Užitočné nápady

Ako vybaviť kuchynskú plochu 4 štvorcových. m od nuly

Pin
Send
Share
Send
Send


Kuchynská plocha iba 4 štvorce. m nezvyčajne malé aj pre Chruščov. Na tak malú plochu je ťažké umiestniť všetko, čo potrebujete, ale v skutočnosti je to možné. Hlavnou vecou je venovať pozornosť detailom a starostlivo naplánovať všetky fázy usporiadania - počnúc opravou priestorov až po výber záclon. V tomto článku nájdete úplného sprievodcu dizajnom s praktickými tipmi, skvelými nápadmi a výberom 50 interiérových fotografií pre inšpiráciu.

Farebný rozsah

Najjednoduchší a najúčinnejší spôsob vizuálneho zväčšenia malej kuchyne je ozdobiť väčšinu interiéru v jasných farbách, napríklad v bielej, krémovej, svetlo šedej a svetlo béžovej.

Ak chcete vizuálne uľahčiť rozmerné slúchadlá, ozdobte steny tak, aby sa zhodovali s fasádami. Potom sa zdá, že sa nábytok rozpustí vo vesmíre.

Ale ak chcete dosiahnuť super efekt, odporúčame vám umiestniť stávku na bielu farbu a zariadiť pre ňu aspoň steny a kuchynský set. Takže môžete vizuálne „tlačiť“ steny, „zdvíhať“ stropy, pridávať svetlo a robiť masívny nábytok menej ťažkopádnym. Mimochodom, biela farba je celkom praktická a ešte menej známok ako tmavé odtiene (okrem svetlých tkanín).

Návrh kuchyne 4,7 metrov štvorcových. m

Návrh kuchyne 4,7 metrov štvorcových. m

Nebojte sa premeniť kuchyňu na nemocničné oddelenie. Trik je v tom, že ak si ako hlavnú farbu vyberiete mäkký a mierne teplý odtieň bielej (napríklad farbu pečeného mlieka, farbu vaječných škrupín atď.) A tiež spolu spojíte zaujímavé materiály a textúry, bude aj útulný a monochromatický interiér. nažive.

Dodatočná jedna alebo dve farebné alebo tmavé prízvuky tiež zmiernia pocit sterility. Tmavé farby dokonca pomáhajú „zväčšiť“ priestor. Napríklad čierna zástera na pozadí bielych fasád náhlavnej súpravy by pravdepodobne „prepadla“, čo by poskytlo priestorový objem a hĺbku.

Kuchyňa v štúdiu v Khrushcheve, premenená na štúdio

Bytový plán pred a po oprave

 • Zväčšenie kuchyne v dôsledku priľahlých miestností presunutím priečky je optimálnym riešením, keď je potrebné a dôležité oddelenie miestností.

Majte na pamäti, že každá obnova si vyžaduje koordináciu.

Opravy, dekorácie a drobné úpravy priestorov

Vybavením svojej detskej kuchyne od nuly si osvojte nasledujúce nápady pre malé, ale veľmi užitočné prepracovanie:

 • Ak nie je kuchyňa splynovaná a ste pripravení ju čiastočne kombinovať s obývacou izbou alebo predsieňou, vzdajte sa výkyvných dverí alebo aspoň pohnite pántami tak, aby sa otvárali smerom von, ako je to znázornené na nasledujúcej fotografii.

Oblúk v kuchyni v Chruščov

 • V splynovanej kuchyni nebude trik s otvorenými dverami fungovať, podľa pravidiel SNiP sú dvere určite potrebné. Našťastie to môže byť akékoľvek, takže odporúčame nahradiť bežné krídlové dvere posuvnými alebo skladacími („harmonika“).

 • Existuje aj iná metóda - presun dverí a jeho zúženie, pretože často sú niekedy veľmi dôležité aj tucet centimetrov.
 • Parapet v 4-metrovej kuchyni by nemal stáť zbytočne, musí sa uviesť do činnosti. Napríklad ju môžete vložiť do kuchynskej sady a vybaviť zásuvkami alebo ju zmeniť na barový pult. Ak to chcete urobiť, v procese opravy musíte zdvihnúť alebo znížiť okno o jednu úroveň spodnou vrstvou headsetu a nainštalovať stolovú dosku.

Teraz sa porozprávajte o cieli. Keď je kuchyňa veľmi malá, je dôležité, ako je podlaha položená a steny sú dôležité. Dokončenie podlahy so širokými a dlhými doskami, ako aj obloženie stien tapetou veľkou a svetlou potlačou tak „zjednú“ už aj tak malý priestor. Ale správny povrch pomôže skvele rozšíriť.

