Užitočné nápady

Veľkolepé nápady, ako urobiť interiér krajším a pohodlnejším pomocou zvyškov tapiet.

Pin
Send
Share
Send
Send


Prakticky v každom dome sú uložené zvyšky tapiet, ktoré sa spravidla nakupujú s rezervou pred opravou. Ale ich použitie na zamýšľaný účel nie je potrebné a tapety na roky zhromažďujú prach v špajzi alebo pod posteľou.

Po spojení malej fantázie s pomocou starých tapiet sa však interiér stane krajším a útulnejším. Zdieľame výber jednoduchých, ale účinných nápadov.

1. Namiesto maľovania

Čo robiť zo starých tapiet? Obrázky na stene.

Ak si akvizícia týchto krásnych obrazov nemôže dovoliť, budú nahradené panelom zvyškov tapety. Namiesto fotografie alebo plagátu vložte segmenty požadovanej veľkosti do rámčeka so sklom.

2. Nový život starých škatúľ

Výzdoba starých tapiet: pekné úložné systémy.

Úložné systémy v interiéri nikdy nie sú zbytočné. Ale obyčajné škatule pravdepodobne nezmenia interiér k lepšiemu. Aby sa z nich stal nielen funkčný predmet, ale aj bytová dekorácia, použite zvyšky tapety. Zakryte ich krabicami.

3. Krásne aplikácie

Výzdoba zvyškov tapiet v detskej izbe.

Jednofarebná stena v akejkoľvek miestnosti, či už ide o škôlku alebo obývačku, vyzerá nudne. Môžete ho vyzdobiť pomocou aplikácie, vystrihnutej zo zvyškov farebnej tapety. Požadovaný obrázok je možné nájsť na internete a zväčšený do mierky, rozptyľujúcej klietku tapiet.

4. Transformácia skleneného stola

Stolové dekorácie zvyšky tapiet.

Štandardný sklenený stôl sa zmestí takmer do každého interiéru, ale nezkrášľuje ho. Zmena situácie sa ukáže pomocou zvyškov tapiet prilepených k spodnej časti tabuľky. Tabuľka zostane rovnaká, ale jej design sa dramaticky zmení.

Čiastočné tapetovanie steny.

Biele steny na dne sa veľmi rýchlo zašpinia. Ich neustále maľovanie môže byť dosť problematické. Východiskom zo situácie môže byť čiastočné prilepenie steny so zvyškami umývateľných tapiet.

6. Svetlé pozadie pre malé veci na príborníku

Aktualizujte starý kabinet.

Monochromatický nábytok zdedený po babičke vyzerá dosť smutne. Oživí sa pomocou zvyškov tapety, ktorá je prilepená k vonkajšej časti zadnej steny.

7. Tapeta na strope ...

Dokončenie stropu tapety.

Všetky obvyklé možnosti - steny prilepené tapety. Tento povrchový materiál však možno použiť aj na dekoráciu stropu. Správne zvolený vzor nebude prispievať k vizuálnemu zníženiu výšky stropov.

8. Papierová čelo postele

Čelo postele zo zvyškov tapiet.

Nočná čelo postele môže dramaticky zmeniť interiér spálne. Najjednoduchšou, ale nemenej veľkou alternatívou je prilepenie tapety na šírku k posteli alebo o niečo viac.

9. Patchwork štýl

Pestrá stena s pestrými zvyškami tapiet.

Ak je na sklade niekoľko druhov tapiet, môžete ich použiť všetky na dekoráciu na stene. Stačí si len spomenúť na techniku ​​patchwork, iba namiesto látkových klapiek - kúskov tapiet rôznych veľkostí.

10. Dekoratívne panely

Panel tapiet na stene.

Veľké kúsky tapety obklopené omietkou alebo polyuretánovými lištami - veľkolepá výzdoba steny, vďaka ktorej bude interiér vylepšený.

11. Dekorácie pre schody

Schodiskové dekorácie.

Zvislé časti schodov sa často prehliadajú. Ale prilepené jasnou tapetou sa môže stať vrcholom situácie. Aby táto dekorácia vydržala dlho, odporúčame papier prekryť niekoľkými vrstvami číreho laku.

12. Svetlé škatule

Výzdoba nábytkových zásuviek zvyškov tapiet.

Hostia neuvidia takúto výzdobu na vnútornej strane zásuviek. To však nespochybňuje skutočnosť, že takto zariadený nábytok bude chápať náladu majiteľov obydlia.

13. Nový pohľad na nepríjemný nábytok.

Transformácia nábytku.

Ak chcete dať nový život nepríjemným interiérom, stačí najčastejšie maľovať starý nábytok v jednej farbe. Výsledok však pravdepodobne nebude pôsobivý. Mal by sa používať na dekoráciu zvyškov nábytku na tapety - a jeho vzhľad bude skutočne originálny.

14. Tapeta čas

Ozdobné hodiny zdobené zvyškami tapiet.

Namiesto ukazovateľov na číselníku sa používa dvanásť malých políčok, ktoré je možné vyrobiť samostatne. Na spodnej časti škatule sú nalepené tapety. Vezmite hodinky zo starých hodiniek alebo nakupujte v obchode tovar na vyšívanie.

15. Farebný duet

Kombinácia niekoľkých typov tapiet v interiéri.

Samostatný kus nábytku, napríklad komoda alebo konzolový stôl, sa zmení na skutočné umelecké dielo, ak vložíte cez stenu za nimi kontrastné tapety.

Pin
Send
Share
Send
Send