Užitočné nápady

15 praktických a štýlových mini-šatní, ktoré sa zmestia aj pre malý byt

Pin
Send
Share
Send
Send


Štandardným výhľadom do šatne je samostatná miestnosť, v ktorej visia desiatky značkových odevov. Ale v našej realite implementovať takúto myšlienku viac ako problematickú.

Koniec koncov, väčšina akútne pociťuje nedostatok štvorcových metrov. Napriek tomu však zostáva potreba umiestnenia odevov a doplnkov. Pohodlne zariadiť veci aj v malom byte v mini-šatni.

Zdieľame najpraktickejšie a najzaujímavejšie nápady.

1. Úschovňa, ktorá prestala byť skladom nepotrebných vecí

Šatňa v komore.

Niektoré apartmány majú skladovacie priestory, ktoré sa používajú na ukladanie sezónnych predmetov a výrobkov. Ale použitie špajze môže byť racionálnejšie. Navyše jej premena na malú šatňu pre odborníkov nebude náročná.

2. Racionálne využitie priestoru okolo dverí

Neobvyklé umiestnenie šatne.

Okolo dverí sa ľahko nachádza nielen veľa otvorených políc a vešiakov, ale aj zatvorené zásuvky. Ktorú možnosť si vybrať, záleží na jej vlastníkoch na majiteľovi bytu.

3. Oddeľte mini zónu za dverami.

Šatňa v obývacej izbe.

Oddelenie malého priestoru na usporiadanie obývacej izby priamo v izbe je jednoduchý, ale praktický nápad. Pre väčšie pohodlie používajte posuvné dverové priečky v malej miestnosti. Ak je miestnosť stredne veľká, môžete zostať na hojdacích dverách. Nezabúdajte však, že posuvné dvere budú dodatočne trvať 10 - 15 cm a na otvorenie krídlových dverí budete potrebovať asi 70 - 80 cm voľného priestoru pred nimi.

4. Tvorba rohov užitočnými.

Uhlové umiestnenie mini šatne.

Rohová šatňa je oveľa praktickejšia ako rohová šatňa. Zaberajú približne rovnakú plochu v obytnom priestore. Rohová malá šatňa však bude priestrannejšia. Okrem toho, taký nábytok - rozumný nápad vyplniť rohy, ktoré sú často prázdne.

Šatňa pri vchodových dverách.

Napríklad v lakonickom interiéri chodby, navrhnutom v škandinávskom štýle, by bolo vhodné umiestniť šatňu s otvorenými policami. Viacfarebné veci v dohľade, oživia situáciu. Táto šatňa bude vynikajúcim riešením pre úzku predsieň alebo chodbu, menšiu stenu prázdnu.

6. Mini skrine pod schodmi

Mini skrine pod schodmi.

Niekedy sa stáva, že malé obydlie má rebrík. Priestor pod ním sa často mení na tmavý roh, kde sa hromadia nepotrebné veci. Ale namiesto nich je omnoho primeranejšie umiestniť malú šatňu pod schody.

7. Za oblasťou

Malá šatníková skriňa v spálni.

Stacionárna sádrokartónová stena oddeľujúca šatňu od zvyšku obytného priestoru je univerzálnym riešením. Harmonicky sa vojde do interiéru a nevyčnieva zo zvyšku predmetov. Stena môže byť vytvorená ako plnohodnotná - od podlahy po strop a nízka - vo forme priečky.

8. Roh nie je prázdny

Rohová malá šatňa.

Prázdny roh možno premeniť na malú, ale priestrannú šatňu. Aby nevyzeral príliš masívne a vizuálne nezmenšoval priestor, objednajte si dvere z priesvitného materiálu. Okrem toho to pomôže čiastočne vyriešiť nedostatok prirodzeného osvetlenia v malej rohovej šatni.

9. Štýlové otvorené police

Malá šatňa s policami.

Kto povedal, že veci sa musia skrývať za zatvorenými dverami šatníka alebo šatne? High-tech police vyzerajú štýlovo a výstižne. Táto šatňa môže byť umiestnená v akejkoľvek miestnosti. Aby situáciu nepresne neurčila, postarajte sa o nákup rovnakých ramienok, krabíc, poťahov na vrchné ošatenie.

10. Za čelom postele

Malá šatňa v spálni.

Úzka spálňa môže byť pre jej majiteľov skutočným problémom. Ale iba pre tých, ktorí sa rozhodli rozdeliť malý priestor za čelo postele pomocou oddielu. Aby takáto mini-šatňa vyzerala štýlovo, prepážka by mala byť o niečo širšia ako čelo postele, takže do šatne na oboch stranách postele sú dva východy.

11. Útulný dámsky kútik

Neobvyklá šatňa.

Byt, v ktorom má pre každého člena rodiny osobný kútik - najpohodlnejší a najobľúbenejší. Praktickým riešením by bolo rohové otvorené skrine v kombinácii s mini-budoárom. Stačí urobiť priestor na zrkadlo na stene a nájsť elegantnú stoličku.

12. Vertikálne využitie priestoru

Nápad pre byty s vysokými stropmi.

Pohyb nahor v procese ovládania priestoru je pre malé byty obojstranne výhodnou technikou. Zabezpečenie malej šatne tiež nie je výnimkou. Myšlienka je pre tých odvážnejších: police a vešiaky sú inštalované pod veľkou horizontálnou priečkou a nad ňou je miesto na odpočinok. Môžete ho implementovať v štandardných apartmánoch, ale najpohodlnejším spôsobom je mať mini šatňu v interiéri s vysokými stropmi.

13. Úzka šatník namiesto vnútornej steny.

Obliekanie ako nápad na územné plánovanie.

Dokonca aj malý štúdiový byt vyžaduje starostlivé územné plánovanie. Otázka rozdelenia obytného priestoru na zóny je tiež dôležitá, ak jedna miestnosť plní niekoľko funkcií - napríklad obývacia izba a spálňa. Oddelenie jednej funkčnej oblasti od druhej sa ukáže pomocou úzkej mini-šatne. Ale aby to bolo praktické, nezabudnite, že jeho minimálna šírka je najmenej 70 cm.

14. Šatňa s výhľadom na ulicu

Malá šatňa okolo okna.

Priestor okolo okna je často nespravodlivo zabudnutý z hľadiska jeho racionálneho využívania. Prázdne a blízke rohy. Neobvyklým riešením je vybavenie malého šatníka v tvare P alebo L blízko okna. Výrazne oživuje interiér a zároveň je najfunkčnejší. A po rozšírení parapetu je možné vytvoriť útulné miesto pre súkromie.

15. Priestranné výklenky

Racionálne využívanie výklenku.

Výklenky sa tradične vnímajú ako negatívna charakteristika životného priestoru. Ale spojením fantázie môžete z nich získať maximum. Napríklad, keď máte zabudovaný výklenok do šatníka. Ak je výklenok úplne plytký, šatňa sa môže mierne rozšíriť za rovinu steny.

Pin
Send
Share
Send
Send