Užitočné nápady

Mačka označila tenisky - ako sa zbaviť zápachu?

Pin
Send
Share
Send
Send


Milovníci domácich miláčikov často čelia podobným problémom. Existujú mačky, zvyknuté na objednávku. S takými domácimi miláčikmi majitelia nemajú žiadne problémy. Ak sa však do bytu dostane mačka z ulice alebo zvyknutá od narodenia po toaletu, môže to byť veľký problém. Koniec koncov, zviera môže dobre začať chodiť na toaletu priamo na nábytok, topánky alebo na koberec.

Problém nie je možné okamžite zistiť, pretože moč z mačiek nezačne okamžite vydávať ostrý zápach.

Neprijímajte u zvierat drastické opatrenia. Postupne vás naučí objednať si domáceho maznáčika a ako sa zbaviť zápachu moču.

Ak mačka pokazila vaše topánky, musíte konať čo najrýchlejšie. Každú sekundu moč preniká hlbšie a bude ťažké odstrániť jej stopy.

Existuje veľa spôsobov, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu v domácnosti:

 • Vlhkú škvrnu okamžite utrite obrúskom. Utierky sa menia, až kým nedosiahnete úplné vyschnutie škvrny.
 • Navlhčené miesto vyžehlite pomocou železa, čím vytvoríte prírodnú tkaninu. Vypnite funkciu pary na žehličke. Takéto sušenie pomôže odpariť vlhkosť.
 • Môžete si umývať topánky mydlom a vodou.

 • Dobrá pomoc v tomto prípade alkohol. Do mokrej obuvi vložte servítku namočenú v alkohole alebo vodke, iba pár minút. Potom ich utrite čistou handrou.
 • Kyselina močová, obsiahnutá v mačacej moči, sa ľahko rozpúšťa v kyslom prostredí, napríklad v octe. Kyselinu citrónovú alebo boritú môžete tiež zriediť vo vode. Opatrne utrite miesto, kde spadol moč.
 • Kožušinové topánky je možné uložiť pomocou peroxidu vodíka zriedeného vo vode. Nebezpečenstvo spočíva v tom, že môže zafarbiť povrch topánky.
 • Kafrový alkohol, zriedený v pomere 1: 2 vodou, sa vyrovná aj s vôňou a stopami moču.
 • Ak sú topánky tmavé, možno ich ošetriť manganistanom draselným zriedeným vo vode. Pohlcuje pach moču. Táto metóda však nie je vhodná pre topánky svetlých farieb.
 • Dobre rozpúšťa glycerín z moču pre mačky, zriedený mydlovou vodou.

 • Americký sprejMočový Multi-Pet„obsahujúce bio-enzýmy, ideálne na odstránenie zápachu živočíšneho pôvodu. Okrem enzýmov obsahuje aj zložky, ktoré môžu blokovať prácu feromónov. Je to celkom mocný nástroj, ktorý pomáha dokonca aj so starými škvrnami. Pre ľudí je to úplne bezpečné.

 • "Zoo San" od ruského výrobcu - antiseptický koncentrovaný detergent, ktorý neobsahuje fosfát a fluór. Je známy nielen odstraňovaním moču, ale aj dezinfekciou.

 • Suché granule "Trixie" Okrem zápachu sa ničia aj škodlivé baktérie. Je to suchý dezodorant s príjemnou vôňou. Pelety musia zaspať v poškodenej obuvi, ak sú mokré močom. Ak je škvrna iba na vrchu, stačí ju ošetriť dezodorantom. Pelety nechajte úplne uschnúť. Potom ich odstráňte pomocou vysávača.

 • Ďalším účinným sprejom je dezodorant. "BIO-GM" vyrobené v Rusku. Obsahuje ovocný extrakt. Jeho zloženie obsahuje mikroorganizmy, ktoré môžu ničiť fyziologické stopy zvierat. Je potrebné aplikovať sprej na obuv alebo nábytok, aby vydržali 24 hodín, v tomto okamihu sa vôňa môže zosilniť, takže interaguje s močom mačky. Potom však vôňa navždy zmizne. Po ošetrení opláchnite obuv tečúcou vodou.

 • Univerzálny liek "8in1" eliminuje zápach moču, výkalov a akýchkoľvek stôp zvierat. Veľmi silný s prírodnými enzýmami. Bez chlóru. Pre ľudí je to úplne bezpečné.

 • "Brovadez-plus"- liek používaný vo veterinárnom lekárstve na ošetrenie priestorov, kde sa chovajú zvieratá. Okrem ničenia zápachu môže zabíjať aj vírusy, baktérie a mikroorganizmy. Vyzerá to ako biely prášok, ktorý sa pred použitím musí rozpustiť vo vode, naplniť fľašu so sprejom a ošetriť problémovú oblasť. Bezpečné použitie doma.

Pred použitím niektorého z uvedených nástrojov si musíte prečítať pokyny. Tiež by nebolo zbytočné vykonávať topánkovú skúšku na farebnú stálosť, inak hrozí nebezpečenstvo poškodenia obuvi.

Po ošetrení topánky dôkladne opláchnite a osušte.

 • Sódu nie je možné čistiť lakovaním, nezabudnite, že ide o abrazívny materiál, ktorý môže pokaziť lakovaný povrch.
 • Na čistenie semišových topánok sa soda veľmi dobre hodí.
 • Lakované topánky môžu stratiť svoj vzhľad, keď sú vystavené peroxidu vodíka. Buďte opatrní!
 • Môžete sa tiež chrániť pred močom mačky pomocou citrusov. Pamätajte, že mačky neznesú vôňu citrónu a pomaranča. Môžete použiť éterický olej z pomarančovej a citrónovej šťavy, zriedený vodou.

Ďalší vynález v boji proti choroboplodným zárodkom a živočíšnemu odpadu, ktorý s vami chceme zdieľať.

Woodova lampa je zariadenie, ktoré dokáže zistiť dokonca aj staré mačacie značky. Po vystavení svetelnému zdroju budú staré sušené močové škvrny kvôli ultrafialovému žiareniu žltnúť. Drevená lampa sa používa aj vo veterinárnej medicíne na zisťovanie chorôb (mykóza, versicolor, bakteriálne infekcie). Pre každý patogén alebo organické znečistenie žiarovka svieti v určitej farbe. Preto je skvelé diagnostikovať kožné problémy v raných štádiách. Jeho cena je pomerne vysoká - 5 000 rubľov.

Preto sme ponúkli naše vlastné spôsoby zaobchádzania s močom pre mačky, a ktorý z nich je na vás, je na vás!

Pin
Send
Share
Send
Send