Užitočné nápady

Dôležité tipy: ako ušetriť na účtoch za elektrinu

Pin
Send
Share
Send
Send


Platenie účtov je pravdepodobne jednou z najmenej príjemných aktivít.

Mnohí sa obávajú mesačných upomienok, že podstatná časť ťažko zarobených peňazí musí byť poskytnutá okamžite.

V skutočnosti existujú rôzne spôsoby, ako ušetriť peniaze za účty za elektrinu.

KLIMATIZÁCIA A OHRIEVAČE

Ohrievača.

V závislosti od toho, kde človek žije, s najväčšou pravdepodobnosťou používa klimatizáciu alebo kúrenie na vytvorenie príjemného životného prostredia. Pri používaní týchto zariadení účty za elektrinu rastú takmer geometricky. Ako môžete súčasne šetriť.

1. Zaistite čistotu a vetranie.

Je to dôležité: udržujte vetracie otvory otvorené a čisté.

Mnohí, ktorí ani netušia, že v dome je celý systém prúdenia vzduchu. Je potrebné privolať kapitána, aby sa ubezpečil, že všetky vetracie otvory sú otvorené a nie sú upchaté.

2. Zaistite primeraný prístup k vzduchu.

Je to dôležité: zabezpečiť primeraný prístup k vzduchu.

V zásade to znamená - musíte sa ubezpečiť, že nič neblokuje klimatizáciu alebo kúrenie. Ak veľká prúdenie vzduchu stojí veľká pohovka, knižnica alebo polica, bude to znamenať, že účinnosť zariadenia v podstate klesne na polovicu. A aby sa miestnosť stala čerstvejšou (alebo teplejšou), zariadenie bude musieť pracovať omnoho dlhšie.

PRÁČKOVÝ STROJ

Práčka v interiéri.

Pranie bielizne samo o sebe je nepríjemnou úlohou. A ak k tomu pridáte obrovské účty za elektrinu, pranie sa stane dvojnásobne nenávistné. Ukázalo sa, že môžete ušetriť peniaze na práčke.

1. Znížte teplotu prania.

To je dôležité: znížte teplotu prania.

Spoločnosť LG Electronics nedávno uverejnila výsledky štúdie, podľa ktorej 90% spotreby energie pri praní pripadá na ohrev vody a na používanie sušičky. Ak sa umyje v studenej vode, významne to zníži počet v účtoch. A aj keď ju nepoužívate a bielizeň zavesíte na balkón staromódnym spôsobom ...

2. Sušičku nepreťažujte

To je dôležité: sušičku nepreťažujte.

Nadmerné používanie sušičky je veľmi neefektívne. Odevy sú často polosuché, potom ľudia opäť spustia sušičku. Je potrebné pamätať na dobré pravidlo - naplniť náklady sušičky iba na 75% a ponechať voľný priestor.

3. V noci umyte oblečenie

To je dôležité: prať v noci oblečenie.

Týka sa to najmä tých, ktorí žijú v zahraničí. Aby sa znížila spotreba energie v čase špičky, mnoho spoločností ponúka v noci zľavy. Netreba hovoriť, aké lacnejšie bude pranie v noci.

PRACOVNÝ MATERIÁL

Umývačka riadu je pohodlná.

Princípy šetrenia peňazí na umývanie riadu sú v skutočnosti podobné tomu, ako môžete šetriť peniaze na umývanie riadu. V podstate stačí znížiť teplotu a nepreťažiť umývačku riadu.

1. Znížte teplotu

Je to dôležité: znížte teplotu.

Väčšina peňazí vynaložených na elektrickú energiu do umývačky riadu sa vynakladá na teplo. Mnoho umývačiek riadu používa suché vyhrievané umývanie, ktoré sa dá vypnúť. Ľahšie a lacnejšie kúpiť čistiaci prostriedok.

2. Vložte správne umývačku riadu

To je dôležité: umývačku riadu riadne vložte.

Ak doska vložíte do auta, pomôže vám to ušetriť peniaze za účty za elektrinu. Musíte sa uistiť, že všetky taniere sú umiestnené na dne a hlbšie misky a šálky na nich, a to a to je hore nohami. Týmto spôsobom je možné podporovať správny prietok vody. Tiež je potrebné zaistiť, aby bol prací prostriedok dostatočne silný na to, aby sa skrátil čas prania.

Pin
Send
Share
Send
Send