Užitočné nápady

Akú farbu si vybrať do kuchyne. Tipy pre návrhárov

Aká farba interiéru kuchyne sa považuje za správnu? A je aj tak pre túto izbu správna farba? Vieme len s istotou, že každý prípad je prísne individuálny a neexistuje všeobecný vzorec na používanie farieb.

Dnes vám poviem, ako môže táto alebo tá farba kuchyne ovplyvniť naše vnímanie a dokonca aj pohodu.

V prvom rade je potrebné pri výbere farebnej schémy pre každú miestnosť zohľadniť jej rozmery a stupeň osvetlenia. Priestranná kuchyňa s oknami orientovanými na juh vám teda umožní použiť akúkoľvek farbu a odtieň, ale rovnaká miestnosť na severnej strane, obklopená tmavými tónmi, už nebude vyzerať tak úžasne.

Zdokonalenie pastelových odtieňov

Najľahší, akoby rozriedený podtón v kuchyni spôsobí, že atmosféra v miestnosti bude pokojná a kultivovaná. Charakteristickým znakom pastelových odtieňov je ich dvojaký charakter: na jednej strane sú jemné tóny vždy vhodné do kuchyne, neodvádzajú pozornosť a nedráždia, na druhej strane - taký interiér nevyzerá každý deň, dlho vás neobťažuje a má pôvab.

Môžete si vybrať pastelový odtieň, ktorý vyhovuje vašej chuti, odvodený z jednej z nasýtených farieb spektra: svetlo modrá, mäta, rozptýlená žltá, svetlo zelená, krémová ružová, svetlo fialová, broskyňová.

Pamätajte, že na pozadí pastelových odtieňov objekty a objekty s kovovým leskom dobre vychádzajú, strieborné povrchy, doplnky a dekoratívne prvky vyzerajú obzvlášť výhodne.


Apoteóza bielej

Nakreslite si vo svojej fantázii bielu kuchyňu, buďte k sebe úprimní, pretože táto farba vyžaduje dokonalú prípravu miestnosti. Všetky povrchy v miestnosti (steny, podlaha a strop) musia byť zarovnané; objednajte si správny nábytok, vyberte textúru a ďalšie.

Okrem toho by sa malo vziať do úvahy, ako sa myšlienka kuchynskej bielej bielizne vo všeobecnosti zhoduje so životným štýlom a zvykmi vašej rodiny. Pretože niektorí ľudia sú viac-menej nadšení potrebou udržiavať dobre udržiavanú kuchyňu.

Keď sa ako hlavná farba do kuchyne vyberie biela, v predvolenom nastavení bude jasné: v dome žijú úhľadní ľudia, ktorí sú pripravení dôkladne udržiavať čistotu a poriadok v tejto zložitej miestnosti. Ak z nejakého dôvodu nemôžete zaručiť, že snehobiele fasády, stolové dosky a iné povrchy tak zostanú, je lepšie použiť iné, praktickejšie farby v interiéri.

Biela farba bude zázraky s kuchyňou akejkoľvek veľkosti. Malá miestnosť bude priestrannejšia a ľahšia a veľká kuchyňa bude vždy sviatočnejšia.


Kreatívne modré

Výnimočné osobnosti si do interiéru kuchyne vyberú ušľachtilú modrú farbu. Nezáleží na tom, či ide o ultramarín, indigo alebo kobalt, miestnosť získa osobitný, český zvuk.

Napriek tomu, že krásna modrá farba je taká harmonická a vo všeobecnosti vyzerá skvele v kuchyni, jednou z jej charakteristických čŕt je schopnosť potlačiť chuť do jedla.

Keďže modrá sa považuje za pomerne aktívnu, jej účinok môže byť mierne mierny, kombinujúci sa s bielymi a prírodnými pokojnými tónmi prírody: drevnatá, čokoládová, bylinná a okrová. Takéto okolie vytvorí v kuchyni teplejšiu a príjemnejšiu atmosféru.

