Užitočné nápady

Módna tapeta 2017 na fotografii

Pin
Send
Share
Send
Send


Výrobcovia povrchových materiálov neustále zdokonaľujú vykonávanie rôznych možností vytvárania povrchových úprav v moderných priestoroch. Nové druhy surovín, vylepšené vlastnosti, vylepšené vlastnosti, široký výber možností. Ale bez ohľadu na to, ako výrobcovia skutočne ponúkali dekorácie v obývacej izbe, tapety boli a zostanú najobľúbenejšou možnosťou dizajnu pre miestnosti s rôznymi funkciami. Moderné tapetové tkaniny majú vysoké technologické vlastnosti, dajú sa použiť v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, zmenami teploty a vysokým rizikom kontaminácie, mechanickými účinkami. Tapety je možné umývať a čistiť, dokonca aj s použitím domácich chemikálií. A hovoriť o širokej škále farebných a textúrnych riešení nie je vôbec potrebné - výber je taký veľký, že je čas stratiť sa v obchode finálnych materiálov. V tejto publikácii by sme vás chceli oboznámiť so súčasnými nápadmi na vytváranie povrchových úprav pomocou tapiet v najrôznejších miestnostiach moderného domu - od chodby po spálňu.

Výhody použitia tapety na dekoráciu

Z dobrého dôvodu tapety na mnoho rokov zaujímajú najvyššie miesta v horných zoznamoch aktuálnych dokončovacích materiálov. Výrobcovia nám neponúkajú žiadne možnosti na vytváranie povrchových úprav a plátna tapiet majú dostatočný počet výhod:

 • najširší výber farebných paliet, vzorov, ozdôb a rôznych výtlačkov;
 • možnosť výberu textúrovaného povrchu;
 • ľahká aplikácia finálneho materiálu, možnosť vlastnej montáže, aj keď neexistujú skúsenosti;
 • pomocou tapety môžete rýchlo osviežiť interiér miestnosti alebo úplne zmeniť jeho vzhľad;
 • zvýraznenie prízvukovej steny nie je ťažké: pomocou kombinácie tapiet a iných povrchových materiálov môžete vytvoriť zaujímavé, jedinečné interiéry;
 • vysoké estetické vlastnosti;
 • schopnosť vytvárať povrchové úpravy v miestnostiach s vysokým stupňom kontaminácie - tapety, ktoré sa dajú umývať a dokonca aj čistiť;
 • moderné plachty neblednú na slnku, vydržia zmeny teploty a relatívne vysokú vlhkosť;
 • možnosť použitia úplne ekologických materiálov (prírodné látky, papier a korkové tapety);
 • Fotografie s akýmkoľvek obrázkom je možné aplikovať na plátna tapiet a vytvoriť tak skutočne jedinečný dizajn;
 • pomocou tapety môžete simulovať rôzne povrchy - od dreva po tehly;
 • širokú škálu nákladov (možnosť nájsť alternatívu pre akýkoľvek rozpočet na opravy).

Výber tapety s materiálovým výkonom

Výber tapety pre konkrétnu izbu ovplyvňuje nielen farebná paleta a štýl interiéru, ktorý si vybrali vlastníci, ale aj mnoho ďalších faktorov. Vzhľadom k tomu, že výber tapiet v moderných obchodoch je neuveriteľne široký, je potrebné pripraviť sa na pochod na dokončovací materiál a vyradiť aspoň nevhodné možnosti. Výber kritérií na vloženie miestnosti ovplyvnia nasledujúce kritériá:

 • výber technologických vlastností obrazov bude závisieť od funkčného účelu miestnosti a od charakteristík jej mikroklímy (je zrejmé, že do spálne a chodby si musíte kúpiť tapetu s rôznymi vlastnosťami, ale existujú aj univerzálne možnosti vhodné pre miestnosti s najrôznejším funkčným potenciálom);
 • veľkosť a tvar miestnosti (v malej miestnosti sa neodporúča používať plátna tmavej farby alebo s veľkou potlačou);
 • úroveň prirodzeného svetla - počet a veľkosť otvorov okna, umiestnenie miestnosti vzhľadom k svetovým stranám (ovplyvňuje výber farebnej palety);
 • štýl interiéru a vybrané farby, prítomnosť povrchov s prízvukom.

Tapety sú vyrobené z rôznych materiálov a môžu sa výrazne líšiť v ich technologických vlastnostiach. Najčastejšie medzi našimi krajanmi sú nasledujúce verzie tapiet:

vinyl a flizelinovye tapeta podobné svojimi vlastnosťami - rovnako trvanlivé, odolné proti opotrebeniu a trvanlivé. Najčastejšie na prilepenie stien rôznych priestorov kúpil vinyl tapety na netkanej základni. Takéto plátna sa môžu vyrábať buď na maľovanie alebo môžu obsahovať kresbu alebo ozdobu. Racionálny pomer ceny a kvality tlačí väčšinu Rusov, aby uprednostňovali práve tento druh tapiet - schopnosť čistiť povrchy umožňuje použitie tkanín v miestnostiach s náročnou mikroklímou a riziko kontaminácie stien (chodby, kuchyňa a jedálne, chodby a dokonca aj kúpeľne).

