Užitočné nápady

Rozkladacia posteľ, vstavaná skriňa: možnosti radikálnej transformácie malého bytu

Pin
Send
Share
Send
Send


Predajcovia nábytku sa vždy snažili navzájom predbehnúť a ponúknuť spotrebiteľom najnovší vývoj v oblasti výroby nábytku.

Najobľúbenejšie sú tzv. Transformátory - meniace sa prvky nábytku, napríklad zdvíhanie skríň postele.

Posteľ v zmontovanom stave. Priestranný, elegantný, výstižný

Jednoduchá transformácia na plnú posteľ

Transformátor hrudnej postele: čo to je?

Takéto lôžko je vynikajúcou voľbou pre malé obydlie, pretože v noci ide o plnohodnotné miesto na spanie av popoludňajších hodinách kompaktný šatník. Určujeme, ako praktická je táto možnosť.

Posteľ nie je potrebné skladať každý deň.

Nepostrádateľný pomocník pri prijímaní hostí

Transformačná posteľ pre malý byt: sklápací mechanizmus pre posteľ

Zdvíhacie lôžko (alebo skladacie) je zvyčajné jedno-, polovičné, dvojlôžkové, poschodové transformačné lôžko alebo detské lôžko, ktoré je možné zdvihnúť v dôsledku pružinového mechanizmu v rovine rovnobežnej so stenou.

Uvoľnite priestor - ľahké

Po zložení slúži zdvíhacie lôžko ako ďalší nevyhnutný kus nábytku.

Po rozložení nie je posteľ iná ako obvykle.

Po zložení je posteľ súčasťou náhlavnej súpravy alebo samostatnej skrinky. Dvere skrinky, ktoré sa pri obrátení nadol u postele otočia smerom k podlahe, môžu byť zdobené rôznymi spôsobmi. Zdvíhacie postele sa líšia aj veľkosťou, orientáciou a samozrejme kvalitou.

Zdvíhacia posteľ - kreatívne riešenie pre malý priestor

Svetlý šatník so sklopnou posteľou pre štúdio

Typy rozkladacích postelí (posteľ pre dospelých a pre deti)

Na základe charakteristík umiestnenia postele vzhľadom k stene existujú:

 • horizontálny zdvíhací mechanizmus (lôžko je na boku so stenou);

Multifunkčný transformátor postele: jednoduché použitie a úspora miesta

Štýlový moderný interiér so zabudovanou posteľou

 • vertikálny zdvíhací mechanizmus (mechanizmus zvislej skrinky postele naznačuje, že posteľ je v kontakte so stenou v hlave postele).

Manželské postele so zdvíhacím mechanizmom

Ak hovoríme o dvojitom mieste, potom pri výbere mechanizmu nie je veľký rozdiel. Úzke jednolôžko s vertikálnym zdvíhacím mechanizmom tvorí iba jedno krídlové dvere, ktoré vám umožňujú umiestniť plnohodnotnú šatníkovú skriňu na šaty. Zvážte, že na rozloženie takejto postele potrebujete veľa voľného miesta. Posteľ s horizontálnym zdvíhacím mechanizmom sa zvyčajne používa ako prvok najotvorenejšej náhlavnej súpravy - nad sklápacím lôžkom sú police, hoci sa dajú skryť pomocou otočných dverí alebo posuvných dverí.

Jednoduchou transformáciou sa z priestrannej izby stane útulná spálňa.

Priestor šetrí viac slobody

Transformačná pohovka: vlastnosti nôh a doplnkov ku skriňovej posteli

V rozloženej podobe je sklopná posteľ umiestnená na nohách, takže tento nábytok je schopný odolať predstaviteľom pôsobivej váhovej kategórie a manželskému páru. Keď sú nohy zložené, zasúvajú sa do špeciálnych výklenkov a už nie sú viditeľné alebo zostávajú viditeľné.

Rohové lôžko so zdvíhacím mechanizmom: nohy postele sú vyrobené vo forme monolitického kovového posuvného bloku

Efektívne využitie transformačného lôžka v dome kreatívnej osoby

Aj tu sú možné možnosti - tradičné nohy v rohoch postele môžu byť vyrezávané alebo maľované, čo predstavuje dekoratívny prvok interiéru. Ak sú nohy vyrobené vo forme pevných rebier, môžu dobre slúžiť ako police. Použitie týchto políc, ak je posteľ určená na každodenné použitie, bude však problematické.

