Užitočné nápady

9 skutočných spôsobov, ako na dvoch účtoch zmierniť veci v domácnosti od konkrétnych nepríjemných zápachov

Pin
Send
Share
Send
Send


Aj v dome, kde sa vykonáva pravidelné globálne čistenie, sa môžu vyskytnúť zápachy. Aromatické látky z podstielky alebo smetného koša, vôňa plesne alebo huby nie je také ľahké rozoznať.

Po cítení nepríjemného zápachu nie je potrebné bežať do obchodu za drahými prostriedkami na vracanie čerstvosti, je celkom možné sa vysporiadať s našimi vlastnými prostriedkami a improvizovanými prostriedkami. Bude to ešte chladnejšie a žiadne škodlivé chemikálie.

1. Pomalý sporák funguje zázraky

Aby ste nasiakli nepríjemné pachy, ktoré nie sú vlhké, musíte použiť pomalý sporák.

Namiesto blokovania zápachov sprejmi alebo inými umelými príchuťami je lepšie ich úplne odstrániť a nechať iba čistotu a sviežosť. Na implementáciu tohto plánu je potrebné iba pomalý sporák, jedlá sóda a voda.

Najskôr nalejte vodu do pomalého hrnca a potom pridajte tri polievkové lyžice jedlej sódy. Zmiešajte ingrediencie a zapnite pomalý sporák v režime „pomalého pôsobenia“. Odstráňte veko a nechajte tekutinu variť, kým sa nevstrebajú všetky pachy. Hlavnou vecou je zabezpečiť, aby sa voda úplne neodparila a nespálila jedlá sóda. Na zlepšenie účinku takejto prevencie nepríjemných zápachov môžete do vody pridať kúsok citróna, škorice alebo pár kvapiek éterického oleja.

2. Sprej odstráni zápach domácich zvierat

Cez protesty proti uškom nebude nepríjemný zápach.

Pre tých, ktorí majú domáceho maznáčika doma, nie je novinkou, že dom nie je odolný proti nepríjemným zápachom. Môže to byť nehoda s toaletou, dlhá prechádzka vonku alebo dokonca vôňa mokrej vlny, ktorá nie je vždy spokojná s čerstvosťou. Je však dobré, že existuje pomerne jednoduché riešenie tohto bežného problému: je potrebné zmiešať dve časti vody s jednou časťou ústnej vody a celú túto zmes naliať do sprejovej fľaše. Listerín bude obzvlášť účinný, pretože má trvalý zápach.

3. Prídavné žiarovky

Bežné žiarovky sa dajú premeniť na príchute.

Naplnenie domu príjemnou vôňou nie je také ťažké. Hlavná vec, ktorú poznáte, je jednoduchý trik: pre vás by mali fungovať žiarovky. Ak naň nasypete vanilku, keď zapnete svetlo a zahrievate žiarovku, miestnosť sa naplní úžasnou príjemnou vôňou. Hostia nikdy nebudú hádať, kde sa šíri.

4. Dole s zatuchnutou vôňou nábytku

Trochu čistenia a nábytok bude žiariť čisto a vonia sviežo.

Vintage a starožitný nábytok a jednoducho starý, s časom často získava zvláštnu vôňu. Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako vyriešiť tento problém obvyklou domácou ingredienciou. Ocot je potrebné zmiešať na polovicu s vodou a mäkkou handrou, aby ste utreli všetky povrchy. Nepríjemná vôňa rýchlo zmizne. Je lepšie použiť biely ocot, ale aj jablko sa priblíži.

5. Aktivované aktívne uhlie

Jeden z najlepších absorbérov nepríjemných zápachov možno považovať za aktívne uhlie.

Aktívne uhlie má poréznu štruktúru, čo znamená, že dokonale absorbuje pachy a bude vynikajúcim spôsobom, ako sa zbaviť nepríjemných zápachov v dome. Jeho pomoc bude obzvlášť dôležitá na miestach, kde sa môže šíriť silný nepríjemný zápach, napríklad v blízkosti toalety mačky alebo v koši.

6. Sprej na látku

Nie je potrebné míňať peniaze v obchode na drahé chemikálie s chemickými látkami, prirodzenosťou je sila.

Akýkoľvek nábytok má tendenciu absorbovať všetky pachy. Predovšetkým pohovky a stoličky s textilným poťahom. Niekoľko mesiacov po zakúpení, keď si všetci sadnú, a keď deti skočia, zvieratá si ľahnú, nábytok dostane nepríjemný zápach, ktorý sa dá pomerne ťažko rozoznať. Vráťte sa domov a jej vankúše do čistého stavu a potom neustále udržujte sviežosť, pomôže spreju domácej látky. Aby ste to dosiahli, musíte naplniť fľašu vodou, pridať lyžicu jedlej sódy a pár kvapiek obľúbeného éterického oleja. Potom dobre pretrepte a môžete ho nastriekať.

7. Obľúbený čaj nielen v hrnku

Čajové vrecká sú skvelým spôsobom, ako absorbovať nepríjemné pachy.

Čajové sáčky sú vynikajúce na prípravu šálky lahodného horúceho nápoja. Nie je to však všetko, čo môžu urobiť. S pomocou zapáchajúcich tašiek môžete vrátiť príjemnú vôňu do skrinky s oblečením, ak tam niečo stojí. Nepríjemné pachy sa vstrebávajú a vôňa čaju sa šíri.

8. Podložka bez zatuchnutej arómy

Veci po umytí by mali mať iba vôňu čistoty a sviežosti.

Jedným z najbežnejších miest v dome, kde neustále vysoká vlhkosť - práčka. Ak to nie je vyčistené a nie je správne vetrané, začne z neho vychádzať nepríjemný zápach. Tvorí sa kvôli množeniu baktérií a plesní. Jednoduchý postup vám pomôže zbaviť sa: do cyklu prania pri vysokej teplote musíte pridať 2 šálky bielidla. Aby sa predišlo problémom, v budúcnosti je lepšie nechať dvere stroja otvorené, ak sa nič nevymaže.

9. Odstráňte zápach z plastových nádob

Obed bez chuti včerajšieho jedla.

Plastové nádoby sa často používajú v každej kuchyni. Tí, ktorí často používajú kontajnery na raňajky alebo na obed, vedia, že sa pomerne rýchlo preplývajú rôznymi vôňami, ktoré je dosť ťažké umyť. Aby ste sa ich zbavili, pomôžte pomerne jednoduchou technikou: musíte kúsok chleba namočiť do octu a potom ho vložiť do nádoby a zavrieť. Takúto výplň necháme na noc a ráno ju vyhodíme a vypláchneme nádobu. Vôňa je preč!

Pin
Send
Share
Send
Send