 • Podlaha by sa mala ukladať diagonálne (to platí pre dlaždice a laminátové a parketové podlahy a podlahové dosky) alebo cez kuchyňu (ak je úzka). V pokuse alebo v rybej kosti sa dáva prednosť vrstveniu.
 • Ak sú steny veľmi pokrivené a nechcete obetovať vzácne centimetre kvôli ich vyrovnaniu, odporúčame pokleitové štrukturálne tapety (je možné maľovať). Reliéf takejto tapety spôsobí, že kvapky a zakrivenie budú menej viditeľné.
 • V ideálnom prípade je najlepšie maľovať stenu iba jedným tónom. Je praktický a krásny a je vhodný na zväčšovanie veľkosti mini-kuchyne.
 • Ak má kuchyňa výšku stropu iba 2,5 - 2,6 m, má zmysel usporiadať jednu alebo dve steny s tapetou so zvislými pruhmi, zvislým vzorom alebo kosoštvorcom.

Dizajnový projekt malej kuchyne v Chruščovi s pruhovanou tapetou

 • V úzkej kuchyni však vodorovné čiary a kľukaté čiary fungujú dobre (pozri fotografiu nižšie). Môžu sa kresliť nezávisle maskovacou páskou podľa princípu šablóny.

Chevron na stene

 • Po prilepení na jednu zo stien tapiet s obrazom cesty smerujúcou do diaľky (alebo na akýkoľvek iný obrázok s perspektívou) máte istotu, že oklamáte svoju vlastnú víziu a kuchyňa bude vyzerať väčšia. Hlavná vec je navrhnúť zvyšok stien a interiér ako celok so zdržanlivosťou a minimalizmom.

 • Ďalším trikom na oklamanie oka je zdobenie stien veľkými zrkadlami. Čím väčšie je zrkadlo, tým efektívnejšie. Celoplošné zrkadlo premení 4 štvorce vašej kuchyne na všetkých 8 metrov štvorcových. m. Ak zrkadlíte stenu oproti oknu, potom bude svetlo v miestnosti viac.

Pozrite si aj naše ďalšie materiály:

Kuchynská súprava

Kuchynská súprava v kuchyni 4m2. m môže byť postavený iba lineárne alebo, ak sa pokúsite, potom v tvare G.

 • Po zostavení kuchyne lineárne je možné chladničku premiestniť na inú stenu a skladovací systém je možné doplniť poličkou na kolieskach (verte mi, je priestrannejšia, ako sa zdá) alebo malou skrinkou so zásuvkami.

Interiér malej kuchyne v Chruščov

Kuchyňa s pojazdnou poličkou

 • Rohová kuchyňa zaberie viac miesta, ale tiež pojme viac skrinky a povrchy na prípravu jedla. Vďaka inštalácii parapetu (stane sa písmenom D) alebo zníženej hĺbke bočnice môžete ušetriť miesto s rozložením v tvare L. Ak je strana náhlavnej súpravy, ktorá sa nachádza blízko dverí, nielen zúžená, ale aj zúžená (pozri fotografiu nižšie). Takže priechod do kuchyne bude voľnejší. A ešte jedna rada - je žiaduce nechať jednu zo stien bez nástenných skriniek, potom sa kuchyňa nebude zdať preplnená.

Rohová sada so skosenou bočnou stenou

 • Ak chcete naplno využiť potenciál kuchyne s veľmi malou plochou, musíte použiť jej výšku. Preto vám dôrazne odporúčame navrhnúť náhlavnú súpravu až po strop. V hornom poschodí môžete skryť kanál a uložiť veci, ktoré často nepoužívate. Mimochodom, vysoká súprava headset je dobrá a skutočnosť, že jej vrchná časť sa nemusí utierať z prachu.

 • Popri vrchnej časti náhlavnej súpravy je možné do soklov integrovať zásuvky aj na odľahlé miesto na ukladanie malých vecí.

 • Ak chcete nechať viac priestoru pre kuchynský nábytok (vrátane jedálenskej skupiny), môžete chladničku vytiahnuť úplne do chodby. To nie je príliš pohodlné, ale niekedy je to len nevyhnutné.

