Užitočné nápady

Magnetická kefa na umývanie okien - ktoré zvoliť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Toto zariadenie je navrhnuté na rýchle a ľahké čistenie okien. Magnetická kefa čistí sklo súčasne z vonkajšej a vnútornej strany, čím významne šetrí čas, v ktorom je žena v domácnosti, a čo je dôležité, nevystavuje ju riziku pádu.

Ako funguje kefa na okno?

Samotná kefa je vyrobená z odolného plastu a je konštrukciou dvoch polovíc, ktoré umývajú okná naraz z dvoch strán. V prípade každého z nich je to magnet. Vďaka nemu drží časť, ktorú drží v rukách, kefu mimo okna. Pre väčšiu bezpečnosť je vonkajšia kefa vybavená lanom s prsteňom. Môže byť upevnená, aby sa zabránilo náhodnému pádu.

Vnútorné strany kefiek, ktoré čistia povrch skla, sú potiahnuté penovou gumou alebo plstenými vložkami (obsahuje sa niekoľko vymeniteľných). Tieto materiály umožňujú čistenie všetkej nečistoty z okien. Pozdĺž okrajov kefy sú gumené pásky. Čistia zvyšky vlhkosti zo skla bez toho, aby zanechali šmuhy.

Nepochybne plus magnetických kefiek na umývanie okien - pri práci s nimi nie je potrebné používať rôzne stierače. Vďaka materiálu, z ktorého je vyrobená pracovná plocha kefiek, ako aj gumovým dielom, môžu byť okná umývané bežnou teplou vodou.

Pred čistením okien umyte parapet a profil. Potom odoberte kefy a rozdeľte ich otáčaním o 90 °. V tomto prípade účinok magnetu zoslabuje a polovice sa ľahko od seba vzdialia. Navlhčite pracovné povrchy vodou (alebo na ne nastriekajte čistič okien) a umiestnite kefy presne oproti sebe na vnútornú a vonkajšiu stranu pohára, predtým krúžok pripevnite lanom na zápästie alebo kľučku okna. Spustite kefu, ktorú máte v rukách, po celej ploche. Druhá bude úplne opakovať trajektóriu prvého, čistenie skla z ulice.

Aby ste pochopili, či takéto zariadenie doma potrebujete, musíte poznať všetky jeho silné a slabé stránky.

Plusy magnetických kefiek:

  • Pri používaní takéhoto zariadenia nemusíte riskovať, že sa z okna vyklopíte, aby ste mohli vyčistiť vonkajšiu časť skla. Všetky práce sa vykonávajú vo vnútri bytu.
  • Pretože proces čistenia prebieha z dvoch strán naraz, trávite polovicu času umývaním okien.
  • Štetce sú vyrobené z veľmi odolného materiálu, je ťažké ich rozbiť.
  • Pomocou týchto kefiek môžete nielen vyčistiť okno. Môžu sa používať osobitne na umývanie zrkadla v kúpeľni alebo na utieranie zrkadla. Sú vhodné pre plastové a iné nátery.

Teraz zvážte nevýhody magnetických kefiek. Nie je ich toľko:

  • Nie všetky kefy sú vhodné na umývanie okien hrubým sklom alebo dvojitým zasklením. Pre takéto konštrukcie by sa malo zvoliť zariadenie s výkonnejším magnetom.
  • Cena takéhoto zariadenia môže byť dosť vysoká. Najmä ak vyberiete model určený na umývanie hrubých pohárov.

Štetce od čínskych a ruských výrobcov si môžete kúpiť v železiarňach alebo si ich môžete objednať online. Pozrime sa podrobnejšie na modely, ktoré vyrábajú.

Sprievodca Windows (krajina pôvodu - Čína). Pracovné povrchy sú vybavené vymeniteľnými vložkami z penovej peny. Okrem toho existuje flexibilný stierač, vďaka ktorému okno odstráni zvyškovú vodu alebo stierač. K dispozícii je lano s prsteňom pre bezpečnú prácu. Magnet je tenký, s dvojitým zasklením nezvládne. Tento model sa dá použiť na čistenie okien na balkóne. Náklady na túto kefu sú asi 1 500 rubľov.

Sklenené stierače - Toto je ďalší model vyrobený v Číne. Je pomerne kompaktný a ľahký. Má odnímateľné penové vložky a ohybné škrabky. Existujú tri typy takýchto kefiek určených na umývanie pohárov rôznych hrúbok. Ich cena sa líši v závislosti od sily magnetu. Približne 900 rubľov si môžete kúpiť kefu, ktorá je vhodná na poháre s hrúbkou 3 až 6 mm, na 1 500 rubľov. - od 15 do 25 mm za 1 800 rubľov. - od 20 do 30 mm.

Tatla - Toto je ruský model. Existuje päť druhov, v závislosti od hrúbky skla. Vyrobené z kefy z kvalitného plastu. Pracovné povrchy sú obložené vymeniteľnou handričkou na pranie. Polovice kefy sú upevnené spolu s dlhým bezpečnostným lanom. Tento model bude stáť oveľa viac ako jeho čínski kolegovia. Pre najtenšie okuliare budú štetce stáť asi 2 000 rubľov a pre hrubšie asi 5 000 rubľov.

Je veľmi dôležité zvoliť správnu magnetickú kefu vhodnú pre vaše okná. Iba v tomto prípade budú skutočne užitočné.

Pin
Send
Share
Send
Send