Užitočné nápady

10 nápadov na stenu do kuchyne

Pin
Send
Share
Send
Send


Malá kuchynská časť nie je dôvodom na opustenie dekorácie steny. A v priestrannej kuchyni je potrebné kombinovať dekorácie kuchyne a obývacej izby alebo jedálne, aby bol priestor útulný, „vyplnil“ ho a rozdelil na zóny. Pripravili sme 10 najlepších nápadov na výzdobu stien v kuchyni - od jednoduchých a lacných až po náročnejšie a vyžadujúce metódy „mini-opravy“.

Idea číslo jedna. Neštandardný príjem - zrkadlo v kuchyni

Zdobenie zrkadlami a zrkadlovými povrchmi je pravdepodobne najoriginálnejší spôsob zdobenia stien. Budú môcť vizuálne zväčšiť priestor, pridať svetlo a krásu. Zrkadlo môže byť plné steny, ako napríklad v tejto malej kuchyni a jedálni na obrázku nižšie.

Nasledujúca fotografia je príkladom zrkadlovej zástery. Riešenie nie je najpraktickejšie, ale určite - pôvodné.

Steny môžete ozdobiť aj krásnymi ozdobnými zrkadlami, ako sú maľby.

Idea číslo 2. Výzdoba tapety, vrátane kriedy a fotografie tapety

Dekoratívne dekorácie stien v kuchyni si od vás budú vyžadovať určité finančné a mzdové náklady, ale v skutočnosti je to celkom jednoduché a zároveň efektívny spôsob aktualizácie interiéru vlastnými rukami. Okrem toho pomocou tejto techniky môžete priestor vizuálne vyladiť, napríklad zvýraznením prízvukovej steny v jedálenskom priestore, ako na fotografii nižšie.

Nárazová stena je tmavšia alebo svetlejšia ako zvyšok povrchovej úpravy. Oblasť obednej skupiny je veľmi často svetlá a ostatné steny sú zdobené neutrálnymi farbami. Viac informácií o kombinovaní tapiet nájdete tu.

Ďalším spôsobom je tapeta. Obaly s panoramatickým obrázkom vizuálne zväčšujú priestor a zvyšujú objem. Môže to byť obraz mestskej ulice, pobrežia mora, lesnej cesty alebo inej prírodnej krajiny - všetko záleží na vašich osobných preferenciách, farbách a štýle interiéru. Nápady nástenných malieb vyzerajú v nasledujúcom výbere fotografií.

A nakoniec, tretia metóda, ktorá vznikla v móde pomerne nedávno, je návrh stien s kriedou. Veľmi ľahko sa lepia, odlupujú a umyjú! V interiéri vyzerajú veľmi pôsobivo - kontrastne, ľahko a „živo“. Môžu písať nápisy, písať recepty alebo poskytovať celú stenu pre deti.

Idea číslo 3. Drevené doštičky - pre útulnú kuchyňu

V skutočnosti môže byť ozdobou stien vašej kuchyne najbežnejšie veci, ktorých krásu si nevšimneme. Napríklad staré drevené doštičky, na ktoré je možné priviazať slučky a zavesiť na háčiky.

Niekoľko tabúľ môže vyrobiť rolovacie kolíky, kovové podnosy a misky na vinobranie, ako je uvedené na fotografii nižšie. A ako vyrobiť dosku na krájanie vlastnými rukami, si môžete prečítať tento materiál.

Idea číslo 4. Pocta tradíciám - taniere a podnosy na stenách

Ak je vaša kuchyňa navrhnutá v rustikálnom alebo klasickom štýle, môžete ozdobiť stenu doskami. Nie je potrebné kupovať ozdobné taniere, pretože môžete použiť obyčajný porcelán alebo keramiku. Svetlé taniere s kvetinovým ornamentom, napríklad s gzhelom, sú na tento účel perfektné. Nie je však také dôležité, z ktorého riadu si zostavíte nástennú kompozíciu - zo starých sovietskych čajových súprav alebo tanierov Villeroy & Boch, hlavnou vecou je vybrať si a spojiť svoje farby so sebou.

