď, zlato alebo biela keramická verzia môže nielen plniť svoju funkciu zásobovania vodou, ale aj zdobiť interiér, prinášať originalitu alebo podporovať celkový koncept dizajnu kuchyne.

Dekoratívnym prvkom môže byť kombinácia rôznych povrchových materiálov. A nejde iba o originálny alebo svetlý dizajn kuchynskej zástery. Napríklad je možné kombinovať keramické podlahové dlaždice alebo laminát alebo parkety v pracovných a jedálenských priestoroch kuchynského priestoru. Pri východe na dvor môžete tiež rozložiť porcelánový kameninový segment (možnosť do kuchynky súkromných domov).

Police a dosky vyrobené z dreva, ktoré vyzerajú ako neošetrené (v skutočnosti sú impregnované špeciálnymi antiseptikami a pokryté vodoodpudivými lakmi), dodávajú modernému dizajnu kuchyne nielen prirodzené teplo, ale vykonávajú aj mnoho funkcií.

Je potrebné rozetové tričko, ktoré sa pri použití vysúva z pracovnej dosky? Nie je nič nemožné. Vo fáze objednania kuchynského setu a pracovných dosiek sa musia vopred plánovať iba zjavné úspory priestoru a jednoduchosť použitia.

Ďalším užitočným príslušenstvom je otvor v doske na zber odpadu. Nie je ťažké zbaviť sa kuchynského odpadu - jednoducho vyhoďte všetko, čo je zbytočné, do otvoru v stolovej doske, pod ktorým sa nachádza nádoba na odpadky.

Ak je osvetlený, prakticky akýkoľvek prvok sa stane ozdobným. Použitie reflektorov alebo pásového osvetlenia umožňuje nielen vytvoriť požadovanú úroveň osvetlenia kuchyne, ale aj vytvoriť osobitnú atmosféru miestnosti, útulnú atmosféru.

Živé rastliny v kuchyni

Nič nepridáva dych prírody, sviežosti a jarno-letnej nálady, a to ani v ten najchladnejší deň, ako je napríklad svetlozelená zeleň živých rastlín v interiéri. A ak tieto rastliny nie sú len krásou a sviežosťou pridaného dizajnu kuchyne, ale dajú sa použiť aj na prípravu chutných a zdravých jedál, potom si zaslúžia najoriginálnejší dizajn. Obvyklé kvetináče na parapete po dlhú dobu nikoho neprekvapili a tento povrch sa často mení na stolovú dosku. Ako zorganizovať umiestnenie izbových rastlín a pestovanie zelene pre rodinný stôl a urobiť ho dekoratívnym, zdobiť dizajn kuchynského priestoru?

Čo takhle zavesenie kvetináčov alebo nádob z keramiky, plastu, skla a dokonca aj kovu na špeciálne držiaky pripevnené k stene? V dôsledku toho sa vo vašej kuchyni môže objaviť celá zelená stena a greeny na chutné a zdravé pokrmy budú na dosah ruky.

Ak váš domov nemá domáceho maznáčika, ktorý by rád šplhal na záclonové koľajnice, tento spôsob umiestnenia kvetináčov s izbovými rastlinami môže byť vrcholom interiéru. Ideálne pre ležadlá.

Ak to priestor kuchynského priestoru umožňuje, môžete vo vonkajších kvetináčoch alebo kvetináčoch použiť skutočne veľké rastliny. Dokonca aj najprísnejší, moderný interiérový dizajn „zjemňuje“ prítomnosťou takého množstva zelene.

Pin
Send
Share
Send
Send