Užitočné nápady

7 nepríjemné chyby v interiéri kuchyne a tipy, ako im zabrániť

Pin
Send
Share
Send
Send


7 nepríjemné chyby v interiéri kuchyne a tipy, ako im zabrániť

Pri opravách kuchyne je dôležité počítať všetky nuansy, od farebnej schémy až po zásuvky.

Koniec koncov, je lepšie tráviť veľa času, ale robiť všetko, čo by sa malo, skôr ako neustále narážať na nepríjemnosti.

V dnešnom materiáli je 7 nepríjemných chýb v interiéri kuchyne a tipy, ktoré im pomôžu vyhnúť sa im.

1. Srdce domu

Kuchyňa je obľúbená a hlavná miestnosť v dome.

Kuchyňa sa dá právom nazvať srdcom domu. V tejto miestnosti pripravujeme jedlo pre seba a rodiny, jeme a stretávame sa so svojimi blízkymi na šálku kávy. Aby ste zostali v kuchyni čo najpohodlnejšie, musíte sa o dizajn postarať. Pri usporiadaní kuchyne je dôležité pochopiť, že po prvé by malo byť pohodlné, pokiaľ ide o pohyb, používanie skriniek a umiestňovanie funkčných plôch, a po druhé, krásne a praktické, to znamená, že zaujímavý interiér by mal zodpovedať účelu miestnosti, byť nenápadný a jednoduchý v čistení.

2. Farba kuchyne

Vyberte optimálnu farbu.

Pri opravách v kuchyni je veľmi dôležité zvoliť správnu farbu, najmä v pracovnej oblasti. Steny, ktoré sú v tesnej blízkosti kachlí a umývadiel, sú takmer najšpinavejšie v celom dome. Vychádza z otázok praktickosti, mali by ste zvoliť farbu pre stravovacie oddelenie.

Odporúčame vám okamžite opustiť trendovú čiernu. Verte mi, že to vyzerá luxusne až v prvých týždňoch, a potom sa na povrchoch a policiach objaví prach, čo je tmavšie na tmavom pozadí ako na svetlom. Okrem toho na lesklých čiernych povrchoch zostávajú biele škvrny a škvrny na vode, ktoré budete musieť neustále čistiť. Biela farba nie je najlepšou voľbou do kuchyne. Bude vidieť všetky tmavé škvrny a tuk.

Najlepším riešením pre podlahu v kuchyni bude dlaždica, laminát alebo linoleum farby antracit. Kuchynský set, môžete si vybrať šedý, žltý alebo iný neutrálny odtieň. Bolo by pekné ozdobiť pracovnú plochu dlaždicami s aktívnym vzorom, potom mastné škvrny, striekanie vody a kvet nebudú veľmi nápadné.

3. Nedostatok osvetlenia

Nedostatok osvetlenia.

Zdalo by sa, prečo v kuchyni veľa svetla, pretože tam nezačnete čítať ani pracovať s malými detailami. Toľko ľudí rozmýšľa a robí hlavnú chybu - obmedzujú sa iba na stropné svetlá. Dokonca aj v podmienkach výkonných žiaroviek v stropných svetlách, kvôli veľkému počtu nástenných skriniek v pracovnej oblasti, je veľké množstvo svetla, a toto tlačí.

Na vyriešenie problému je veľmi jednoduché, musíte skrinky vybaviť dobrým osvetlením. Našťastie existuje veľa možností. Tiež pekné viacúrovňové stropné osvetlenie. Napríklad kombinujte vstavané žiarovky s dlhým lustrom.

4. Nedostatok zásuviek

Málo zásuviek alebo ich nesprávne umiestnenie.

Oprava v kuchyni je veľmi dôležitá záležitosť, ktorá si vyžaduje starostlivé plánovanie. Ak je v iných miestnostiach veľmi jednoduché vykonať prestavbu, potom je v kuchyni takmer nemožné z dôvodu statickej polohy headsetu a komunikácie. Preto je veľmi dôležité okamžite premýšľať o počte a umiestnení vybavenia, aby nedošlo k nesprávnemu prepočtu na zásuvky.

Podľa odborníkov by zásuvky v kuchyni mali byť najmenej osem. Technika je lepšie umiestnená na úrovni opasku, a preto zásuvky pod alebo nabok. Je tiež dôležité vziať do úvahy vzdialenosť od umývadla a kachlí. Je vhodné premýšľať o všetkom, aby boli zásuvky a káble, ktoré k nim vedú, skryté, ale dá sa k nim ľahko dostať.

5. Kuchynská súprava

Kuchynská súprava so stropnou medzerou.

Z nejakého dôvodu mnohí ľudia zanedbávajú priestor pod stropom kuchyne a vyberajú si náhlavné súpravy, ktoré nie sú pri strope. Výsledkom je, že dostanú 20-30 centimetrov zbytočného priestoru, kde sa hromadí prach, nečistoty a mastnota. Podľa nášho názoru sú monolitické skrinky k samotnému stropu oveľa praktickejšie. Na horných policiach môžete ukladať veci, ktoré sa používajú zriedka, a kvôli nedostatku medzier nie je miesto na nečistoty.

6. Teplá podlaha

Vyhrievaná podlaha v kuchyni.

Niektorí ľudia, aby si zachránili svoje vlastné, sa rozhodli inštalovať teplú podlahu a urobiť niekoľko chýb. Jedným z nich je umiestnenie vykurovacích telies pod kuchyňu, sporák a chladničku. Nie je to len iracionálne, ale môže to tiež spôsobiť predčasné zlyhanie domácich spotrebičov. Skúste si pred inštaláciou vykurovacích panelov objednať kuchynskú súpravu, aby ste presne vypočítali jej veľkosť a umiestnenie, to isté platí pre polohu chladničky, umývačky riadu a sporáka.

7. Kombinácia dlaždíc a laminátu

Kombinovaná dlažba a laminátová podlaha.

Nezvyčajný nápad kombinovať dlaždice a laminát získal srdce mnohých ľudí. Naozaj vyzerá veľmi krásne, nezvyčajné a zdá sa dokonca aj praktické, ale iba na obrázku. V skutočnosti sa na spojoch materiálov vytvorí malá medzera, v ktorej sa následne hromadí veľké množstvo nečistôt a vlhkosti. Vykonať kvalitné čistenie tohto miesta je takmer nemožné. Výsledkom je, že namiesto krásnych detailov sa z podlahy stane problémová kuchyňa.

Video bonus:

Pin
Send
Share
Send
Send