Užitočné nápady

Nie je ťažké vyčistiť doskovú mriežku!

Pin
Send
Share
Send
Send


Jar je rozkvet prebudenia z hibernácie! A na hosteskách sa tento čas tradične spája s obnovením poriadku v byte: umývanie okien, čistenie balkóna, demontáž zimných usadenín.

A my dnes urobíme čistenie kachlí od sadzí. Iste, kachle musíte vyčistiť každý deň. Je hygienickejší a nie je časovo náročný. Ale kvôli rôznym okolnostiam to nie vždy funguje.

Ak hovoríme o plynovom sporáku, potom je jeho najzraniteľnejším miestom samozrejme gril.

Na čistenie grilu musíte vziať do úvahy materiál, z ktorého je vyrobený:

Liatinový rošt

 • Tento materiál je dosť rozmarný. Netoleruje intenzívne trenie s abrazívami. S ich nepretržitým používaním sú liatinové tyče tenké a krehké. Je tiež zlý nápad odraziť spálenie od niečoho solídneho, pretože liatina sa môže jednoducho rozdeliť. Umývanie je tu neúčinné. Ale vieme, že liatina dobre toleruje vysoké teploty a nebojí sa otvoreného ohňa. Stačí spáliť gril na ohni. Potom zvyšok vydrhnite kefou. Všimnite si, že vôňa je dosť silná.
 • Ďalším spôsobom - pomocou parného kúpeľa, vody a octu. Rošt musí byť inštalovaný nad parou, voda by mala byť doplnená ocot a čistiacim prostriedkom. Keď sa sadze odparia, môžu sa ľahko odstrániť tuhou kefou.
 • Stále je možné nasadiť čistič na znečistený gril. Ak chcete určitý čas udržať, odstráňte stopy tečúcich sadzí pod tečúcou vodou a utrite dosucha.
 • Existujú experimentári, ktorí na čistenie kachlí použili umývačku riadu. Pevnosť prúdu v ňom je taká, že sadze sa odstránia v priebehu niekoľkých minút.

Oceľový gril

 • Takáto mriežka je veľmi trvanlivá a čistí ju len pre potešenie. Oceľ vydrží absolútne všetko, vrátane čistenia práškami, bez obáv a škrabancov. Akýkoľvek čistiaci prostriedok, bez ohľadu na jeho agresivitu, tiež nie je desivý. Nagar z takejto mriežky sa dá oškrabať kovovou kefou.

Smaltovaná mriežka

Smalt nie je taký odolný ako oceľ, takže pri čistení takejto mriežky sa musí postupovať opatrne.

 • S takýmto grilom a sporákom je najlepšie odstrániť všetky zvyšky jedla ihneď po varení.
 • Spracovanie v umývačke riadu.
 • Pred čistením sa odporúča smaltovaný rošt napariť a potom opláchnuť vodou s prídavkom sódy.
 • Používajte špeciálne čističe rúry.
 • Smalt sa tiež dobre čistí pomocou kaše práškového čistiaceho prostriedku s obyčajnou horčicou.
 • Malé a nie staré znečistenie je možné odstrániť melamínovou špongiou.

Prehľadčistiace výrobky

V obchodoch s domácimi chemikáliami sa v súčasnosti predstavuje obrovský výber rôznych čistiacich prostriedkov do kuchyne. Ich zloženie a vstupné látky sú rôzne. Niektoré z nich sú bezpečné a tiež nezdravé.

O niektorých z nich sa dozvieme:

 • Faberlic ponúka biologicky odbúrateľný gél. Hlavnou účinnou látkou je hydroxid sodný. Je to špeciálny gél na čistenie kovových a keramických povrchov. Dobre odstraňuje nielen uhlík, ale aj hrdzu. Aplikujte bežnou špongiou. Čas sa postavte, v závislosti od znečistenia.

 • Odstraňovač mastnoty Frosch od nemeckého výrobcu je dobrým pomocníkom hostesiek v kuchyni. Obsahuje tukové rozpúšťadlo a je šetrný k životnému prostrediu. Obsahuje sódu a rastlinné prísady. Naneste na kontamináciu striekacou pištoľou. Obzvlášť účinný pre čerstvé znečistenie.

 • V obchodoch s domácimi chemikáliami sa dnes nachádza „Schumann“. Toto je sprej na čistenie starého nánosu. Dosky dobre čistí pri akomkoľvek stupni kontaminácie. Naneste na sporák alebo v rúre na minútu, potom odstráňte špongiou. Pri používaní je potrebné dodržiavať preventívne opatrenia (nie je možné používať v blízkosti detí, obliecť si gumené rukavice atď.), Pretože pozostáva z aktivovaných komponentov a sú celkom nebezpečné. Sprej má tiež silný a silný zápach.

 • Často nájdené v reklame "pán Muskul" na kuchyňu, ruskej výroby, sa veľmi dobre osvedčil. Je to univerzálny tekutý prací prostriedok na umývanie rúry, sporákov, umývadiel a dokonca aj nábytku. Naneste „Mr. Muscle“ na špinavý povrch počas 40 - 45 minút. Po uplynutí tejto doby sa skvapalnený uhlíkový zvyšok ľahko odstráni špongiou. To je tiež populárne s nízkymi nákladmi s jeho účinnosťou.

 • Medzi hosteskami je tiež dobre zavedený alkalický gél Sanita "Anti-fat". Odstraňuje dobre tuky, starý uhlík a spálené jedlo. Aplikuje sa doslova asi 10 minút. Dostatok agresívnych prostriedkov. Potrebujú pracovať iba s rukavicami, pretože môže to zničiť pokožku rúk. Ľahko sa čistia nielen kachle, ale aj mriežky, panvice, gril. Náklady na gél sú nízke.

 • Skúsené ženy v domácnosti odporúčajú vyčistiť odnímateľné mriežky kachlí, vložiť ich do vrecka so zipsovým uzáverom a striekať amoniak pomocou striekacej pištole. Nechajte vrece pevne zatvorené na jeden deň. Nagar a mastnota potom ľahko zaostanú a bude ľahké ich umyť mydlovou vodou.
 • Stále to môžete urobiť: čistú mriežku alebo dosku na pokrytie zmesi prášku, kancelárskeho lepidla a sódy. Takáto kompozícia pri varení nemá vôňu a nefajčí. Potom stačí dosku alebo mriežku namočiť vodou, sadze okamžite zmäknú a ľahko nanesú povrchovú vrstvu spolu s nanesenou kompozíciou.

Pin
Send
Share
Send
Send