Užitočné nápady

Chované mravce: ako bojovať proti ľudovým liekom?

Pin
Send
Share
Send
Send


Mravce nepredstavujú nebezpečenstvo, ale človek má nepriateľský postoj. Aby sa zbavili týchto nezvaných hostí, vymysleli sa mnohé triky: aerosóly, pasce, zjazvovače, droždie z cukru, kyselina boritá, rastliny so silnou arómou a mnoho ďalších prostriedkov. Pokúsime sa doplniť tipy pre národné prasiatko na boj proti nepríjemnému hmyzu.

Vzhľad mravcov a stravovacích preferencií

Môžete sa stretnúť s hnedými, žltými alebo zlatými mravcami až do dĺžky 3 milimetrov. Pamätajte, že záhrada a veľké osoby nikdy nekoreňujú v bývaní. Aj keby tam náhodou bežali, pokúsili by sa opustiť toto územie čo najskôr. Preto ich môžete podľa vlastného uváženia prepustiť alebo počkať na ich smrť, ku ktorej dôjde po niekoľkých dňoch. Aspoň neponáhľajte dezinfekciu, hľadajte nástroj ako „Dichlorvos“.

Domáce mravce nie sú vyberavé, pokiaľ ide o jedlo, a vyzdvihnú všetko, čo im príde do cesty: zelenina, ovocie, drobky, úlomky rýb a mäsa, obilniny, ale uprednostňujú sa sladkosti - ak ste vyliali cukor, uistite sa, že to bude až do posledného zrna. v hniezde. V kurze sú dokonca zvyšky, ktoré sa nahromadili v koši. Dôležité: mravce nemôžu prežiť bez voľného prístupu k vode.

Zaujímavé fakty

Mravce majú prísnu hierarchiu a vysokú disciplínu. Populácia hniezda je kráľovná, ktorá neustále doplňuje rad hmyzu, potomkov a pracujúcich jedincov. Tvrdí robotníci poznajú svoje miesto a vykonávajú určité úlohy, ktoré zvyšujú životnú úroveň celej kolónie.

Prírodné podmienky ich nútia naplánovať dlhodobé projekty s ťažkosťami. Predpokladajme, že ak sa niektorí zaoberajú chovom vošiek, aby ich kŕmili mliekom, iní pestujú mycélium a iní stavajú viacvrstvové mravce. Použitie týchto tvorov v prírode je zrejmé: ničia škodcov a recyklujú zvyšky organických látok. Spolu so včelami sa mravce považujú za najinteligentnejších zo všetkých známych druhov hmyzu.

prevencia

Pre domáce mravce a iný hmyz neexistuje lepší prostriedok, ako si udržiavať čistotu v domácnosti a včasné opravy (rozptyľovanie mravcov v akýchkoľvek prasklinách, štrbinách genitálií, stenách adobe). Nezabudnite po varení zo stola odstrániť zvyšky jedla a jedla, vyhodiť odpadky tak, aby z nich nemohol profitovať hmyz. A čo je najdôležitejšie - pripravte ich o možnosť piť, opraviť kvapkajúce vodovodné batérie, nenechávajte vodu v dreze, vane a miskách na kvety. V teplej sezóne vybavte okná sieťami proti komárom, aby sa neprchavé osoby vo vašom dome neusadili.

Ľudové recepty proti mravcom

Ľudstvo už mnoho rokov zhromažďuje svoje skúsenosti s bojom proti domácim mravcom. Dnes existuje veľa spôsobov, zameriame sa na osem najlepších:

