Užitočné nápady

Leštidlo na nábytok: zloženie, druhy, jemnosti použitia

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete dať svojmu nábytku lesk, skryť menšie chyby a zabrániť hromadeniu prachu, môžete použiť lak. Nachádza sa u niekoľkých druhov - aerosól alebo krém obsahujúci alebo bez povrchovo aktívnych látok. Poľština môže byť vybraná na základe toho, aké povrchy plánujete spracovať.

Čo je súčasťou poľštiny?

Bez ohľadu na to, aká konzistencia (krémová alebo aerosolová), sú hlavné zložky rovnaké:

  1. vosk v zložení laku môže byť prírodný aj syntetický. Druhá možnosť bude lacnejšia. Vďaka vosku je povrch vyrovnaný, všetky drobné chyby sú vyplnené. Po nanesení vosku sa nábytok začne žiariť. Dobre sa hodí na drevený nábytok.
  2. silikón je nevyhnutné, aby sa povrch spracovaný poľom rýchlejšie vyschol. Okrem toho je schopný zakryť mikrotrhliny a dať nábytku jas.
  3. antistatický v zložení leštidla sú potrebné na odstránenie statickej elektriny z povrchu, čím sa zabráni rýchlej akumulácii prachu.
  4. rôzny oleja navlhčite drevené povrchy a zabráňte ich prasknutiu.
  5. Ak lesk obsahuje povrchovo aktívne látkytakýto nástroj nielen vyleští povrch, ale tiež ho očistí od nečistôt. Práca s týmto druhom laku by mala byť v rukaviciach.

Okrem vyššie uvedených zložiek môže mať poľská kompozícia rôzne vône, ktoré prepožičiavajú ošetrenému povrchu svetlú arómu a farbiaci pigment, ktorý udržuje jas farby nábytku a maskuje menšie nedostatky.

Leštidlá by mali byť vybrané v závislosti od povrchu, ktorý plánujete spracovať. Voskové leštidlá sú určené na spracovanie drevených častí nábytku tak, aby boli lesklé a zakrývali malé chyby. Takýto nástroj je dobrý v tom, že nie je často potrebné spracúvať nábytok, leží dokonale a vydrží dlho. Hlavnou nevýhodou voskového leštidla je to, že je lepšie nedotýkať sa ošetreného povrchu, pretože odtlačky prstov budú veľmi nápadné.

Poľština určená na maskovanie škrabancov obsahuje vosk, ktorý vypĺňa plytké depresie a robí ich menej viditeľnými.

Farbiace laky obsahujú farbiaci pigment, ktorý maskuje nedostatky a osviežuje farbu nábytku.

Leštidlo určené na lakované povrchy. Na rozdiel od iných analógov s univerzálnou kompozíciou nesušuje nábytok, lakovaný.

Pred začatím prác sa všetok nábytok očistí od prachu a nečistôt. Poľština sa nanáša iba na suchý povrch. Ak máte aerosól, nastriekajte ho a držte plechovku v tridsať centimetroch od nábytku. Prostriedok vo forme krému sa vytlačí na suchú špongiu a potom sa trie na povrch.

Na udržanie účinku leštenia rôznych povrchov s určitou frekvenciou. Pracovná doska by sa mala podľa možnosti spracovávať najmenej raz týždenne. Ale pre skrinky bude stačiť raz mesačne.

V oddeleniach, kde predávajú tovar pre domácnosť, nájdete veľký výber rôznych lakov. Zoberme si najslávnejších z nich.

Poľština “Pronto " Existujú dva typy - sprej a krém. Povrchy, ktoré spracováva, nezhromažďujú prach po dlhú dobu, pretože v kompozícii je antistatické činidlo. Jedná sa o univerzálny prostriedok, ktorý je vhodný na leštenie rôznych povrchov. Okrem toho môžu spracovávať laminát. Tento leštiaci prostriedok nevytvára škvrny a vytvára ochrannú vrstvu na povrchu nábytku.

"Chirton" - jedná sa o aerosól, ktorý obsahuje vosk. Poľská táto značka dodáva nábytku lesk a odstraňuje z neho všetky nečistoty. Vhodný na rôzne povrchy - drevo, plast, keramika atď. Má príjemnú vôňu.

Poľština “Emsal “ Určené iba na drevo. Hydratuje a maskuje menšie defekty. V kompozícii nie je žiadny vosk ani silikón. Obsahuje antistatický.

"Popoluška"- prostriedky určené na drevené, natierané, plastové a keramické povrchy a tiež výrobky z kože. Čistí nečistoty, má antistatický účinok.

"Mebelux"dodáva lesk a čistí povrchy z rôznych materiálov (drevo, sklo, plast, mramor a keramika).

Pri pravidelnej údržbe nábytku poľským, dokonca aj po niekoľkých rokoch od nákupu, bude vyzerať ako nový.

Pin
Send
Share
Send
Send