Užitočné nápady

10 spôsobov, ako urobiť parapet funkčnou časťou interiéru

10 spôsobov, ako urobiť parapet funkčnou časťou interiéru

Parapet sa spravidla úplne ignoruje ako funkčná súčasť interiéru.

A márne! Návrhári poznajú veľa techník, ktoré pomôžu správne využiť tento priestor.

Tento materiál obsahuje 10 spôsobov, ako urobiť parapet funkčnou časťou interiéru.

1. Čítač barov

Barový pult namiesto parapetu.

Jednou z najpopulárnejších alternatív k parapetu je barový pult. Stane sa nielen vhodným miestom pre priateľské stretnutia pri šálke kávy, ale aj štýlovým detailom moderného obytného priestoru. Najjednoduchší spôsob, ako získať barový pult, je vybrať a nainštalovať širokouhlý parapet, ale môžete si vybrať niečo originálnejšie. Najlepšie je implementovať takýto nápad v obývacej izbe alebo na balkóne. A pre malý kuchynský bar pult bude skutočnou spásou, ktorá nahradí objemný jedálenský stôl.

2. Drez

Drez v parapete.

Premiestnenie umývadla do oblasti okna pomôže ušetriť pracovný priestor v kuchyni. V tomto prípade by bola veľmi vhodná myšlienka skombinovať kuchynskú linku s parapetom. Okrem toho zakaždým, keď umyte riad, budete môcť obdivovať krajinu svojho rodného dvora, nebo alebo plávať na slnku.

3. Desktop

Pracovný stôl pri okne

V spálni alebo v obývacej izbe je možné parapet premeniť na plnohodnotnú pracovnú plochu. Okrem toho, oblasť okna - zdroj prirodzeného svetla, a preto ideálne miesto pre pracovný priestor. Ak chcete túto myšlienku implementovať, stačí si objednať príslušnú dosku. Môže sa zmestiť na veľkosť okna alebo zaberať celú stenu. Venujte pozornosť aj zložitým doskám. Podľa nášho názoru je pracovná plocha pri okne vynikajúcim príkladom efektívneho využívania malého priestoru v miestnosti.

4. Jedálenský stôl

Pôvodný trojuholníkový parapet.

Parapet neobvyklého tvaru nie je rozmar, ale veľmi reálny spôsob, ako vyriešiť niektoré problémy malého priestoru. Napríklad v interiéri malej kuchyne slúži vystupujúci trojuholníkový parapet s nohami ako jedálenský stôl a slúži tiež ako doplnková pracovná plocha.

5. Lavičková polica

Lavica pri okne.

Myšlienka premeny parapetu na lavicu k nám prišla od západu a až teraz sa začala zakoreniť. Konštrukciou lavice pri okne získate nielen plné miesto na odpočinok, ale aj úložný systém, pretože spodná časť lavice je dutá, čo znamená, že je vhodná na inštaláciu zásuviek a montážnych políc.

6. Vyrovnávacia pamäť

Vyrovnávacia pamäť pod okenným parapetom.

Tento úzky parapet nie je vôbec zbytočný, ako sa zdá na prvý pohľad. Pod okenným parapetom je dosť priestranná zásuvka, pomocou ktorej je možné ukladať peniaze a šperky. Podľa nášho názoru môže byť taký skladovací systém omnoho lepší a bezpečnejší ako bezpečný.

7. Hrudník

Hrudník s mäkkým sedadlom.

Štandardná komoda s niekoľkými skrinkami a mäkkým gaučom v hornej časti môže byť zaujímavou alternatívou k obvyklej parapete. Toto veľmi ergonomické riešenie je ideálne pre veľké a malé spálne, čo vám umožní zachovať maximum voľného miesta.

8. Pohovka

Pohovka namiesto okenného parapetu.

Ak je vaša kuchyňa taká malá, že si netrúfate ani snívať o výstavbe rekreačnej oblasti, mali by ste sa pozrieť na myšlienku nahradiť parapet malou pohovkou. Len si predstavte, aké je pekné posedieť pri pohovke pri okne pri káve.

9. Police

Úložný systém s policami.

Veľký otvorený regál, vybavený pod úzkym parapetom, pomôže usporiadať veci do maličkosti a stane sa štýlovou dekoráciou interiéru obývacej izby.

10. Posteľ

Posteľ pri okne.

Možno sa v procese opravy rozhodnete opustiť takú zbytočnú vec, ako je parapet. V tomto prípade si v tomto priestore môžete dať posteľ. Takéto neobvyklé rozhodnutie sa určite stane viditeľným detailom interiéru.