 1. Lekáreň harmanček. Cenovo dostupná, ekologická a úplne neškodná možnosť. Liečivý harmanček nie je ťažké kúpiť alebo kúpiť v lekárni. Stačí posypať sušené mravce na dráhe pohybu mravcov alebo pripraviť silný vývar, ktorým sa utierajú podlahy. Ak nájdete hniezdo, pridajte sedmokrásky a tam. Pre mravce je ťažké tolerovať jeho vôňu a o pár dní neskôr ustúpia. Pomáha harmančeka upratovať dom a od švábov, blch, posteľných roztočov. Pre ostatných obyvateľov domu je však úplne neškodná.
 2. Návnada mäsa. Veľmi efektívny, ale nie úplne neškodný spôsob. Mleté mäso sa mieša s malým množstvom bóraxu a rozkladá sa na miestach s najväčšou koncentráciou mravcov, ale mimo zóny prístupu pre domáce zvieratá, najmä pre psy a mačky. Je lepšie použiť jeden z odstrašujúcich prostriedkov, ktorý prinúti celú kolóniu odísť do dôchodku a vezme so sebou všetky zásoby. V opačnom prípade budete očakávať rozklad hmyzu vo vnútri hniezda spolu s vlečenými návnadami.
 3. Cesnak. Pomáha s nedávnym výskytom mravcov. Cesnaková labuť sa dá použiť na trenie mravcových chodníkov a šťava je užitočná pre ich hniezda. Okrem vône cesnaku je mimoriadne nepríjemná aróma paliny, anízu, klinčeka, mäty, citrusových a rastlinných olejov. Posypte cesty týmito surovinami alebo namažte nohy stola, odpadkový kôš s mastným riešením a mravce nebudú mať na výber, ale utiecť z domu.
 4. Droždie + cukor. Táto metóda je určená na závislosť mravcov od sladkých a ničivých účinkov kvasiniek. Malé množstvo droždia sa zriedi teplou vodou, pridá sa granulovaný cukor alebo džem, zmes sa premieša a naleje na viečka alebo iné nádoby s nízkym obsahom umiestnené na podlahe. Hmyz prinesie pochúťku do hniezda, kde bude jesť a nakŕmiť ostatných. Takže z kvasinkovej huby zomrie celá kolónia.

Nasledujúce recepty nie sú bezpečné, najlepšie sa hodia pre tých, ktorí nemajú domáce zvieratá a malé deti!

 1. Mravce sa ošetrujú zmesou vody, medu, glycerínu a bóraxu v rovnakých pomeroch.
 2. Ak zmiešate kyselinu boritú s medom alebo džemom, určite pritiahnite pozornosť mravcov a hneď ako vstúpite do hniezda, zmeňte sa na smrtiacu zbraň.
 3. Niektorí radšej pripravujú gule s pridaním kyseliny boritej. Za týmto účelom sa zemiaková kaša zmieša s varenými vaječnými žĺtkami, balením kyseliny boritej a granulovaného cukru. Táto hmota sa používa ako materiál na vyrezávanie drobných guličiek, ktoré sú rozmiestnené pozdĺž mravcových chodníkov, v rohoch miestnosti, pod stolmi a blízko koša. Nezabudnite vylúčiť prístup k vode. Tento postup sa znova opakuje po dvoch týždňoch.
 4. Môžete si zariadiť lapače lepidla alebo postaviť kontajnery so sladkou vodou, z ktorej mravce nemôžu vyjsť, ale nie je to tak efektívne.

Mechanické metódy, ako sa zbaviť mravcov, sú síce účinné, ale po chvíli prestanú zaujímať hmyz, ktorý dostal signál nebezpečenstva od umierajúcich príbuzných.

Priemyselné zariadenia

Obchody predstavovali pomerne širokú škálu chemikálií určených na ničenie hmyzu. Je však potrebné si uvedomiť, že všetky tieto aerosóly, spreje, gély, prášky, ceruzky, pasce sú pre ľudí a teplokrvné zvieratá nebezpečné. Ošetrenie priestorov by sa malo vykonávať v neprítomnosti detí a domácich miláčikov. Pred použitím si prečítajte tento návod a prísne dodržiavajte všetky požiadavky. Chráňte si ruky gumovými rukavicami a dýchacie orgány respirátorom by nebolo zbytočné.

 • pasce (lepidlo, jedovaté a elektrické). Sú to malé škatule s lepkavým vnútorným povrchom, ktorý bezpečne drží hmyz. Ďalší druh - s otrávenou návnadou, ktorú mravce vtiahli do svojho hniezda. A tretí priťahuje s jemnosťou a okamžite zabíja elektrickým prúdom. Napríklad: „Clean House“, „Blockbuster“, „Combat“ a iné.

 • Aerosóly. Veľmi efektívny, ale vysoko toxický. Postrekujú sa na hniezda a iné biotopy mravcov. Najobľúbenejšie: "Dichlorvos", "Combat", "Raptor".

 • Gély. Nachádza sa vo forme bodkovanej čiary na ťažko dostupných miestach. Zahŕňajú komponenty, ktoré priťahujú mravce, ktoré kvapkajú do hniezda, a insekticíd ničí celú kolóniu. Najlepšie k dnešnému dňu: "Storm", "Raptor", "Fas", "Brownie".

 • Prášky a ceruzky. Nie je to také účinné ako vyššie uvedené možnosti, ale robte vynikajúcu prácu v prípade, že sa nevykonáva prípad. Spracovanie sa vykonáva v súlade s pokynmi. Na predaj najčastejšie nájdete: "Masha", "Fenaksin", "Delicia".

Pin
Send
Share
Send
Send