Užitočné nápady

Potom umyť vyblednuté veci: tipy pre hostesky

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď sú vyčerpané populárne spôsoby riešenia tohto problému, hostesky sa uchýlia k používaniu odstraňovačov škvŕn, bielidiel a fixačných prostriedkov. Takéto chemikálie pomáhajú účinne obnoviť rozmaznanú položku. Na to, aby oblečenie vyzeralo skôr, musíte použiť osvedčené tipy. Pri odpovedi na otázku, ako vyprať vyblednuté veci, použite navrhované tipy.

Problémy s bielym ľanom

Farbenie bielizne inými farbami pri praní je často výsledkom nesprávnej interpretácie štítkov. Ak je naznačené, že je potrebné ich umyť vo vode s určitou teplotou, je lepšie postupovať podľa týchto pokynov. Keď do práčky naložíte odevy rôznych farieb, hosteska riskuje, že sa pri odchode pokazí veci.

Okrem toho sa samotní výrobcovia často dopúšťajú chýb a na etikete neuvádzajú vlastnosti látky. Niektoré veci môžu byť natreté nekvalitnými materiálmi - v dôsledku toho sa po praní vyskytnú incidenty.

Jedným z hlavných problémov tohto plánu je roztavenie bielych vecí. Krásne snehovobiele šaty a blúzky sa môžu okamžite zmeniť na výrobky maľované vo všetkých farbách dúhy. Výsledkom je rozmaznaná nálada a peniaze hodené vetru na oblečenie.

Tu je niekoľko spôsobov, ako prať vyblednuté biele prádlo:

 1. Na pranie bielych obrusov a plachiet, ako aj veľkých kusov odevov vyrobených z bielej látky ich uvarte v vedre. Pre istotu v akciu pridajte do kúskov vody mydlo. Pred použitím tejto metódy si prečítajte štítok s pokynmi na pranie. Ak plánujete trávenie blúzok a bielych nohavíc, vyberte si správnu teplotu vody, ak sa tým nechce poškodiť blesk a doplnky.
 2. Veci z jemnej textílie sa môžu prať pomocou peroxidu vodíka v kombinácii so sódou. Vezmite 1 polievkovú lyžicu. l. sóda a peroxid, pridajte 2 litre vody. Vyblednuté veci vložené do zohriatej kvapaliny na 10 minút.

 3. Nechajte pôsobiť 3 hodiny.
 4. Opláchnite odev vodou a podľa potreby ho umyte práškom, aby ste odstránili zápach.

Ak chcete opraviť farbu: 1 lyžička. amoniak sa pridá do 10 litrov vody a hodí sa tam aj nejaký prací prostriedok na umývanie rúk. Bielizeň sa vloží do tekutiny a niekoľkokrát sa prepláchne. V poslednom stupni sa k roztoku pridá ocot, ktorý odstraňuje zápach amoniaku.

Chemikálie na vyriešenie problému

V ére rozvoja vedy a zavádzania nových vylepšených receptúr sa pre hostesky oveľa ľahšie vrátilo originálny vzhľad oblečenia. Odstraňovače škvŕn sa dnes používajú na obnovenie vyblednutých vecí - účinne bojujú aj so starými škvrnami. Fixátory farby látky sa používajú na to, aby zabránili farbe iného prádla a špeciálne vložky chránia odev pred nežiadúcim farbením.

Odstraňovače škvŕn

Tieto nástroje sa osvedčili v oblasti odstraňovania škvŕn, okrem toho odvádzajú vynikajúcu prácu s rozvodmi po vyblednutí vecí. V prípade bielych odevov je vhodné použiť bielidlo, ale pred použitím skontrolujte zloženie a označenie na tkanine. Čítanie odporúčaní výrobcu chemického činidla nebude zbytočné: v prípade bielych textílií označte „bielu“ ikonu a pre farbu - „farbu“.

V produktovej rade takých známych značiek ako Vanish, Komet, Ace a Amway nájdete efektívne nástroje pre biele aj viacfarebné prádlo. Pridávajú sa počas umývania rúk vo fáze namáčania alebo praním v práčke priamo do bubna.