Namiesto tanierov môžete ozdobiť steny kuchyne kolekciou krásnych a lepších dotykov starožitných podnosov. Na fotografii nižšie je na jednej z múrov zbierka zásobníkov Zhostova.

Idea číslo 5. Kuchynská výstava obrazov, plagátov, fotografií a nielen

Najtradičnejšou výzdobou stien sú samozrejme maľby, fotografie, plagáty, herbáre a mapy. Majte na pamäti, že ak je kuchyňa malá, nie je potrebné na jej stenách usporiadať galériu umenia. Často je lepšie zavesiť jeden alebo tri obrázky, ale skutočne stojace. Výber dekorácie steny by samozrejme mal byť založený na štýle a farebnej schéme interiéru kuchyne, napríklad v klasickom interiéri kuchyne je lepšie ozdobiť steny portrétom, krajinou, botanickou kresbou, herbármi atď.

Idea číslo 6. Jednoduché a rýchle nástenné dekorácie s vinylovými nálepkami

Kuchynské steny môžete zdobiť aj hotovými vinylovými nálepkami. Široký sortiment samolepiek na stenu najčastejšie zahŕňa vinetové nálepky, rôzne nápisy a rozoznateľné siluety. Sú trvanlivé, dostupné z hľadiska nákladov, nevyžadujú údržbu, ľahko sa lepia a odstránia z akéhokoľvek povrchu. Existujú matné vinylové nálepky a svetlejšie zrkadlové nálepky - s takou kuchyňou sa stane jasnou, slnečnou a veľmi zábavnou.

Výzdoba steny môže byť tiež obrázkom zhotoveným ručne. A pre tých, ktorí nemajú umelecké schopnosti, existujú špeciálne šablóny. S nimi je proces vytvárania obrázkov čo najviac zjednodušený, takže do procesu môžu byť zapojené aj deti. Šablóna je pripevnená k stene lepiacou páskou, po ktorej je vytvorená silueta s farbami alebo valčekom. A na dosiahnutie výsledku je potiahnutý lakom.

Idea číslo 7. Stropné zásuvky v úlohe dekorácie stien

Dekorácia steny pre domácich majstrov je ďalšou myšlienkou: kúpte rozšírené polystyrénové nástenné zásuvky rôznych veľkostí a typov (predávajú sa v budovách hypermarketov za málo peňazí), natierajte ich krásnymi farbami (alebo farbami stien) striekaním farby a potom ich nalepte na stenu, predtým pri označovaní.

Idea číslo 8. Dekoratívne police a police

Jednoduchým spôsobom, ako vyzdobiť kuchyňu, sú police a police - kovové, sklenené, vyrezávané z dreva. Sú to umiestnené koláže, zbierka masiek alebo porcelánu, sviečky a ešte oveľa viac, napríklad, že ich nechcete pripevňovať na stenu klincami. Informácie o tom, ako vytvoriť police vlastnými rukami: domáce police do kuchyne - štýlové, pohodlné, ľahké.

Idea číslo 9. Nástenné hodiny - Trendy Timeless Decor

V útulnej kuchyni by čas nemal ukazovať iba hodiny na mikrovlnnej rúre, ale aj skutočné krásne nástenné hodiny. Obzvlášť organicky vyzerajú v interiéroch kuchýň v klasickom štýle (Art Deco, Neoklasic, Empire, Modern) alebo v štýle dediny (Country, Chebbi Chic, Rustic, Provence).


Idea číslo 10. Dekoratívne trendy: sobie hlavy a vnútorné písmená

V poslednej dobe sa stali módnymi dekoratívne jeleňové hlavy a vnútorné písmená. Jelenné hlavy si môžete objednať online alebo vyrobiť vlastnými rukami z preglejky, papierovej mamy, sadry, lepenky a dokonca aj priadze. V tomto videu vidíte, ako vyraziť jeleňovú hlavu z lepenky.

Interiérové ​​listy si tiež môžete kúpiť, ale môžete to urobiť sami.

A čo je najdôležitejšie - nemusíte sa báť odvážnych experimentov a zmien. Prajeme vám kreatívny úspech!

Pin
Send
Share
Send
Send