Okrem týchto dvoch rozložení pre štvorcové kuchyne sú k dispozícii a najpohodlnejšie, ale pôsobivé vo veľkosti písmena U. Ak chcete takto postaviť náhlavnú súpravu na 4 štvorcoch, musí byť jedáleň opustená a vytiahnutá napríklad v priloženej obývacej izbe alebo nahradená barovým pultom vyrobeným na báze okenného parapetu (ktorý je zabudovaný do náhlavnej súpravy v tvare U). Pretože priechod medzi stranami písmena P musí byť najmenej 90 cm, je možné a potrebné zabudovať okennú parapet do náhlavnej súpravy a zúžiť jednu alebo dve bočné steny a s výhodou skosiť v rohoch.

Pokiaľ ide o dizajn kuchyne, odporúčame zvoliť fasády bez panelov, prípadne aj bez úchytiek. Lesklé fasády (pozri fotografiu) alebo dvere so sklenenými vložkami sú perfektné, pretože odrážajú svetlo a uľahčujú interiér.

zariadenie

Na to, aby bola pracovná plocha 4 metre vybavená a kompaktná a funkčná, musí byť vybavená mini-formátom.

 • Pre rodinu 3-4 osôb je vhodná úzka umývačka riadu so šírkou 45 cm, pre dvojhry a páry je možné zakúpiť ešte užšiu PMM - šírku 35 - 40 cm.

 • Chladnička by mala byť tiež úzka. Vzhľadom na svoj vysoký „rast“ bude dosť priestranný.
 • Varná doska s tromi horákmi - ideálna pre rodiny s deťmi. Ak v byte býva jeden alebo dvaja ľudia, môžete si vybrať sporák s dvoma horákmi.
 • Pec môže byť malá a rúry sú tiež dobré, ktoré môžu fungovať aj ako mikrovlnná rúra.

Je dôležité, aby bolo všetko vybavenie zabudované, pretože čím homogénnejšie budú všetky fronty, tým čistejší a ľahší bude interiér.

Obedová skupina

Možnosti usporiadania jedálenského priestoru v kuchynskej oblasti 4m2. Nie je toľko metrov. Koniec koncov sa tu zmestia iba veľmi malé stoly a kompaktné stoličky.

 • Stôl je najlepšie zvoliť štvorcové alebo obdĺžnikové, skladacie, posuvné alebo so skladacími krídlami. To znamená, že by sa malo dať ľahko zmeniť, napríklad z dvojitého stola na štvormiestny.
 • Mobilnejšie verzie stola pre kuchynský kút: bar, konferenčný stolík alebo skladacia doska. Mimochodom, barový pult alebo skladací stôl môžu byť vyrobené na báze parapetu.

 • Stoličky sú ľahké a funkčné. Napríklad stoličky, skladacie stoličky, neviditeľné stoličky (vyrobené z polykarbonátu) alebo lavičky. Tieto sú dobré tým, že majú pod sedadlom zásuvky a nevyžadujú si za nimi rezervu priestoru.

osvetlenie

Osvetlenie z jedného centrálneho lustra, ktoré vytvára tlmené svetlo s ostrými tieňmi - to je to najhoršie, čo sa môže stať pri malom priestore. Ak chcete, aby kuchyňa vyzerala priestranne, svetlo a útulne, použite namiesto jediného stropného svietidla niekoľko bodových miest alebo pár nástenných svietnikov. Luster sa najlepšie obesí nie v strede miestnosti, ale priamo nad stolom. A samozrejme nezabudnite na osvetlenie nábytku v pracovnej oblasti.

Interiér kuchyne 4 štvorcový. m

výzdoba

Vo výzdobe kuchynskej oblasti 4 štvorcových. meter by sa nemal uniesť, pretože množstvo malých častí vytvorí pocit zmätku a neporiadku. Nie je však možné obísť sa bez dekorácie, pretože práve dekor vytvára interiérový vzhľad domu a odráža vkus majiteľov. Odporúčame vám, aby ste sa obmedzili iba na nástenné hodiny, živé rastliny, pár nástenných panelov alebo plagátov, cukrovinky alebo vázu s ovocím na stole. A nezabudnite venovať pozornosť výberu jedál a textílií. Mali by zapadať do interiéru vo farbe a štýle.

Pokiaľ ide o dizajn okien, najlepšou voľbou by boli krátke a stručné modely záclon, napríklad rímske alebo rolety, krátke záclony vyrobené z mäkkej tkaniny, žalúzie a záclony-kaviarne. Ak okná kuchyne majú výhľad na severnú stranu a je tu nedostatok denného svetla, je lepšie nechať okno bez záclon.

Pin
Send
Share
Send
Send