Praktickosť achromatickej stupnice

Neutrálne základné farby pomôžu zladiť interiér kuchyne: sivú, čiernu a bielu, používajú sa v rovnakom množstve alebo v zmiešanej forme. Napríklad čelá z grafitového nábytku, čierne pracovné dosky, biele steny.

Použitie achromatických farieb v kuchyni je jednou z najpohodlnejších z hľadiska udržiavania elegantnej miestnosti. Okrem toho je sivobiela kombinácia skvelým základom pre použitie viacfarebného dekoru a chytľavého dizajnérskeho nábytku.


Zmeny prenikania

Dych čerstvého vzduchu, morský vánok a žiara prinesie do kuchyne jasné odtiene modrozelenej farby. Dokonale odrážajú podstatu extravertných ľudí, usilujúcich sa o aktívny život v spoločnosti a vyjadrenie svojich myšlienok a pocitov. Odporúčame používať akvamarín tyrkysový v interiéri kuchyne, aby ste sa od samého rána cítili veselo.

Pokúsiť sa zaviesť do interiéru šťavnaté azúrové odtiene je ťažké, ale napriek tomu je lepšie použiť ho buď na veľký kuchynský nábytok a domáce spotrebiče, alebo na obklady stien a ozdobné predmety.


Prírodné odtiene

Metodika, moderovanie a pokoj sa prejavia v kuchyni, ktorej interiér je vyzdobený prírodnými farbami zeme, dreva, piesku a kameňa. Zaujímavé, ale je to čokoláda, drevo, terakota, močiar a piesok, ktoré sú najobľúbenejšie pri výrobe kvalitného kuchynského nábytku, a materiály pre neho sú prírodné drevo a kameň.


Pozitívne rozhodnutie

Tehlovo červená, slnečno žltá, mandarinka, šarlátová farba šalátu sa týka teplej palety potvrdzujúcej život. Do kuchyne sú perfektné, najmä ak sa miestnosť nachádza na severnej strane domu a potrebujete v nej iba vytvoriť príjemnú náladu.

Jasné teplé farby, ako viete, majú špeciálnu energiu a charizmu, ktorá je distribuovaná v celej miestnosti. Despondency a únava nebude miesto v kuchyni, kde sa vyrába nábytok a doplnky:

  • červená farba: zlepšuje zdravie, zvyšuje chuť do jedla
  • žltá: povzbudzujúca, zlepšuje imunitu
  • v zelenej farbe: tóny

Hlboké tóny

Je nemožné ignorovať a nehovoriť o zložitých bohatých farbách, ktoré sa tiež často používajú pri navrhovaní modernej kuchyne. Sú to fialová, vínová, čerešňová, grafitová, hviezdna noc (modro-čierna) a ďalšie.

Po prvé: hojné používanie týchto odtieňov sa neodporúča, ak trávite každý deň v kuchyni dlhý čas. Farby sú aktívne svojím spôsobom, sú jemné a tvrdé, majú nejasný psychologický účinok na človeka. Preto, ak je pre vás ťažké prinútiť niekoho z domácnosti umývať riad, môže to byť vina vínovej farby kuchynskej zástery a podvedomie je proti takémuto rozhodnutiu.

Po druhé, ak ste sa napriek tomu rozhodli použiť hlboké odtiene v interiéri kuchyne, nechajte objekty čučoriedkových alebo vínových farieb umiestniť do najsvetlejšej časti miestnosti (napríklad oproti oknu). Takže farba sa otvorí menej dramaticky a nebude vyzerať pochmúrne.

Po tretie: vnútro riedite svetlými odtieňmi a bielymi. V malom množstve tmavých odtieňov v kuchyni bude existovať po dlhú dobu, kým sa nerozhodnete zmeniť situáciu. Ale použité všade, po krátkej dobe spôsobia ostré odmietnutie. Aby ste tomu predišli, mali by ste do kuchyne naplniť iba 30 percent v hlbokých odtieňoch a zvyšných 70 by ste mali dostať do svetlých odtieňov.