Užitočné nápady

Prehľad domácich dezinfekčných prostriedkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Čistiace prostriedky používame takmer denne. Pri výbere chemikálií pre domácnosť v železiarstve musíte venovať pozornosť zloženiu a rozsahu pôsobenia vybraného produktu. Špeciálne náradie určené pre určité povrchy lepšie zvládne svoju úlohu. Univerzálny - pomôže ušetriť peniaze. Pozrime sa, aké domáce chemikálie si musíte vybrať na čistenie v byte.

Druhy čistiacich prostriedkov

Čistiace prostriedky na trhu s domácimi chemikáliami veľmi veľa. Existujú univerzálne aj špecializované látky určené na čistenie presne definovaných povrchov. Pred použitím vybraného nástroja musíte pozorne preštudovať pokyny. Pozrime sa podrobnejšie, aké typy detergentov a dezinfekčných prostriedkov sú.

univerzálne

Meno hovorí samo za seba. Takéto látky môžu odstrániť rôzne povrchy. Sú schopné čistiť, odstraňovať mastné usadeniny a dezinfikovať. Napriek svojej univerzálnosti a tieto nástroje majú svoje obmedzenia na aplikáciu. Pred začatím práce si preto prečítajte zloženie a odporúčania výrobcu.

Ekologické detergenty

Na obale tejto domácej chemikálie je uvedený nápis „Eco“. V rámci environmentálnych fondov neexistujú žiadne nebezpečné látky pre ľudí, ako je chlór, fosforečnany, parabény, rôzne syntetické príchute atď. Pomocou takýchto látok môžete bezpečne vyčistiť byt, kde žijú malé deti alebo ľudia, ktorí sú náchylní na alergické reakcie. Čistiace prostriedky sú označené „Eco“ vo forme prášku, gélu alebo kvapaliny. Aj keď prostriedok neobsahuje agresívnu chémiu, je veľmi kvalitný a dezinfikuje povrch. Náklady na takýto výrobok sú výrazne vyššie ako náklady na bežné detergenty, ale stále viac ľudí začína uprednostňovať látky životného prostredia.

Čistiace prostriedky na čistenie a dezinfekciu kúpeľne

Výber je tu dosť veľký. Pri výbere domácich chemikálií na čistenie kúpeľa by ste mali zvážiť náterový materiál. Napríklad akrylát by nemal byť vystavený agresívnym látkam obsahujúcim kyseliny, zásady alebo chlór. Je lepšie uprednostniť krémové detergenty bez abrazívnych častíc. Dobrá voľba je „akrylát“ - látka vo forme peny, ktorá je navrhnutá špeciálne pre kúpele s akrylovým povlakom. Odstraňuje nielen nečistoty z povrchu, ale dokáže sa vyrovnať aj s hrdzou a plesňami.

Ak máte liatinový kúpeľ, pomôcka Cif pomôže pri jeho usporiadaní. Je univerzálny. Môže sa tiež použiť na čistenie toaliet, umývadiel a obkladov od špiny a hrdze. Tento nástroj sa vyskytuje v dvoch formách - gél a sprej.

Čistiace prostriedky na čistenie záchodovej misy

Toaletu je potrebné dezinfikovať častejšie ako iné inštalatérske práce. Mal by sa čistiť výrobkami, ktoré neobsahujú abrazíva, pretože môžu poškodiť sklovinu. Na hrubom, poškriabanom povrchu sa plak vytvára oveľa intenzívnejšie. Je lepšie uprednostniť látky vyrobené vo forme krému alebo gélu, ktoré sa nanášajú na sklovinu na krátku dobu, a potom sa umyjú kefou (napríklad také nástroje, ako sú „toaletné káčatko“, „Sanoks gél“, „Komet“ a iné). Pri pravidelnom čistení povrchu toaletnej misy týmito čistiacimi prostriedkami sa nemôžete báť tvorby komplexných kontaminantov, s ktorými bude ťažké bojovať.

Čistiace prostriedky na čistenie kuchynských povrchov

V kuchyni je veľa povrchov, ktoré je potrebné pravidelne čistiť - jedná sa o umývadlo, sporák, zásteru, kachľovú podlahu, odsávač. Tu nájdete také zložité kontaminanty, ako sú mastné usadeniny a spálené jedlo. V kuchyni si môžete zvoliť čistiace prostriedky pre každý povrch osobitne alebo zvoliť univerzálny nástroj.

Sporák je zariadenie, ktoré sa najviac znečistí. Čistenie by sa malo vykonávať pravidelne, takmer po každom varení. Ak máte zariadenie so sklokeramickou varnou doskou, na tento povrch sú vhodné špeciálne čistiace prostriedky. Pri ostatných modeloch si môžete vybrať univerzálnejší nástroj. V každom prípade by sa doska mala čistiť látkami, ktoré neobsahujú abrazívne častice.

Nákup chémie pre umývadlo, mali by ste zvážiť materiál, z ktorého je vyrobený. Keď smaltovaný povlak zastaví váš výber na akomkoľvek univerzálnom héliu. Umývadlo z nehrdzavejúcej ocele by sa malo čistiť látkami, ktoré neobsahujú abrazíva. Môžu sa použiť chlórové detergenty (napríklad „Komet“).

Byt by mal byť pravidelne čistený dezinfekciou rôznych povrchov. Aby sa minimalizoval negatívny vplyv agresívnej chémie na ľudské zdravie, musia sa počas pracovného procesu dodržiavať určité pravidlá.

  • Pokúste sa zvoliť čistiace prostriedky s minimálnym obsahom agresívnych chemikálií.
  • Neaplikujte vysoko cielené dezinfekčné prostriedky na povrchy, pre ktoré nie sú určené.
  • Pred použitím si pozorne prečítajte pokyny a postupujte podľa všetkých odporúčaní.
  • Nezabúdajte na bezpečnostné opatrenia - pri práci s agresívnymi chemikáliami musíte nosiť gumené rukavice, respirátor alebo obväz gázy.
  • Pracujte v dobre vetraných priestoroch. Po vyčistení nezatvárajte okno okamžite, aby ste sa úplne zbavili škodlivých výparov.

Ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých odporúčaní, môžete si byt skutočne kvalitne vyčistiť bez toho, aby ste ohrozili zdravie.

Pin
Send
Share
Send
Send