Užitočné nápady

Prečo potrebujete špongiu v chladničke a 9 ďalších tipov na jej použitie, ktoré nesúvisia s čistením

Pin
Send
Share
Send
Send


Špongia - multifunkčný nástroj na obnovenie poriadku v mnohých izbách domu. Je nevyhnutná v kuchyni a v kúpeľni, pomáha odstraňovať obzvlášť škodlivé škvrny a umývať špinu z topánok.

Akonáhle bude na rade, ustúpi novému au pair. Nemali by ste sa však ponáhľať a vyhodiť starú špongiu do popelnice. Dokáže urobiť viac ako jeden dobrý skutok v prospech pohodlia, pohodlia a dobrej nálady.

1. Ochrana podláh

Ak špongia nepôjde do odpadkového koša, na podlahe nebudú škrabance.

Nohy nábytku môžu spôsobiť veľa poškodenia podlahy, ak sa o vhodnú ochranu vopred nestaráte. V obchode si samozrejme môžete kúpiť špeciálne kruhy plsti, aby ste ich umiestnili pod nohy nábytku a zabudli na skúsenosti. Ale prečo mrhať peniazmi, ak môžete iba rezať podobné substráty zo starej nepotrebnej špongie? Strihajte a prilepte na spodnú časť nôh, aby ste sa nestratili.

2. Opakovane použiteľné vrecko na ľad

Takýto vynález je užitočný v každodennom živote a na dovolenke.

Ak potrebujete udržiavať teplotu jedla na pikniku alebo pripevniť k poraneniu vrecko na ľad, na to je lepšie použiť špongiu. Normálny ľad je ťažký a rýchlo sa topí, šíri sa vodou, ale zamrznutá špongia s vodou udrží teplotu na omnoho dlhšie. Môže sa používať opakovane, pretože keď sa ľad roztopí, špongia znovu absorbuje vodu a môže sa poslať späť do mrazničky. Musíte len vložiť položku do uzatvárateľnej tašky.

3. Polievanie rastlín

Ideálny drenážny systém pre väčšinu rastlín.

Nie je žiadnym tajomstvom, že špongia má vynikajúce absorpčné vlastnosti. Sú to tí, ktorí budú užitočné pre tých, ktorí radi pestujú izbové rastliny doma. Špongiu je potrebné položiť na spodnú časť nádoby, zakryť ju zeminou a zasadiť ju na vrch. Možno budete musieť rezať špongiu, aby zodpovedala tvaru spodnej časti hrnca. Teraz tak jednoduché odvodnenie absorbuje všetku prebytočnú vlhkosť, ktorá vedie do koreňového systému rastliny. Korene nikdy nehnijú!

4. Opatrné skladovanie

Špongia môže tiež pôsobiť ako substrát pre krehké predmety.

Je možné efektívne použiť staré alebo zbytočné špongie ako tesnenie na uloženie krehkých predmetov. Napríklad ozdoby na vianočné stromčeky, poháre alebo iné pokrmy, figúrky. Špongie sú flexibilné a mäkké, čo ich robí ideálnymi pre túto úlohu. Tento spôsob skladovania je užitočný, keď potrebujete vyčistiť nepotrebné veci v skrini alebo keď sa pohybujete, keď potrebujete rýchlo zabaliť krehké predmety, ale nechať ich neporušené.

5. Špongiu v chladničke

V chladničke môže špongia hrať rozhodujúcu úlohu pri zachovaní čerstvosti a chuti.

Ak ovocie a zelenina v chladničke rýchlo zmäknú, zhnijú alebo zmiznú, je čas použiť tajnú zbraň. Môžete skúsiť dať špongiu do chladničky v priehradke s čerstvým ovocím a zeleninou. Ovocie sa príliš nezaujíma o vlhkosť, takže ak je nadmerná, môže sa začať rýchlejšie kaziť a plesniť.

Špongia absorbuje prebytočnú vlhkosť a chráni tak výrobky pred rýchlym poškodením. Nestačí len vložiť špongiu do chladničky, musíte ju tiež pravidelne stlačiť do umývadla, aby ste zabránili rovnakému účinku nadmernej vlhkosti.

6. Pôvodné umenie

Nebudete veriť tomu, koľko detskej rozkoše môžete získať jednoducho pomocou zbytočných špongií.

Aké zábavné a vzrušujúce je robiť s deťmi alebo vnúčatami niečo originálne! Jednou z týchto aktivít je experimentovať s bežnými domácimi hubkami. Nožnice môžete vystrihnúť ľubovoľnými figúrkami a potom ich použiť ako improvizovanú šablónu na maľovanie farbami. Skvelé na daždivý alebo nudný deň, do ktorého môžete pridať veselosť. A stále z húb je veselé robiť rôzne zábavné hračky, huby s viacfarebnými vrstvami sa ukážu ako mimoriadne nezvyčajné.

7. Bezbolestné odstránenie tapety

Odstráňte tapetu a pomôžte mokrej špongii.

Potrebujete odstrániť starú tapetu počas opravy, ale nemôžu byť? Nerobte si starosti, je čas ísť na starú špongiu. Pre tento život hacking, musíte zmiešať trochu teplej vody a aviváže, a potom namočte špongiu s touto zlúčeninou. Po stlačení, odstránení prebytočnej vlhkosti je potrebné tapetu utrieť. Tento postup pomôže oslabiť účinok lepidla a tapeta sa bude pohybovať rýchlejšie.

8. Rastúce klíčky

Špongiová porézna štruktúra je ideálnym médiom na klíčenie semien.

Pre tých, ktorí radi záhradu alebo pestovanie malých plantáží rastlín na parapete, tento život hack sa hodí v pravý čas. Musíte položiť vlhkú špongiu na tanier a naliať semená, ktoré chcete rýchlo klíčiť. Nemôžete dať príliš silné, musíte medzi jednotlivými semenami ponechať dostatok priestoru. Aby sa dosiahla optimálna teplota, špongia so semenami by sa mala pokryť sklenenou doskou hore nohami. Budúce rastliny budú teda teplejšie a ľahšie. Vylepšenú škôlku umiestnite na parapet alebo na iné svetlé miesto.

9. Veľká kefka na štetiny

Čistý a uprataný šatník.

Špongia veľmi dobre zbiera zvieracie chlpy, klky a prach z akejkoľvek látky. Aby ste jemne odstránili prebytočnú chmýří zo svetrov, musíte použiť hrubú stranu špongie. Stačí len jemne utrieť látku, po ktorej bude sveter alebo iné oblečenie opäť vyzerať dokonale.

Pin
Send
Share
Send
Send