Moderná spálňa pre teenager s rozkladacou posteľou

Minimalistický interiér s pohodlným transformačným lôžkom

Zdvíhací mechanizmus postele

Pružinový mechanizmus vám umožňuje zložiť a vybrať posteľ rýchlym pohybom zápästia. Ak nechcete šetriť kvalitu a získate slušnú kópiu, získate absolútne bezpečný, spoľahlivý a odolný mechanizmus. Otázka dizajnu postele počas dňa sa odstráni - všetky vankúše a prikrývky sa jednoducho a rýchlo skryjú v skrini.

Niekoľko pohybov pomôže prekonať pokušenie vrátiť sa do postele.

Vstavaná šatníková posteľ - ideálne pre malú izbu

Dvere skrinky sú zdobené zrkadlami, ktoré po zdvihnutí postele vizuálne zväčšujú priestor v miestnosti, sklenené prvky s pieskovaním, maľovanie, vyrezávanie, tlač fotografií.

Pocit slobody aj v malom priestore

Dvere sú vybrané v súlade so zvyškom nábytku a dizajnom miestnosti. Interiéroví dizajnéri zvyčajne odporúčajú kúpiť skladaciu posteľ vo fáze vybavovania miestnosti. V prípade spálne alebo jednoizbového bytu by ste si mali kúpiť šatník so zabudovanou posteľou alebo si na objednávku vyrobiť šatníkovú posteľ.

Laconic, efektívne riešenie interiéru

V obývacej izbe, v ktorej sa posteľ použije ako posteľ pre zriedkavých hostí, je vhodné kúpiť súpravu s otvorenými policami, výklenok pre video a audio zariadenie, knižnicu.

Výhody skladacieho mechanizmu

 1. Emocionálny komfort. Manželská posteľ v malej miestnosti niekedy nenecháva žiadnu izbu. Nie je to vždy útulné v bohato zariadenej izbe. Zdvíhacia posteľ poskytne pocit priestoru a slobody, čo vám umožní ľahko sa pohybovať po miestnosti.

  Manželská rozkladacia posteľ v malej obývacej izbe

  Vynikajúce riešenie pre voľný priestor

  Moderné riešenie: skladacia posteľ vám pomôže vytvoriť rôzne nálady v miestnosti

Tabuľka Bed

 • Úspora obrovského priestoru. Sklápacia posteľ má veľmi praktické výhody - počas voľného dňa môžete do voľného priestoru umiestniť skladací cvičebný stroj alebo kresliaci stôl.

Prípadová posteľ s pohovkou

 • Štýlové rozhodnutie. Šatník vyzerá oveľa elegantnejšie a originálnejšie ako obyčajná rozkladacia pohovka. Pre milovníkov moderných riešení interiéru sa takáto posteľ stane nevyhnutným nálezom.

Rozkladacia posteľ, vstavaná skriňa: nevýhody skriňa:

 • Psychologické nepohodlie. Mnoho ľudí sa takýchto postelí bojí, pretože sa domnieva, že tento mechanizmus sa môže zabiť kedykoľvek, keď spia, alebo naopak - že skladaná posteľ môže „spadnúť“ na okoloidúceho. Aj keď vás každý predajca ubezpečí o spoľahlivosti návrhu, je lepšie uprednostniť renomované výrobné závody a dobre známe ochranné známky.

Biela spálňa s rozkladacou posteľou

 • Denné manipulácie. Pri výbere stáleho lôžka nezabudnite, že pred uložením do postele musíte posteľ vždy rozložiť. Nie je vždy vhodné, ak ste napríklad unavení.

Spoľahlivý mechanizmus pre pohodlnú posteľ vám pomôže rýchlo zabudnúť na menšie nepríjemnosti.

Kvalitný nábytok ako investícia do pohodlia domova a útulnosti

 • Vysoké náklady Ak chcete zložiť posteľ bola odolná, a vyzeral esteticky príjemný, budete musieť zaplatiť pomerne veľkú sumu. Ak sa pokúsite tento mechanizmus vytvoriť sami, aby ste ho zachránili, nikto vám nemôže zaručiť jeho absolútnu bezpečnosť.

Ako vidíte, ergonomická a štýlová skladacia posteľ má pozitívne aj niektoré negatívne vlastnosti. Ak chcete zistiť, či vám táto možnosť vyhovuje, odporúčame vám pozrieť si tematické video.

Ako si vyrobiť rozkladaciu posteľ vlastnými rukami?

Pin
Send
Share
Send
Send