Steny s vinylovou tapetou je možné prelakovať až 5 krát, osviežiť povrch alebo drasticky zmeniť vzhľad miestnosti. Aj po mnohých manipuláciách povrchy nestrácajú svoje estetické vlastnosti. Ďalšou výhodou vinylových a netkaných tapiet je to, že nemusia byť nanášané lepidlo - pokryté sú iba steny. Tento prístup zaručuje maximálnu ľahkú inštaláciu. Riziko rozbitia látky alebo rozmazania vzoru, poškodenie textúry materiálu je prakticky vylúčené.

Na dekoráciu obývacej izby a spálne sa často používajú textilné tapety, Vysoká kvalita životného prostredia a luxusný vzhľad kompenzujú relatívne vysoké náklady na materiál. Významné nedostatky vo forme neschopnosti čistiť povrchy stien však ukladajú istý zákaz používania textilných tkanín v miestnostiach s vysokým stupňom znečistenia. V klasických interiéroch najčastejšie vidíte velúrovú, zamatovú tapetu, ktorá slúži na vytvorenie povrchov s prízvukom alebo na prilepenie všetkých stien miestnosti. Na vytvorenie moderného dizajnu sú vhodnejšie bavlnené a ľanové tkaniny, ktoré sa stávajú stelesnením „pohodlného minimalizmu“.

Fototapeta nestratili svoju popularitu. Najčastejšie sa plátno s tlačou fotografií používa na vytvorenie prízvukovej steny. Rôzne motívy a vysoká kvalita obrazu vám umožňujú vytvoriť jedinečný vnútorný priestor akéhokoľvek štýlového smeru. Fotografickú tlač je možné aplikovať na takmer akýkoľvek materiál - plátno môže byť textúrované, matné alebo lesklé, má ochranný film pred vlhkosťou, špinou a mechanickým poškodením.

V samostatnom zobrazení môžete vybrať všetky tapeta s kovovým leskomna akomkoľvek základe sa vyrábajú. Luxus zlatého, strieborného alebo medeného lesku môže navodiť dotyk luxusu aj v tých najmenších interiéroch. Preto sa látky s kovovým vzorom používajú na vytvorenie prízvukovej steny a na dokončenie všetkých zvislých povrchov miestnosti.

Papierové tapety v poslednej dobe sa používa stále menej. Napriek ich vynikajúcim ekologickým vlastnostiam a schopnosti „dýchať“ nie sú papierové plátna veľmi populárne. Koniec koncov, nemôžu sa používať v miestnostiach s vysokou vlhkosťou alebo zmenami teploty. Kresba na papierovej tapete rýchlo mizne a samotná povrchová úprava je zriedka schopná slúžiť viac ako 3 roky bez straty estetických vlastností. Nízke náklady na papierové plátna vám však umožňujú vytvoriť aktualizovaný alebo radikálne zmenený vzhľad miestnosti za pomerne krátky čas as minimálnymi finančnými stratami.

Aktuálne nápady pri tvorbe moderných dekoračných priestorov

Moderný štýl interiéru má tendenciu k jednoduchým a stručným riešeniam. Nie je prekvapujúce, že väčšina dizajnérov uprednostňuje monochromatický povrch. Svetlé neutrálne tóny sú ideálne pre malé miestnosti, ktorých prízvukovými prvkami sú nábytok. Tmavšie a hlbšie odtiene sa stanú luxusným prostredím pre miestnosti s veľkým priestorom a trochu dramatickou atmosférou. Pre tých, ktorí práve robia prvé kroky pri vytváraní moderných interiérov, návrhári tiež odporúčajú používať jednofarebné prevedenie - všestranné farebné možnosti, ktoré budú vyzerať harmonicky v akomkoľvek dizajne priestoru.

Čiernobiela tlač na stenách - trend nie je nová sezóna, ale stále dôležitá. Grafickosť, dynamika a často originalita takého dizajnu stien umožňuje vytvoriť nepríjemný netradičný dizajn miestnosti a vyzdobiť miestnosť so skutočne jedinečným charakterom.

Veľká geometrická tlač, ktorá bola obľúbená už niekoľko sezón, sa nestratila. Najčastejšie sa na navrhovanie prízvukového povrchu používa chytľavý kontrastný vzor. Ale v skutočne priestranných izbách môžete použiť tapetu s geometrickou potlačou a dokončiť všetky steny. Na takomto obrázku je možné použiť iba dva kontrastné tóny alebo celú paletu farieb.

