Užitočné nápady

11 dôvodov, prečo nevyhodiť staré ponožky, ale používať ich domov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ľudia často vyhodia staré ponožky: nie každý je pripravený obliecť si šaty.

To isté sa stane, keď ponožka zostane bez páru. Toto by ste nemali robiť, pretože tieto malé kúsky oblečenia môžu stále slúžiť.

Môžu sa používať s vysokou produktivitou v domácnosti.

1. Pohodlná vyhrievacia podložka za minútu

Z ponožky a soli sa fľaša s horúcou vodou ukáže.

Lekári niekedy odporúčajú použitie suchého tepla, napríklad pri myozitíde. Ak chcete rýchlo vyrobiť vyhrievaciu podložku, použite starú ponožku. Naplňte ryžou alebo obyčajnou soľou, dobre ju zviažte a vložte do mikrovlnnej rúry. Stačí zapnúť jednotku na jednu minútu a máte vynikajúci ohrievač, ktorý môžete okamžite použiť. Zabalte ponožku čistou bavlnenou handričkou a pripevnite ju k problémovej oblasti. Budete cítiť, ako vás uzdravuje príjemné teplo.

2. Postarajte sa o svoje nechty - už nie otkovyrivat ľad

Aby stierače neboli ľadové, zahrejte ich ponožkami.

Chladné počasie prináša motoristom množstvo vzrušenia. Napríklad zasnežené čelné sklo s ľadom pokrytými stieračmi. Brrr. Dá sa to ľahko napraviť: vložte len pár starých froté ponožiek do odkladacej priehradky. Vo večerných hodinách, pred opustením vozidla na noc, položte ponožky na stierače. Aj keď v noci dôjde k silnému sneženiu alebo mrazu, kefy nezamrznú na skle, na nich nie je kôra ľadu a bude oveľa jednoduchšie uviesť auto do poriadku.

3. Umyte si auto

Z ponožky získate dobrú handričku na umývanie auta.

Ďalší trik pre majiteľov automobilov. Zmeňte starú ponožku na pohodlnú špongiu. Môžete si dať na ruku ponožku alebo vytvoriť pomôcku na umývanie tým, že do jednej, najväčšej vložíte niekoľko ponožiek. Pomocou takejto špongie môžete ľahko vyčistiť ťažko prístupné miesta a ak si budete priať, môžete ich umyť v práčke. Vložte plastovú nádobu do garáže a vložte do nej ponožky, ktoré sa stali nepoužiteľnými. Budete prekvapení, aké je to pohodlné.

Nábytok v ponožkách nepoškodí podlahu.

Počas prestavovania nábytku sú na podlahe veľmi škaredé škrabance. Je veľmi smutné, keď sa nové parkety alebo laminát zhoršujú. K dispozícii je trik, ktorý vám umožní ťahať pohovky a skrinky bez poškodenia podlahy. Pred premiestnením stolov, stoličiek alebo gaučov pozdĺž podlahy položte na každú nohu ponožku. Tento trik vám pomôže ušetriť podlahu a uľahčí prácu.

5. Príjemná aróma v skrini, v aute, v miestnosti

Z ponožiek si môžete vyrobiť vzduchové vône.

Keď ľudia nemajú radi vôňu v miestnosti, v aute alebo v šatníku, používajú vôňu. Musia však minúť peniaze a parfémy sú väčšinou chemické. Zo starej ponožky si môžete pripraviť prírodné osvieženie vzduchu. Jednoducho vložte doň suché bylinky alebo kvety alebo odkvapkajte éterický olej. Citrón alebo levanduľa to urobí. Je to vynikajúca ekologická alternatíva k zakúpenému osviežovaču, ktorý vydáva neprirodzenú chemickú vôňu.

6. Pohodlná handrička

Pohodlná handra na čistenie od starej ponožky.

