Užitočné nápady

Aký druh mopu zvoliť na umývanie okien?

Pin
Send
Share
Send
Send


Mop pre Windows je veľmi výhodná vec. Umožňuje vám rýchlo, efektívne a bezpečne vyčistiť okná.

Na čistenie okien si môžete vybrať jeden z dvoch druhov mopov - parný alebo teleskopický. Majú odlišný princíp činnosti, ale obaja robia vynikajúcu prácu so svojou hlavnou funkciou.

Parný mop je zariadenie s dlhou rukoväťou. Má nádrž, do ktorej sa nalieva voda, parný generátor a mäkkú pracovnú dýzu. Princíp tohto mop - čistenie okien s horúcou parou. Tlak trysky, ako aj teplota sa dajú nastaviť. Mínus tohto modelu je stacionárna rukoväť, ktorú nie je možné upraviť. Plus - v dôsledku vysokej teploty, pri ktorej sa okná čistia, sa nielen krištáľovo čistia, ale aj dezinfikujú.

Postup použitia parného mopu:

 1. Naplňte nádrž vodou.
 2. Pripojte zariadenie k sieti.
 3. Počkajte, kým začne vriaca voda. Bude to trvať asi jednu minútu.
 4. Keď voda vrie, para začína unikať cez otvory umiestnené na pracovnej ploche. Môžete začať umývať okná.

Ak si kúpite ďalšie doplnky k parnému mopu, môžete ho použiť na čistenie kobercov, čalúneného nábytku a dokonca aj sanitárnych zariadení.

Teleskopický mop nemôže dezinfikovať povrch, ale má jednu významnú výhodu oproti pare - jeho rukoväť je vybavená špeciálnym zámkom, prostredníctvom ktorého môžete meniť uhol sklonu, ako aj upravovať dĺžku. Presne to umožňuje čistenie okien vo vnútri aj zvonku. V teleskopickom mopu môže dĺžka rukoväte dosiahnuť dva metre. Zahrnuté sú dve dýzy. Prvý je určený na mokré čistenie a je pracovným povrchom potiahnutým mikrovláknami. Druhým je škrabka s gumenou čepeľou. To vám umožní vypustiť okno bez zanechania pruhov na povrchu.

Postup používania teleskopického mopu:

 1. Pred čistením upravte rukoväť stierky - vyberte požadovaný sklon a dĺžku, ktorá vám bude vyhovovať.
 2. Pripravte roztok s detergentom v nádobe, kde je vhodné ponoriť mop.
 3. Navlhčite pracovný povrch mopu čistiacim roztokom a začnite s čistením.
 4. Po odstránení všetkých nečistôt z okna odstráňte dýzu z mikrovlákna a nainštalujte gumenú stierku.
 5. Prejdením po celom povrchu okna odstráňte zvyšnú vlhkosť.
 6. Po dokončení čistenia je potrebné trysky umyť a vysušiť mimo batérií, pretože mikrovlákno netoleruje vysoké teploty.

Teleskopický mop je veľmi vhodný na umývanie vysoko panoramatických okien, ako aj zasklených balkónov a lodžií.

Pred nákupom musíte zhodnotiť svoje okná, ak je pre nich vhodná možnosť, ktorú hľadáte. Ak sú vysoké, s hluchými rámami alebo majú ťažko prístupné miesta, mali by ste zvoliť teleskopický mop. Parný mop môže pomôcť pri umývaní okien, ak sa na nich neustále hromadí prach (napríklad keď sú okná orientované na cestu), efektívne odstráni nielen čerstvé, ale aj staré znečisťujúce látky.

Nezabudnite sa pozrieť na internetové recenzie o vybranom modeli. A v obchode pred nákupom starostlivo skontrolujte mop. Pri výbere teleskopickej možnosti venujte osobitnú pozornosť pracovným povrchom (stierač by mal byť pružný a rovnomerný, ale nie príliš tvrdý) a tomu, či je ľahké zmeniť polohu rukoväte.

Niektoré modely mopov na umývanie okien už získali dostatočnú popularitu na trhu s tovarom pre domácnosť.

 1. Teleskopický mop Leifheit 51120 nemecká výroba (náklady asi tri a pol tisíc rubľov). Dĺžka rukoväte je od 110 do 190 cm. Šírka pracovnej plochy je 33 cm. Týmto mopom môžete súčasne umývať okná a rámy. Tryska na mokré čistenie sa v zariadení vymaže.

 2. Rakúsky vyrábaný teleskopický mop Hausmann bude stáť asi jeden a pol tisíc rubľov. Hliníková rukoväť, dĺžka sa pohybuje od 75 do 140 cm. Škrabka je gumená, inštaluje sa pomocou západkového zámku.

 3. Teleskopický mop vyrobený vo Švédsku stojí asi dva a pol tisíc rubľov. Rukoväť je vyrobená z plastu, jej dĺžka sa pohybuje od 60 do 130 cm. Dýza na mokré čistenie je pripevnená pomocou suchého zipsu. Veľkosť pracovnej plochy - 27 x 6 cm.

 4. Parná mop Parná mop X6 (vyrobená v Číne) stojí o niečo viac ako tri tisíce rubľov. Má 4 stupne dodávky pary. Okrem dýz pre okná obsahuje súprava dýzy na čalúnenie čalúneného nábytku, podláh, žehlenia atď. Kapacita nádoby, do ktorej sa nalieva voda, je 0,4 litra, dĺžka šnúry je 6 metrov a hmotnosť celého mopu je 2,2 kg.

 5. Ďalší parný mop Mop X5 sa vyrába aj v Číne. Jeho cena je vyššia - asi štyri tisíce rubľov. 0,4-litrová nádrž, dĺžka rukoväte - 125 cm. Vybavená 4 režimami prívodu pary, existuje niekoľko dýz na rôzne typy čistenia. Hmotnosť mopu - 3,4 kg.

Bez ohľadu na to, aký typ čistenia robíte, najdôležitejšou vecou je použitie praktických nástrojov. Správne zvolený mop veľmi uľahčí vaše domáce práce.

Pin
Send
Share
Send
Send