Ďalším súčasným trendom je tmavá prízvuková stena. Môže to byť sametová alebo velúrová tapeta v tmavej farbe a vinylové plátno s jemným kovovým leskom. Je zrejmé, že jedna vec - podobná technika dizajnu vám umožňuje priniesť do interiéru nielen noty drámy, ale aj nádych elegancie, elegancie a luxusu.

Nemenej populárne medzi modernými dizajnérmi sú tapety, ktoré napodobňujú určité povrchy. Môže to byť ilúzia betónovej steny, drevených panelov alebo muriva. Kameň alebo drevo, keramická dlažba alebo mozaika - na stenách môže byť akákoľvek imitácia. Hlavné je, že takéto zariadenie by sa malo používať na vytvorenie harmonického obrazu miestnosti.

Moderné tapety - nápady na použitie

Zrejmé použitie tapety pri vytváraní moderných interiérov - vkladanie všetkých stien miestnosti. Vďaka tomu získate nielen dostatočne spoľahlivú ochranu povrchov pred rôznymi faktormi, ale aj atraktívny vzhľad miestnosti, vynikajúce zázemie pre nábytok a ozdobné prvky. Pomocou tapety môžete rýchlo zmeniť obraz miestnosti, vybrať konkrétnu oblasť, zdôrazniť významný kus nábytku alebo celý súbor.

Použitie dizajnérskych techník na vytvorenie prízvukovej steny je najvýhodnejšie pri použití tapety. Aby ste vytvorili harmonickú kombináciu prízvuku a zvyšku stien v miestnosti, nemusíte „znovuobjavovať koleso“ - hotové riešenia sa predávajú v obchodoch s finálnymi materiálmi, ktoré sú dokonale zladené s farbou, textúrou a vzorom. Ale ak v sebe cítite príležitosť a túžbu sami sa rozhodnúť, potom je vám k dispozícii bohatý výber širokej škály farieb, odtlačkov a vzorov. Hlavná vec je, že výsledok zodpovedá zvolenému konceptu vytvárania interiéru, nenarúša harmóniu atmosféry v miestnosti a pomáha vytvárať príjemné prostredie v miestnosti.

Nemôžete vytvoriť dôraz na celý povrch steny. V spálni si môžete usporiadať výklenok alebo pásik cez hlavu postele, čím zvýrazníte hlavný predmet interiéru. Môžete sa tiež zamerať na oblasť šatne alebo na zóny, pracovisko, toaletný stolík. V obývacej izbe môžete použiť prízvukovú tapetu na rozdelenie priestoru okolo krbu, video zóny. Môžete tiež vytvoriť podmienené územné členenie v miestnosti, ktorá kombinuje niekoľko funkčných segmentov, upozorňuje na jednu zónu a odvádza pozornosť od oblastí v miestnosti, ktoré sú neúspešné alebo nesprávne z hľadiska geometrie.

Pomocou tapety môžete farbou alebo vzorom zvýrazniť priestor vo výklenkoch, v hĺbke otvorených políc a stojanov. Môžete tiež prilepiť cez zadnú stenu skrine so sklenenými dverami so svetlou alebo jednoducho kontrastnou tapetou a nielen diverzifikovať farebnú schému miestnosti, ale starým úložným systémom rodinnej hodnoty dať „druhý život“.

Zalomenie stropu svetlou (takmer vždy bielou) tapetou je dlhou tradíciou ruských majiteľov domov. Toto je lacný a pomerne rýchly spôsob, ako vytvoriť spoľahlivý povrch (za predpokladu, že povrch nemá nedostatky). Ale v projektoch moderného dizajnu odborníci odporúčajú nechať za sebou stereotypy a dovoliť jas, kontrast a dokonca rozmanitosť v dizajne stropu. Je však potrebné vziať do úvahy, že pri takýchto pokusoch je potrebné mať výšku stropu v miestnosti nad priemerom, inak bude ťažké vyhnúť sa pocitu „stlačenia“ oblúka na vás.

Kombinácia tapety s inými dokončovacími materiálmi po dlhú dobu a celkom úspešne použitá pri tvorbe projektových projektov v miestnosti s najrôznejšími účelmi. Na chodbách a chodbách najčastejšie nájdete kombináciu tapiet s nástennými panelmi. Tapety prilepené cez hornú časť stien, ktoré nie sú vystavené mechanickému namáhaniu, vlhkosti a iným nepríjemným faktorom. V kúpeľniach, práčovniach, kuchyniach a jedálňach je najčastejšie vypracovaná takzvaná zástera - povrch s najvyššou úrovňou rizika kontaminácie, vystavením vysokým teplotám a vlhkosti. Takéto zóny sú obkladané alebo obkladané stenovými panelmi, natierané alebo pokryté dekoratívnou omietkou. Zvyšok povrchu môže byť ozdobený tapetou.

Pin
Send
Share
Send
Send