Zo starej ponožky si môžete urobiť veľmi pohodlnú handru na čistenie. Jednoducho ho potiahnite za rameno! V tomto prípade nemusíte neustále držať handru, bude to vždy na dlani. Najlepšie je použiť tesnú froté ponožku. Takže sprej s čistiacim prostriedkom v jednej ruke, ponožka - na druhej strane a môžete začať rýchle čistenie. Nezabudnite ponožku otočiť, pretože sa znečistí. Mimochodom, taká handra sa dá jednoducho umyť a je opäť pripravená na použitie.

7. Vaša mačka už nebude kýchať.

Zo starých dlhých ponožiek získate skvelý „protiprievan“.

Ak vás obťažuje nepríjemný prievan zospodu, z ktorého sú nohy vašej obľúbenej mačky chladné a chladné, použite staré ponožky alebo ponožky. Vezmite si niekoľko dlhých ponožiek, nalejte do nich akékoľvek vhodné plnivo: môžu to byť pohánky, polyesterové gule, obyčajný piesok, to znamená čokoľvek. Ak sa ponožky získavajú z pevných klobás, spojte ich spolu tak, aby sa ich dĺžka rovnala šírke dverí. To je všetko, ostáva len dať domáci „protiprievan“ pred problematické dvere.

8. Zvláštne bezpečné

V ponožkách si môžete nechať peniaze a šperky.

Kam umiestniť svoj obľúbený náhrdelník alebo balík peňazí na cestách, aby sa nerozpadli v kufri alebo aby neboli ukradnuté z hotelovej izby? Skryte ich v starej ponožke. Dokonca ani zanechanie takejto „peňaženky“ v nedohľadne si nemôžete robiť starosti s bezpečnosťou hodnôt. Je nepravdepodobné, že by niekto rozmýšľal vykopať starú bielizeň niekoho iného. Hlavná vec, nezabudnite, kde ste skryli svoje cenné veci.

9. Glitter a lesk

Froté ponožka na pomoc poľským topánkam.

S pomocou starej ponožky môžete rýchlo vyleštiť striebro alebo zažiariť pár topánok. V tomto prípade je najlepšia bavlnená ponožka - je mäkká, ale zároveň hustá. Jemné vlákna nezanechajú škrabance. Nasaďte si ponožku trochu pracieho prostriedku, ktorý obvykle používate. Ak nie je nič po ruke, môžete použiť iba ponožku.

10. Malé predmety zbierame z podlahy

Ponožka na hadici vysávača - ľahšie zbierate malé predmety.

Ak náhodou roztrhnete svoj obľúbený náhrdelník a teraz je celá podlaha pokrytá malými korálikmi, pomôže vám ich vyzdvihnúť stará ponožka. Vyberte vysávač, na špičku hadice položte špičku a zaistite gumenou páskou alebo inými prostriedkami. Hneď ako zapnete vysávač, guľôčky alebo iné malé predmety, ktoré musíte zbierať z podlahy, sa prilepia na špičku a nevysajú sa do vysávača. Potom stačí vymeniť určitú kapacitu a vypnúť jednotku. Guľôčky okamžite spadnú do taniera alebo plastovej nádoby.

11. Pomoc pri praní a sušení odevov

Tenisový loptu je potrebný nielen pre hru.

Domáce zvieratá radi hrajú loptu. Majitelia si ich kupujú v obchodoch s domácimi zvieratami a niektorí na tento účel používajú bežné tenisové loptičky. Použitie starej ponožky a lopty na tenis sa však dá urobiť nielen hračkou pre ples alebo Murku, ale aj užitočným doplnkom na sušenie odevov. Vložte loptu do ponožky a hodte ju do sušičky. Všimnite si, že vaša bielizeň bude rýchlejšie a efektívnejšie sušiť. Pohyb lopty bráni prilepeniu odevu a zaisťuje, že väčšie predmety, ako sú periny, budú dobre napnuté a načechrané. A veľa gazdiniek dalo loptu do ponožky v práčke, keď si prala bundy. To zabraňuje zhlukovaniu plniva do zhlukov.

Pin
Send
Share
Send
Send