V prípade, že iba časť bielizne vybledne, bolo by lepšie nanášať bielidlo iba na neho a vydržať 10 až 15 minút, potom opláchnuť a umyť práškom. Keď sú všetky metódy vyčerpané, nemali by ste vyhodiť oblečenie - dnes existuje veľa čistiacich prostriedkov, ktoré pomôžu obnoviť pôvodný vzhľad bielizne.

Vyberače farieb

Veľa inzerovaných výrobkov vo väčšine situácií nepomôže opraviť farebnú škálu oblečenia. Niektoré zafixovacie prostriedky môžu bielizeň dokonca zničiť alebo ešte viac roztaviť.

Drahé neznamená efektívne. Prostriedky na fixáciu bielej farby dokážu odtiene tmavších odtieňov. Najlepšie odporúčame triediť bielizeň pred praním, ako aj vyššie uvedenú metódu fixácie farby tekutým amoniakom.

Špeciálne servítky

V súčasnej dobe sú obrúsky proti topeniu považované za prijateľné a pohodlné. Predávajú sa v akomkoľvek hardvérovom obchode a účinok akcie je jednoducho úžasný. Ak chcete použiť túto metódu, zakúpte si obrúsky a postupujte podľa týchto krokov:

 1. Do práčky vložte bielizeň akejkoľvek farby, dokonca bielej.
 2. Rozbalené obrúsky vložte priamo do bubna. V závislosti na množstve bielizne a rozdielnosti farieb, servítky budete potrebovať až 3 kusy ...
 3. Spustite práčku na pranie.

Podstata čistenia obrúskami je nasledovná: ak sa niečo začne natierať vodou, vložka ju absorbuje. Vďaka tejto rozpočtovej možnosti zachovať farbu veci a opraviť ju sa tieto zariadenia stali obľúbenými medzi hosteskami.

Ako opraviť farbu oblečenia ľudových prostriedkov?

Keď sa kúpi nová vec, ale stále existujú pochybnosti o kvalite farbenia materiálu, odporúča sa pred prvým praním dodržať postup fixácie farby. Po skončení podujatia oblečenie nevyfarbí iné veci a dá sa ľahko prať iným oblečením.

Ľudové lieky sú metódy testované podľa času a skúseností našich babičiek. Tu je ich niekoľko:

 • Sóda a soľ, rozpustené v vedre s vodou v rovnakých pomeroch, si dokonale zachovávajú farbu. Pripravte riešenie a ponorte do neho nové veci. Tkaninu nechajte 2 hodiny a potom ju opláchnite. Zostávajúca voda sa môže zafarbiť, preto je potrebné ju opláchnuť, kým nebude voda čistá.

 • Ocot a voda tiež fixujú farbu. Pri 10 litroch teplej vody pridajte 3 lyžice. l. 9% ocot. Vďaka namáčaniu bielizne v takomto riešení časom nezmizne, ale naopak - bude jasnejšia.

Tieto metódy sú všeobecne dostupné a nie sú drahé. Použiť ich môže a malo by, ak nová vec má svetlé farby: červená, modrá, oranžová. Pred namočením sa uistite, že ste si preštudovali zloženie látky a teplotu povolenú na pranie.

Tipy pre domácnosť

Skúsené ženy v domácnosti poznajú všetky podrobnosti o úspešnom praní, nezabudnite však na jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu udržať oblečenie vo forme, v ktorej boli zakúpené:

 1. Všetko prajte až po triedení bielizne. Farby jedného tónu sa dajú bezpečne vložiť do bubna, ale také kombinácie, ako je červená a modrá, by sa nemali robiť. Je lepšie roztriediť rovnomernú bielizeň, aj keď je možné prať oblečenie rovnakej farby spoločne.
 2. Nezabudnite fixovať farby látky pred prvým praním pomocou opísaných metód.
 3. Bielizeň by sa nemala sušiť na priamom slnečnom žiarení: odev teda horí a stmavuje.

Nezanechajte zúfalstvo, ak bielizeň praskla a získala farebné škvrny. Toto nie je dôvod vyhodiť vaše obľúbené veci. Ak chcete problém vyriešiť, použite lepšie tipy.

Pin
Send
Share
Send
Send